Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Hogyan éltek Ausztráliában...

Hogyan éltek Ausztráliában városban? Azaz törvényszerű e egy 10 cm-es pók látványa párnán lefekvés előtt?

Figyelt kérdés
Bővítem a kérdést: Ausztráliában élőkhöz intézem első sorban. Sydneybe készülök, és rettegek a pókoktól, kígyóktól, bogaraktól. Ha lakásban élek, milyen váratlan találkozásokra számíthatok?

2013. nov. 30. 01:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Én Canberra-ban éltem a fővárosban.

Bizony előfordult hogy a konyhában szalad egy hatalmas pók, vagy volt olyan hogy étteremben voltunk, és mielőtt beengedtek volna minket (akkor nyitott) előbb végig nézték hogy nincs-e pók vagy skorpió. De ne úgy képzeld el, hogy ez rendszeres. De tény hogy Ausztráliában található a világ legtöbb, legmérgesebb állatai, így akaratlanul is fogsz látni, vagy ismerni fogsz olyan embereket akik szerencsés túlélők.. Én is ismerek egy nőt, akit egy olyan pók csípet meg 15 évvel ezelőtt ami miatt még ma is rendszeres orvosi kezelésre jár. De mint írtam, nem mindennaposak ezek. Én a majdnem 3 év alatt talán 5x ha láttam pókot lakásban. (kígyót, skorpiót csakis vadasparkban láttam) Azt tudom, hogy amikor kint éltem nagyon figyeltek arra, hogy ne történjenek ilyen balesetek. Szóval nem kell annyira félned..(mondom én aki majd beszart mindig..végül is nekem ezért sem jött be Ausztrália)

2013. dec. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem törvényszerű. Igen gyakran csak 8 cm-est látsz a párnádon...
2013. dec. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek :) Habár még van pár hónapom a költözésig, de már most szoktatom arra magam, hogy ne fogjak meg semmit automatikusan, amit nem látok vagy ne lógjon le a takaró a földre éjszaka, mikor elalszom.
2013. dec. 2. 14:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pok meg kigyo meg skorpioktol valo Ausztraliai felelem( mert ugye itt rengeteg van es mind merges) , mar ne haragudj meg de ez baromsag. Hala istennek en meg nem talalkoztam nagyobb pokokkal( allatkerten kivul). Bar az teny, hogy itt a kisebb pokokbol is tobb van. De azok mag altalaban artalmatlanok. Ja, tegyuk hozza en Melbournben elek. Nagyobb kiyoval egyszer mar talalkoztam,( a nagyobbat ugy ertsd mint pl egy vizisiklo nalunk) , de ez is egy nagyobb erdoben volt, es egy autouton mentunk , atcsuszott elottunk az uton. A kocsibol ok volt. Skorpioktol meg ne felj, a sivatag messze van Sydneytol. :) Nyaralni jossz? vagy hoszabb tavra?
2013. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

ma 07:59

Az érdekesség az, hogy nem a nagy pókok mint pl: a tarantulla veszélyes, hanem a kis pókok..Ausztráliában van a világ legtöbb mérges kis pókja.. Kígyók közül is a kisebb főleg színes kígyók a mérgezettek.

2013. dec. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Több évre tervezem. Mondjuk google mapsen nézve sydneyt több zöld fogja körbe, mint melbournet :)
2013. dec. 6. 12:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gyere Melbournbe!:)) De azert itt is vannak erdos, hegyes videkek, mar ha az egesz allamot, Victoriat vesszuk alapul! De mondom, en meg nem talalkoztam verengzo, vagy merges elolenyekkel. ;)
2013. dec. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Borzasztó ez az overhype félelem az emberekben Ausztrália iránt. 10ből 5 ember rögtön ezzel kezd, hogy oda ne, mert úristen meg fognak marni a pókok..
2013. dec. 10. 09:08
 9/11 anonim válasza:
100%
Vigyél engem is! Esküszöm becsülettel átnézem napjában többször is a lakást pókér, kígyóér! Skorpióér nem, mert attól meg én rettegek :D
2013. dec. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 claidheamohmor ***** válasza:
100%
...én skorpióért is átnézném neked :)
2013. dec. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!