Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek ez megvalósítható?

Szerintetek ez megvalósítható?

Figyelt kérdés
Elegem lett az itthoni minimálbérből, és szeretnék kimenni külföldre dolgozni. Jelentkeztem több ügynökségnél, tudok nyelveket, vannak végzettségeim. Az is eszembe jutott, hogy fogom magam, összecuccolok és lelépek Angliába vagy akárhová, ahol jobb. Szerintetek 1-2 nap alatt találok munkát magamnak? Nem büdös a konyhai munka se, szóval bármit elvállalnék.
2010. dec. 21. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

HA tudsz jól angolul kommunikálni és van egy kis bátorságod akkor bizony találhatsz melót,de inkább azt mondom hogy 1-2 héten belül..

Én szoktam olvasni az ügynökségek irodáinak kirakatába állás lehetőségeket.Jelenleg is van pár üzlet ahová eladókat keresnek(de azt nem tudom,hogy az ünnepek miatt vagy állandóra) Nemrég pl:A Lidl-ben volt eladói állás.Szóval ha van nyelvtudás akkor miért ne lehetne állásod?

De nem árt azt is tudnod,hogy Anglián belül hova mennél..London ilyen téren sokkal nehezebb mert ott nagy a konkurencia..(és piszok drága város) Vidéken sokkal nagyobb eséllyel indulsz..

38/N

2010. dec. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hello! Szerintem is inkább az egy-két hét a reálisabb. Egyébként meg nem értem az olyanokat, mint az előttem szoló is hogy Londonban nehezebb munkát kapni? Én jelenleg itt élek, dolgozok, de azt állítani hogy kisebb városban könnyebb, az egyszerűen nem igaz. Mielőtt Londonba jöttem Luton és környékén kerestem munkát, de sokkal nehezebb volt, ezért jöttem Londonba.
2010. dec. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
A munkavállalási engedély azért elég macerás egy dolog, és nem kapod meg két nap alatt...
2010. dec. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

első vagyok..Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam mint a második író.Fél évig éltem Londonban és semmi meló..Majd Wiltshire megyébe mentem(Oxford környéke) és a második nap lett főállásom...Az 5 év alatt elég sokan ismerősöm hagyta el Londont,mert nem jött össze nekik...Volt akinek én segítettem vidéken állást kapni..De hát ki mit tapasztal..

Utolsónak..Angliába nem kell munkavállalási engedély..csak pár papír amit elég hamar el lehet intézni..

2010. dec. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
harmadik válaszoló! angliába nem kell munkavállalási,csak egy wrs nevű nyomtatvány, amit a munkába állás után 30 nappal legkésőbb ki kell váltani, de 2011.máj.1-től már ez sem kell.
2010. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Oké, nem tudtam, bocs.
2010. dec. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
egy hét alatt találtam munkát londonban, jól beszélek angolul. egy jó tipp. nyomtass ki jó sok angolul írt önéletrajzot és ha megvan már a szállásod a környéken vidd be pubokba, hotelekbe stb..olyan helyekre ahol esetleg dolgoznál. ezenkívül ha bemész egy Recruitment Agency-be akkor ha szerencsés vagy még aznap visznek dolgozni (2 éve még így volt)
2010. dec. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsó!


én is így kezdtem anno, ahogy leirtad

2010. dec. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Csak az NI kártya 10 nap. anélkül meg nem dolgozhatsz.

Vedd figyelembe, hogy valahol laknod is kell, eléggé drágák az albérletek, plusz előre kauciót is kell adnod.

Ez eléggé szedett-vedett ötlet amit itt leírtál, a valóságban messze nem így működik. Ajánlom, hogy nézelődj még egy kicsit infók után.

2010. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó! Nem kell NI szám! Ráér munkábaállás után is!


"Nem feltétlenül szükséges a társadalombiztosítási szám(NI) ahhoz, hogy megkezdje a munkát vagy nyilvántartásba vetesse magát a Munkavállalói Nyilvántartási Rendszerben. Azonban kérelmeznie kell, ha már dolgozik, annak érdekében, hogy a munkáltató a segítségével megfelelően rendezhesse a társadalombiztosítási járulékokat. Ha még nincs száma, forduljon a legközelebbi Munkaügyi és Nyugdíjazási Minisztériumhoz, ha Angliában, Skóciában vagy Walesben van. Ha Észak-Írországban tartózkodik, forduljon a Szociális Fejlesztési Minisztériumhoz. A munkáltatója segíthet Önnek, bár Ön a felelős a társadalombiztosítási szám kérelmezéséért. őrizze meg a társadalombiztosítási számért benyújtott kérelem egy példányát annak bizonyítékaként, hogy teljesítette ezt a követelményt."

2010. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!