Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Bonyolult kérdésem van fizetés...

Bonyolult kérdésem van fizetéssel kapcsolatban. Van valakinek biztos válasza?

Figyelt kérdés

A helyzet hogy South Australiában, Adelaide-ben van egy rendőr akadémia, elég hozzá az hogy ha valaki állandó lakos, nem kell állampolgárság, de ez most tökmindegy.

A lényeg, hogy attól kezdve hogy felvettek, kapsz 1.775,55 AUD fizetést KÉTHETENTE.

Átváltva ez: 1 775,50 Australian dollars = 399 729,42 Hungarian forints.

Nem találtam információt hogy lenne-e tandíj, de nagyon kétlem, hiszen akkor nem lenne fizetés, meg hát védelmi szerveknél nem szokott lenni, itthon sem.

Egyenruha, természetesen ingyen van.

Na de az a kérdésem, hogy az akadémia nem bentlakásos, szállást nyilván fizetem, de hát ebből a fizetésből simán kijön az is meg egyéb megélhetés is. De ez valahogy túl jónak hangzik. Tudom hogy ez Ausztrália, és nem Magyarország, na de ilyet?? Nincs valami hátulütője? Mondjuk hogy azért kapsz ennyit mert könnyen meghalhatsz? Ezt nem komolyan kérdeztem. :)

Na de tényleg, lehet hogy nem tudom mondjuk fizetni kell majd a vizsgáknál rengeteget, vagy a tankönyv, a víz amivel zuhanyzok? Na jó ezek is hülye feltételezések, de nekem nagyon sok ez a fizu, főleg hogy épp csak kadét lettem, minden évben nő. valami tuti nem stimmel, túl jónak hangzik, és az mindig tartogat valami rosszat, MINDIG. Most is, csak szeretném tudni mit, hogy eldöntsem megéri-e, vagy maradjak Magyarországon és menjek katonának a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre?

Maradnék én szívesen, csak hát akkor sohasem lakhatnék meleg országban, gazdag országban, aminek van tengere (óceánja), illetve lehetne normál fizetésem. De egyszerűbb lenne a tanulmány, értem az alatt az anyanyelvet, és katona lehetnék, ami valójában jobban vonz mind a rendőrség. Ausztrál hadsereghez persze kell állampolgárság, de az 4 év. :(


2013. febr. 8. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az auztrál megélhetés sokkal drágább, mint a magyar
2013. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Es hogyan kepzeled az allando lakossagot? Ausztralia nem a befogadasrol hires.... [link] Szerintem eselytelen vagy
2013. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ausztrália sokkal drágább, másfelől pedig a fizetésekből kell adózni is, úgyhogy a havi 800-ból maradna kb 500. Vehetsz ki lakást 200-300-ért, és a maradékból megéldegélhetsz. Ja, már akkor, ha be tudsz vándorolni, mert mint írták, Ausztráliába kifejezetten nehéz.
2013. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj ennek nincs hátulütője. Rendőröket tanítanak a lényeg, hogy a jövőben is legyen elég rendőr az országban. Gondolom csináltatnak egy szerződést, hogy x évig rendőrnek kell lenni a kurzus után.

De természetesen senkit nem fognak felvenni külföldről. Előbb el kell intézned, hogy hivatalosan ott élj, vagyis munkát kell szerezned, ott élni pár évig (pl. előfordulhat, hogy az állandó lakcímet csak egy év után kapod meg). Szóval nálad ez a gond. Ha tényleg bárki mehetne, akkor ezt kihasználva tízezrek jelentkeznének, mondván, hogy fizetést is kapnak, oktatást, plusz vízumot Ausztráliába. De természetesen ez nem így működik :(

2013. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem írtam, de előtte pont egy évig angolt tanulnék intenzív, magas szinten, hogy felkészüljek, elintézzem a jogsit, ilyesmit, addigra állandó lakos lennék. Vízumot meg 100% hogy kapok, ha a cse ausztráliával majd kapcsolatba lépek.
2013. febr. 8. 17:41
 6/11 anonim ***** válasza:
:D Oké, akkor 100%, hogy kapjál vízumot, hajrá :D
2013. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igy 14 evesen meg megertem, hogy almodozol.
2013. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem 14, 17 éves vagyok. és nem egyedül megyek: Tanuló vízummal megyek a szüleimel.
2013. febr. 8. 17:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Tanuló vízumot könnyű kapni. A drágaságról meg annyit, hogy városfüggő: a legdrágább Sydney.
2013. febr. 8. 17:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy év után nem fogod megkapni a permanent visa-t. Legalább folyamatos 2 év otttartózkodás kell igazolhatóan, akkor folyamodhatsz egyáltalán érte. Mármint a permanent-ért. Állampolgárság még több idő.
2013. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!