Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Szerintetek érdemes megpróbáln...

Shameka kérdése:

Szerintetek érdemes megpróbálni bevándorolni Ausztráliába, nekem és a nejemnek? Ebben az évben leszek 50 ő pedig jövőre 43. Neki sikerülne megszerezni a munkavállalói vízumot, azt hiszem.

Figyelt kérdés
Angoltanár,úgyhogy a nyelvvel nem lenne probléma, van is gyakorlata majdnem 8 év. úgy számoltam hogy elérné a min.65 pontot. Vélemények? Vagy más országot tudtok ajánlani?
2011. ápr. 10. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Milyen munkát vállala? Ha meg tudja szerezni innen a munkát, akkor menjetek, de legyen azért a visszaútra pénz, nem hiszem, hogy jó ötlet mindent felégetni magatok után.


Én egyébként biztos, hogy nem mennék ilyen messzire, tuti, hogy többet nem látjátok Európát.

Az ausztráliai magyarok közössége egyébként összetartó, kell, hogy legyen fórumuk.

2011. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Ausztrália nem fogad 40 év felettieket be.
2011. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem jól tudod..A korhatár 55 év.

De azért mert a feleséged angol tanár,avval még nem dolgozhat tanárként Ausztráliában,mert ottani szabályoknak megfelelően kell különböző vizsgákat tenni(ami persze pénzkérdés)De magadról nem írtál semmi..Te mit dolgoznál kint? Te tudsz angolul? Mert ingyenélőként nem fognak beengedni,és itt nem számít,hogy férj és feleség vagytok..

Ha már külföld akkor legyen olyan ország ahová könnyebbe a bejutás mindkettőtöknek..

2011. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, a korhatár 45 év. Olvasd el az ausztrál bevándorlás hivatalos oldalát!
2011. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

: ma 20:25 vagyok


Igazad van..nem 55 hanem 45 év a határ..:)

2011. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Miért ír majdnem minden válaszoló tök hülyeséggeket?? Ha nem vagytok otthon a témában, nem kötelező válaszolni.


"Ausztrália nem fogad 40 év felettieket be." "Nem jól tudod..A korhatár 55 év." - a korhatár 45 év.


"Mert ingyenélőként nem fognak beengedni" - gondolom ezt a kérdező sem így gondolta, tekintve az ottani megélhetés költségeit.


"és itt nem számít,hogy férj és feleség vagytok" - már hogyne számítana?? Házastárs, gyerek automatikusan megkapja a vízumot. Idézem Bertók Zoltán honlapjáról, amit gondolom itt minden "hozzáértő" elolvasott, aki válaszolt: "Elég, ha a családból egy személy megfelel, vele együtt az egész család, vagyis a párod és az eltartott gyermekeid is megkapják a bevándorló-vízumot."


Tehát, kedves kérdező, amennyiben komolyan gondolod, ajánlanám ezt minden részletre kiterjedően átböngészni: [link]

Írsz neki egy e-mailt, válasz e-mailben elküldi, hogy esélyesnek tart-e benneteket.


Én csak bíztatni tudlak, ám amivel számolnotok kell (ezt a honlapon is olvashatod) ez az egész procedúra 8-10 millió forint. Bár ha olvasol blogokat a témában (amit nem árt, ha komolyan gondolod), olvashatod, hogy kegyetlen az az 1-2 év, amíg intézitek, de minden perce megérte nekik a végeredményt tekintve. Tehát első lépésben e-mail Bertók Zoltánnak, és utána lehet a továbbiakban gondolkodni. Megírod majd, hogy mi lett/esélyesek vagytok-e?

2011. ápr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem közgazdász diplomám van,van egy futballedzői,és egy újságírói,több évnyi gyakorlattal. Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 11. 12:11
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Miért pont Ausztrália? Nem akadékoskodni akarok, csak érdekelnek a szempontjaitok...

Különben szerintem nem sokat veszítetek. Akiket onnan ismerek, finoman szólva nem csúcsértelmiségi módjára viselkednek. Komolyan, a ti múltatokkal képesek lennétek elviselni, hogy egy tahó bűnözőleszármazott cselédjei legyetek pl.?

2011. ápr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Azt azért gondold végig mennyi költség merül fel a kiköltözéssel, 10 millió fölötti lesz a költség.


Más ország? Hát attól függ mennyire tudsz nyelveket? Az egyik rokonom közgáz diplomával kiment Németországba (magas szintű német nyelvtudással), egy cégnél lett előbb tanácsadó, majd gazdasági osztályvezető, jelenleg pedig Lettországban, Rigában lett a német cég lett leányvállalatánál főosztályvezetője. Úgy tudom Németországban elég jó véleménnyel vannak a magyar közgazdászokról. A feleséged angol tanárként vélhetően a legtöbb országban el tudna helyezkedni.

2011. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bevándorlásnál 45 ev a korhatar, lehet, hogy hazastarsat lehet vinni "csatlósként", de inkabb baj az, hogy masfél év alatt nem fogja tudni megcsinalni a letelepedést. Ha minden megvan hozzá, akkor is a bürokrácia malmai lassabban őrölnek annál.
2011. nov. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!