Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliába vagy Új-Zélandra...

Ausztráliába vagy Új-Zélandra érdemes új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Olvastam mindkettőről jót és rosszat egyaránt. Az biztos, hogy egyik országba sem könnyű letelepeni, főleg munkát találni. Viszont néhány év múlva szeretnék egy élhetőbb helyre költözni. Addig lesz legalább tapasztalatom, mint ápoló. Aki ott él vagy élt hosszabb ideig valamelyik országban a kettő közül, biztosan tudna segíteni ebben a kérdésben.

2015. aug. 25. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hát ha végzett és tapasztalattal rendelkező ápoló vagy/leszel, és beszélsz angolul, akkor szerintem mindkét ország szivesen lát.

Én AUS-ban élek, és itt elég jó dolguk van az egészségügyben dolgozóknak. Ismerek többet is, és nem panaszkodnak, meg látom is hogy nincs is miért. Új-Zélandot nem ismerem, de Australia éghajlata kellemesebb:)

Szerezz minél több tapasztalatot.

2015. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

mindkét ország igen jó hely, ha jól beszélsz angolul.


Ausztráliát nem ismerem de Új-Zélandon van un. skill shortage list, ha azon fenn van a szakmád, akkor elég simán tudsz vízumot szerezni, dolgozni és letelepedni.


A hiányszakmalistákat itt találod: [link]


Az ápoló nem tudom pontosan mit takar, ha nurse, akkor abból többféle is van a listán, viszont a képzettségedet el kell ismertetni a e Nursing Council of New Zealand nevű szervezettel. (ezt, gondolom ideutazás nélkül is megteheted, egy próbát megér. contact: [link]


gyakorlattól függően, a helyi vagy honosított kvalifikációval rendelkező nővérek $20-$30/óra fizetéssel számolhatnak, itt találsz további információt:

[link]


Két megjegyzés:

1. ne kezdj új életet, inkább folytasd a már elkezdettet jobb körülmények között :)

2. vakra ne indulj el, elég nagy a rizikó, szerintem érdemes előre kitaposni az utat távolról


A bevándorlással kapcsolatos összes hivatalos infót itt leled: [link]


Lehet, hogy érdemes felvenned egy kapcsolatot egy bevándorlási ügynökkel, aki csinál assesmentet a lehetőségeiddel, (ezt általában ingyen csinálják)

A licenccel rendelkező bev. ügynökök (licenc nélkülivel ne állj szóba) itt kereshetőek: [link]


sok sikert!

2015. aug. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ápolóként szerintém jó esélyed lehet munkavállalói vízumot kapni Ausztráliában, de végleg letelepedni anélkül csak házassággal lehet, és azzal is nagyon nehéz.

Öcsém tanulóvízummal van kint 4 éve, azzal kötelező iskolába járni, nem elég csak befizetni, meg is kell jelenni, és mindig hosszabbítani kell a vízumot. Szeretne ottmaradni, de nem tud 1-ről a 2-re jutni. Elég valószínűtlen, hogy egy rendes munkavállalói vízumot adjanak neki.

A bátyám már eleve dolgozni ment ki, utána elvett egy ottani lányt, és csak 6 év házasság után kezdhette intézni a végleges letelepedést. Eddig asszem csak tartózkodási engedélye volt.

Én csak szóbeszédet hallottam, hogy Új-Zélandra könnyebb kijutni, de nem tudom igaz-e.

2015. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Új-Zélandra nem _feltétlenül_ könnyebb, mások a szabályok.


Ha szakácsnak meg fodrásznak tanul valaki, abból nem lesz letelepedés.


itt van minden hivatalos infó: [link]


olvasd el, nem biztos, hogy egyáltalán igényelhetsz a diákvízum helyett másik fajta vízumot onshore.


vagy kérdezz meg egy ügynököt

2015. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!