Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Nyelvtanulás Ausztráliában?

Nyelvtanulás Ausztráliában?

Figyelt kérdés
1 év múlva tervezném, addigra lesz meg a szakmám. Kint szeretnék nyelvet tanulni, aztán ha úgy alakul dolgozni és kint maradni, testvérem fél éve van kint, szállásom lenne, de kicsit félek "egyedül" elindulni ilyen hosszú útra. Tanult esetleg valaki kint? Tapasztalatok nyelviskolákról?

2012. szept. 7. 15:28
 1/3 janicsuhran válasza:
Hidd el, ha van 1 kis angoltudásod akkor nincs mitől félned, az emberek megétőek és nem fognak furán nézni h nem érted a nyelvet, és rögtön leesik nekik hogy te most tanulod. Ha ott a tesód akkor miért lennél egyedül? Szerintem ha aktívan tanulod a nyelvet itthon is akkor nyugottan menj ki :D
2012. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az úton félek, mert ott nem lesz velem senki:) Elég hosszú :) Egy-két nyelvsulinál oda volt írva hogy középszintű nyelvtudásnak kell lenni, ezt nem is értettem, mert pont azért akarok kimenni, hogy megtanuljak beszélni, érdekes...
2012. szept. 9. 13:16
 3/3 anonim ***** válasza:

A kozepszintu nyelvtudas kb. annyit jelent, hogy tudsz alapveto dolgokat kommunikalni, es mondjuk elboldogulsz egy csirkecsomagolo gyarban. Ez a valodi letelepedeshez, ervenyesuleshez igen keves kulfoldon. Egy ilyen iskolaban gondolom ugy tanitanak, hogy ELNI is tudj az orszagban, munkat vallani, intezni a hivatalos ugyeket, stb... Otthon sokan azt hiszik, hogy ha zsebukben van egy Rigo utcai kozepfoku nyelvvizsga akkor ok mar tudnak azon a nyelven. Hat nem. Hallottam mar Angliabol sirva hazatero kozepfoku nyevvizsgasokrol, sot meg angoltanarrol is. Mas jellegu a kulfoldon, elo kornyezetben felszedett nyelvtudas, es mas az otthon, iskolapadban szerzett "tudas".


Ha kijutsz Ausztraliaba kulj egy kepeslapot! :)

2012. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!