Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Érdemes Új-Zélandra költözni?...

Érdemes Új-Zélandra költözni? Nagyon tetszik az ország.

Figyelt kérdés
A neten a képekbe bele vagyok bolondulva, plusz az országról is jókat olvasok.

2012. nov. 7. 14:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes csak nem biztos hegy olyan könnyű...
2012. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Ismerem a kijutás nehézségeit, meg olvastam már sok mindent, hogy milyen nehéz bekerülni.


Engem inkább az érdekelne, érdemes e sok energiát belefektetni.

2012. nov. 7. 14:26
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem érdemes. Nagyon nehéz kijutni és a megélhetés messze nem olyan jó, mint Nyugat-Európában, Ausztráliában vagy az USA-ban.
2012. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
73%
Az OECD fejlett országai közül Új-Zélandon a legkevesebb a fizetés, viszont a megélhetés drága.
2012. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%

www.uj-zeland.net

www.pappito.com

és még rengeteg oldal talán segít dönteni.

2012. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Én nem javasolnám, a következő miatt: Még ha jobban is élnél a fizetésedből mint itthon, akkor is milyen áron? Gyakorlatilag a világ legmesszebbi csücskébe költöznél, ahonnan Magyarországra hazalátogatni legjobb esetben is csak 5-6 évente tudnál a magas költségek miatt, arról nem is beszélve, hogy maga a repülés is kész rémálom lehet 2-3 átszállással összesen több mint 20-22 órát repülőn tölteni egy irányba, belegondolni is horror. Ha van családod, barátaid itt Magyarországon, kb. soha többet nem látnád őket, szerinted ez megéri? Ennél jóval közelebb, jóval kevesebb energiabefektetéssel sokkal élhetőbb helyeket találhatsz, ahonnan még esetleg néha haza is tudsz látogatni. Szóval szerintem nem éri meg. Ha érdekelnek az ország látnivalói, nevezetességei, nyugodtan menj ki turistaként, akár többször is, tölts el ott 1-2 hetet alkalmanként, az bőven elég lesz. Megismerkedtem egyszer egy új-zélandi emberrel itt Budapesten, beszélgettünk, és mondta, hogy ők általában csak Ausztráliába járnak, mert minden más olyan messze van, hogy nem nagyon engedhetik meg maguknak, hogy elmenjenek. Akkor volt először Európában, előtte még egyszer volt Indiában, és annyi.
2012. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Az előző novellához még annyit hogy nem kell 2-3 átszállás. Az Air New Zealand társaság naponta közlekedtet repülőt Hong Kong-i vagy Los Angelese-i stop overrel. Ez egy 2 órás szünetet jelent, többnyire tankolás miatt, de nem átszállást. Ha ragaszkodsz az 1 átszálláshoz akkor Emirates Dubai felé,onnan közvetlen csatlakozás Auckland felé.Megfelelő előfoglalással jó áron kihozható a repülőjegy költség. Ha van lehetőséged érdemes magasabb komfort osztályba foglalni mert a Hong Kongon keresztül közlekedő gép sima ecomomy osztályát rendszeresen feltöltik kínai turistákkal akik egyfolytában zsongnak és nem tudnak kussban lenni.Ami nagyon zavaró tud lenni további 15 óra erejéig. Az út valóban hosszú, kb. 26 óra az Air New Zealand esetében. Viszont az Emirates is hasonló időt hoz átszállással.Ez utóbbi azért kedvelt,mert a teljes vonalon A380 közlekedik, így akit érdekelnek az óriás gépek legtöbbször erre indulnak.Jól megszervezett menetrend van. Új Zéland különleges ország, az ausztrálokkal szimpatizálnak a többi országgal nem nagyon. Ez konkrétan a belépésnél vehető észre,mert tételesen átvizsgálnak a customs munkatársai, és minden élelmiszert elvesznek tőled még akkor is ha az gyárilag lezárt csomagolásban van. Picit kimért egy ország, de cserében kárpótol Auckland szépsége, az öböl, az éjjel nappali élet és persze hogy nincs 30 ezres gázszámlád.
2012. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
17%
...egy dolog a kepekbe belebolondulni es mas a mindennapokat megelni,ha csak ez az egy motivaciod van,akkor inkabb maradj itthon magyarnak,mint Uj-Zelandon.
2012. nov. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"...egy dolog a kepekbe belebolondulni es mas a mindennapokat megelni,ha csak ez az egy motivaciod van,akkor inkabb maradj itthon magyarnak,mint Uj-Zelandon."


Ezt nem igazán tudom elfogadni. Én szeretek kirándulni, és ami tájak ott vannak, az igazán magával ragadó.

Ha 1-2 évente látom a tengert, az is mindig leköt, és elgondolkozok, miért nem élek mellette.


Ha egyszerűen ez a természeti pazarság vonz a széthugyozott pesti utcák helyett, szerintem az érthető. Most azt hagyjuk, hogy itt van nekünk a Balaton, meg a domb méretű hegyek. Király, de ugyanakkor valahol dolgoznom is kell.


Mitől szigetelőnék el:

- család, barátok

- citromba harapott képű, undok magyarok tömege

- gyenguska fizetésem


Mi vehetne körbe:

- egy hihetetlen szép és összetett világ

- más emberek, más mentalitás (jókat olvastam erről)

- vizuális szakmámban való jobb előrejutási lehetőség

2012. nov. 21. 14:45
 10/25 A kérdező kommentje:
A lényeg, képzeld el, hogy egy tengerparti nyaralást, vagy egy magashegységi túrát nem nem csak évente egyszer (magyarok esetében lassan 2 évente félszer), hanem bármelyik hétvégén beiktathatsz. Azért ez nem mind1 nekem.
2012. nov. 21. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!