Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztrália melyik részét/város...

Ausztrália melyik részét/városát célszerű ilyen végzettséggel megcélozni?

Figyelt kérdés

-környezetgazdálkodási agrármérnök

-műszaki menedzser


Mindkettő Bsc előbbi nekem van, utóbbi a páromnak. Hol lenne a legcélszerűbb próbálkozni, ha a költözés mellett döntünk?

Egyéb útmutatót nem kérek, Google a barátom! :D


Ugyan már nem konkrétan ide tartozik, de ha Te aki olvasod kinn élsz vagy éltél akkor érdekelne miért szereted vagy épp miért nem? Milyen szakmád van és melyik városban élsz/éltél?



2012. ápr. 24. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg a kritikus hiányszakmák ausztráliai listáját, mert ha valamelyik fenn van, akkor pályázhatsz, ha nincs fenn, akkor nem. Emellett még egy sor, nagyon szigorú feltételnek meg kell felelni, az egész procedúra legalább 2, de inkább 3 év. Szakmai tapasztalat kell, igazolhatóan legalább 3 év, aztán magas fokú nyelvtudás írásban és szóban, mindezt nemzetközi nyelvvizsgával igazolva.(IELTS)


Itt tájékozódj:


[link]

[link]

2012. ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod de ezen már túl vagyok, mind olvastam!


Akkor, hogy még egyértelműbb legyen azért kérdezem én ezt mert itthon is egyes városainknak van egy bizonyos "berendezkedése" hogy milyen szakmákban tudsz leginkább elhelyezkedni. Erre lennék kíváncsi, hogy Ausztráliába melyik város felelne meg nekünk? pl. itthon egy borászt sem küldenél Miskolcra élni..

2012. ápr. 24. 09:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem Sydney, Melbourne megfelelő lenne nektek.
2012. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én főleg Brisbane-ben éltem...

Bsc-képzést nem értékelik egyáltalán.

Amennyiben letelepedni szeretnétek, vagy legalább is nem csak 1 évre tervezitek az ottléteteket, akkor ajánlom, hogy egy bevándorlási ügynökkel vegyétek fel a kapcsolatot.

Nehéz kint elhelyezkedni irodai munkában.

Én 5 év szakmai tapasztalattal és angol nemzetközileg elfogadott szakmai középfokú nyelvvizsgával sem tudtam a szakmámba vágó munkát találni (Szakközgazdász).

A vízum kérdése is macerás, de ha már meg van a munkahely, akkor az ő segítségükkel kaphatsz munkavállalói vízumot határozott időre (ameddig a szerződésed szól).

Minden város kicsit más:

*Perth: nyugodtak az emberek, kedvesek (szerintem élhető város)

*Sydney: nekem nagyon zsúfoltnak tűnt, magasak a lakbérek, bár munkát egyszerűbb találni

*Melbourne: számomra ez tűnt a legeurópaibb városnak (Adelaide is az, csak kisebb)

*Brisbane: kellemes hely, nem tul nagy (emberi), kicsit unalmas, de közel van GoldCoast (ahol szintén lehet munkát találni, de főleg a vendéglátóiparban ill. építkezéseken)

*Cairns: pici és nehéz találni munkát (én nem költöznék oda)


Nagyjábból ezeket a helyeket jártam be.

Visszajöttem egy kicsit Európába pénzmagot gyűjteni és idegen nyelvterületen multicégnek dolgozni, hogy elismert szakmai tapasztalatom legyen. Kacérkodok a gondolattal, hogy megpróbálnám megint Ausztráliát, de én másodszorra már bevándorlási ügynököt fogok megbízni, vagy jelentkezni fogok egy fejvadászcégnél. Letelepedésem célpontja Perth lesz (Melbourne-nek nincs oceánpartja :))

2012. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sydney: nekem tul zsufi, nem szeretem, de konnyebb melot talalni. Arak eleg dragak.

Melbourne: itt elek. Nekem kicsit hideg telen, es arban elszallt Itt is lehet munkat talalni.

Adelaide: kisebb, nehezebb melot talalni.

Brisbane: van melo, de kevesebbet fizetnek ugyanazert mint Melbourne vagy Sydney. Legalabbis 2004-ben igy volt, igy visszakoltoztem Melbourne-be kaptam jobb ajanlatot.

Perth: en mennek oda. szeretem. Kisebb, de tele van lehetoseggel. Mining az booming, erdemes megpalyazni ezeknel a cegeknel vmit hatha kiszponzoralnak.


2-ik hozzaszolonak: szakkozgazda az nem sokat er, evvel a vegzettseggel nem tudnak mit kezdeni. Nem magaval a Bsc-vel van a gond, hanem a szakmaval. En anno PSZF-et vegeztem es elfogadtak egy az egyben Bachelor in Accounting-nak, ket kulonbozeti vizsgat kellett tennem de csak bevandorlas utan. Igaz egybol en sem kaptam a szakmamban allast, es nehez volt megemesztenem h 4 eves szakmai tapasztalattal ket diplomaval, pincerkedem, de ezt is tuleltem. Utana adminisztratorkodtam, majd elkezdtem a konyvelest az aljarol, eloszor kontiroztam (accounts receivable, payable), majd assistant accountant, majd accountant, ma meg a Azsiai regio penzugyeit vezetem egy multinal. Tehat be lehet futni csak turelem es elolrol kell kezdeni mindent. Vhigy az ausztralok meg vannak gyozodve h az o oktatasuk Nummero 1, de hat attol eleg messze all, egy Melbourne University-n vegzett, CPA vegzettseggel, a beosztottam, el kell h mondjam h egy palyakezdo PSZF-es laba nyomaba sem er, mindent a szajaba kell ragni, es ez sokszor idegesito. Miert nem szabadulok meg tole, mert meg o a legjobb azok kozul akik nekem dolgoztak elotte.... Parom mellesleg tanar, 6osokat tanit, tanayag = magyar oktatas 3-4 osztalyaval....Na errol ennyit.

Ha ugyesen csinalod es nem adod fel, akkor be lehet futni. Egy simerosom minsoegi muszaki manager, es siman kapott 6 het alatt allast Melbourne-ben. En Melbourne vagy Perth-ben gondolkodnek.

2012. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!