Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Hogyan sikerülne kijutnom...

Hogyan sikerülne kijutnom Ausztráliába?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem Ausztráliát, minden vágyam hogy egyszer majd ott élhessek. Nem tudom, hogyan lehetne ezt megvalósítani.

Jelenleg 15 éves vagyok, 9-es középiskolás. Az középiskolát Magyarországon szeretném befejezni.

Az angoltudásom még nem valami jó, de azt hiszem az iskola 4 (+1 szakmai) éve alatt egész jól meg tudnám tanulni a nyelvet.

Idén heti 4 angolunk van, egyik nap dupla.

Az lenne a konkrét kérdésem, hogy fotósként el lehetne-e helyezkedni a kenguruk földjén, mik a feltételei a kiköltözésnek, mégis hogy megy ez az egész? Barátnőm, akit a textiles, ötvös szak vonzz, szintén kíváncsi lett miattam, így az ő kérdését is feltenném: divatszakmával kapcsolatos munkát hogyan vállalhatna Ausztráliában?

Továbbá úgy tudom sok magyar él kint, és legtöbbjük nagyon jól érzi magát ebben a csodás országban.

Hogyan kezdtek új életet? Sok időbe telik míg egy jó munkát talál az ember Ausztráliában, bár ez tudom sok mindentől függ..?

Köszönöm előre is a választ!



2013. febr. 23. 11:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Fotósként akkor lehet elhelyezkedni, ha fotós vagy, amihez viszont évekig tanulni kell, nem elég venni egy fényképezőgépet és csinálni egy "Géza fotográfi" oldalt a facebookon. Egyébként nem lehetetlen csak elég kitartónak kell lenned és fel kell készülnöd rá, hogy nagyon sok kudarc fog érni mire egyszer siker koronázza majd az erőfeszítéseidet. Hajrá!
2013. febr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

A fotóst úgy értettem, hogy 4 évig tanulom az iskolában, alkalmazott fotográfus szakon, év végén lesz szakválasztás.

2013. febr. 23. 12:10
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az kezdetnek már egyáltalán nem rossz. Arra figyelj, hogy ha tényleg érdekel, legyél fogékony arra amit tanítanak és amennyire a lehetőségeid engedik próbálj autodidakta módon is tanulni - én tavaly végeztem egy OKJ-s fényképész és fotótermékkereskedő képzésben és bár voltak nagyon jó tanáraim, ha színtisztán abból kellene megélnem amit ott tanultam, felkopna az állam - próbálj minél többfelől kritikát kérni - és nem megsértődni ha kezdetben több negatív kritikát kapsz mint pozitívat, tanuld meg meglátni mögötte a jó szándékot, az építő jelleget, azt, hogy, hogyan tudsz jobbat csinálni - és ami a lehető legfontosabb:

fotózz minél többet, tanuld meg használni a Lightroomot és a Photoshopot (ehhez ajánlom Karl Taylor tutorial DVD-it, sokat lehet belőle tanulni. )


Remélem segítettem, jó volt végre valaki olyantól olvasni itt, aki hajlandó tenni azért, hogy fotós legyen és nem csak kinevezi magát, önhatalmúlag! HAJRÁ!

2013. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igyekszem minél jobb lenni, sokat gyakorolni, mert nagyon érdekel, és ezt szeretném csinálni. :)

2013. febr. 23. 12:23
 5/20 anonim ***** válasza:
Még egy tipp: ne azokat nézd akik szerinted kevesebbek nálad, vagy rosszabb amit csinálnak. Azokkal foglalkozz mindig akik inspirálnak és akiktől lesni, tanulni tudsz (ugyanakkor nem másolni őket. )
2013. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot^^
2013. febr. 23. 12:33
 7/20 anonim válasza:
Jé :D én is fotos akarok lenni :D. Csak még én 7-es vagyok. Ès én is külfoldre akarok menni. Csak én angliába.
2013. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, sok sikert :)
2013. márc. 6. 07:32
 9/20 anonim válasza:
90%
Dicséretes dolognak tartom hogy 15 évesen már tudod hogy miként akarod leélni az életed,melyik országban,kivel,és milyen szakmában dolgozva.Tudatosan élsz,készülsz rá tanulod a nyelvet és a szakmát.Ez igen,le a kalappal előtted!Ha ez a szakma hiányszakma Ausztráliában akkor nagy esélyed van a kijutásra. [link] ezt az oldalt nézegesd majd. Sok sikert kívánok neked az életben és váljanak valóra az álmaid! Ha megengedsz egy személyes dolgot: 19 évesen a techikusi vizsgáim után a középiskolai kereteken belül lehetőségem lett volna kijutni az USA-ba.Táborokban kellett volna dolgozni.Nagyon szerettem volna menni,már akkor is amerika-mániás voltam.Az iskola intézte volna a vízumot az utazást stb. Csak hát bekellet volna fizetni 120ezer forintot mint önrészt.Sajnos elég szegényesen éltünk akkor és egyszerűen nem tudtam előteremteni a pénzt.Bele voltam betegedve hogy nem mehettem.Teljesen le voltam taglózva.Mai napig úgy érzem hogy akkor megalapozhattam volna a jövőmet.Több osztálytársam kitudott menni,és a 3 hónap letelte után mondanom sem kell hogy kintmaradtak az államokban dolgozni.Igaz hogy feketén de többen itt alapozták meg a jövőjüket.Hárman már régen amerikai állampolgárok.Sokszor érzem azt hogy ez a 120ezer forint miatt tört ketté az életem.Most 33 évesen itthon gürizek éhbérért éppen hogy megélek.Tanulság:soha ne add fel,és életed legjobb döntése ha elmész ebből az országból.Ebben az országban nagyon nagy bajok lesznek szerintem 10éven belül.Köszönöm hogy elolvastad ,mégegyszer sok sikert! Attila Debrecenből
2013. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Blossom Bright válasza:

Hello! :)


Míg itthon tanulsz, közben próbáld meg felvenni a kapcsolatot ottani magyarokkal... sokat tudnak segíteni neked majd az első időben. :)

2013. márc. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!