Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Egy 18 éven aluli magyar...

Egy 18 éven aluli magyar állampolgár Romániából Magyarországra utazhat egyedül mindenféle papír nélkül?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha szerencséje van igen. A papír csak az ellenőrzésnél szükséges. Persze, azért a jegy jó ha van nála.
2014. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. dec. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Én nem hiszem, hogy bárhol megnéznék a papírjaidat két uniós ország közötti transzfernél, de persze szúrópróbaszerűen előfordulhat, akár akkor is ha a sarki boltba mész...
2014. dec. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Miután van állandó határellenőrzés, biztosan kérnek utiokmányt.
2014. dec. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha a mindenféle papír nélkül alatt a szülői meghatalmazást érted, akkor igen, feltéve ha csak magyar állampolgár és nem kettős román-magyar, mivel akkor a román szabályok érvényesek.


Természetesen személyi vagy útlevél kell.

2014. dec. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ok, az előzőektől kérdezném: titeket tényleg szoktak uniós határokon ellenőrizni? Én évi 10-15 alkalommal utazom véletlenszerűen EUs országokba vonattal, busszal, és szerintem csak UK határon botlottam ellenőrzésbe. Az elmúlt pár hétben Zürichben, Pozsonyban és Német városokban voltam, sehol nem kellett semmi.
2014. dec. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Előző válaszoló, szerintem te nem vagy tisztában az EU és a Schenheni övezet közötti különbséggel!
2014. dec. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, micsoda fejetlenség uralkodik itt!


Kérdező! Semmilyen papír nélkül hivatalosan még a sarki boltig se mehetsz el, mivel bármikor tudni kell igazolni magadat. A magyar-román határon pedig van ellenőrzés, mivel Magyarország Schengeni övezethez tartozik, de Románia nem. Egy személyi vagy útlevél kell, és 18 éves kor alatt szülői meghatalmazást is kérhetnek, de vagy kötekedő kedvű határőrök lesznek, vagy nem.


"Ok, az előzőektől kérdezném: titeket tényleg szoktak uniós határokon ellenőrizni? Én évi 10-15 alkalommal utazom véletlenszerűen EUs országokba vonattal, busszal, és szerintem csak UK határon botlottam ellenőrzésbe. Az elmúlt pár hétben Zürichben, Pozsonyban és Német városokban voltam, sehol nem kellett semmi."


Nem szeretek okoskodni, de jó tisztában lenni a nagyvilággal, ha már annyit utazol... A Schengeni övezet és az EU nem ugyanaz, sőt, független egymástól. Az EU egy gazdasági únió, amit remélem nem kell bemutatnom... A Schengeni övezet pedig egy zóna, ahol nincs határellenőrzés. Utóbbiba nem tartozik bele az összes eu-s ország, sőt, nem eu-s országok is beletartoznak. A Schengeni övezetbe tartozik Pozsony és Németország és Magyarország is, ezért nem ellenőriztek téged. UK nem, ezért van határellenőrzés. Zürich Schengen, de nem EU.

2014. dec. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, én tettem fel rosszul a kérdést. Az lett volna a lényege, hogy természetesen személyigazolványom van, de hogy szülői beleegyezés nélkül utazhatok-e, mert a román állampolgárok nem. Magyarországon is lakom.
2014. dec. 25. 16:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Romániában születtem, de 2 éves se voltam, amikor Magyarországra költöztünk gondolom akkor automatikusan kaptam román állaporgárságot, de Magyarországon élek, magyar állampolgár vagyok, a személyimre is csak ez van feltűntetve. Ez esetben?
2014. dec. 25. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!