Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Érdemes Új-Zélandra költözni?...

Érdemes Új-Zélandra költözni? Nagyon tetszik az ország.

Figyelt kérdés
A neten a képekbe bele vagyok bolondulva, plusz az országról is jókat olvasok.

2012. nov. 7. 14:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Többször is voltam Új-Zélandon. Az ország valóban varázslatos, elképesztő természeti adottságokkal. Amolyan utolsó paradicsom. Az emberek valóban elég kimértek, a szabályok szigorúak, de engem a természet ezért bőven kárpótolna. Annyi minden felfedeznivaló van ott, amire, azt hiszem, egy élet is kevés. Szeretnék ott nyugdíjban lenni:D Cserébe amit meg kell szokni az a -számunkra kissé szokatlan- nyugalom és lassúság. Elég "csendes" az egész ország. Szórakozási lehetőségek nincsenek olyan számban, mint egy nagyobb városban (legalábbis Wellingtonban). Továbbá minden kicsi a mi elvárásainkhoz képest, de ez a szép benne. A levegő elképesztően friss és tiszta, és gyönyörű látványt nyújt a rengeteg erdő. Bárhol vagy, mindig elmehetsz kirándulni, annyi zöldterület van.

Ami még számomra kicsit kellemetlen, az az időjárás jellege - tudniillik, igazán meleg sosincs, inkább ilyen szeles-hűvöskés az idő mindig. A házak pedig leginkább deszkákból állnak, ami nem túl jól szigetel:D De tényleg imádnivaló ország. Fantasztikus hely.

2012. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Én nem nyugdíjasként akarok odamenni, hisz addigra leépül az ember szervezete, nincs ereje nagy túrákra :D
2012. nov. 24. 14:27
 13/25 anonim ***** válasza:
16%
Továbbra is azt mondom, hogy ezért ekkora áldozatot hozni felesleges, ugyanezt, vagy még jobbat sok Európai országban is megkaphatsz sokkal kevesebb áldozat árán. Csukcsföld is gyönyörű, ha olyan a szakmád, akkor a fizetések is jók, ennyi erővel oda is költözhetnél.
2012. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
94%
Új-Zéland gyönyörű hely, maximálisan egyezik a véleményem a kérdezővel, mivel a kirándulás és világlátás hihetetlen érzés. Minden alkalmat meg kell ragadni ahhoz,hogy az ember éljen. Rendesen, ott , ahol akar. Ha szeretnéd, és tényleg ez a célod, vagy vágyad, akkor menj! A megélhetést meg lehet oldani, ráadásul az Ausztrálok és Új-Zéland-on élők nagyon rendesek, kedvesek, és a mentalitásuk teljesen más. Én kimennék.
2012. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
2012. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszi a posztokat, de a kettő ugyanaz
2012. nov. 29. 14:47
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Később én is rájöttem :) De a kép az elején más :)
2012. nov. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
47%

Új-Zéland tényleg gyönyörű, de Ausztrália sokkal jobban megéri. Ott jobb az éjszakai élet, vidámabb, aktívabb városok vannak ott. Természetesen a DK-i városokra gondolok, ott kedvezőbb a hőmérséklet. Továbbá a természet is jobb, Új-Zélandon már nagyon sok az invazív faj, habár már Ausztráliában is egyre több.... Új-Zéland őslakosairól a maurikról viszont csak jókat lehet hallani. Az is igaz, hogy, ha Ausztráliában élsz, akkor is gyakran átmehetsz új-Zélandra.

Egyébként ajánlom az alábbi könyvet, nekem is megvan: [link] :D

2012. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
100%

Sziasztok !


Idén novemberben megyek.

Ha van köztetek olyan,akit komolyan érdekel a dolog

és már "keret" is van rá,mehetnénk együtt.

Túrázni megyek,hosszabb időre.

2013. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
szia mi is év végére tervezzük, hogy esetleg megyünk, de mi "szakaszokban", megállnánk az Usában pár helyen, mert babával megyünk..bár jobb lenne többen együtt...
2013. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!