Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Jövőre tervezem, hogy kimegyek...

Jövőre tervezem, hogy kimegyek Ausztráliába nyelvet tanulni, egy fél évre kb. Brisbane, Gold Coast és Sydney játszik. Tehát szerintetek hova érdemes menni a három hely közül, mind nyelvtanulás-szórakozás-munkavállalás magyarul mindenféle szempontból?

Figyelt kérdés

Amit hallottam, hogy a Shafston College nyelvsuli elég jónak számít, Brisbane-ben és a Gold Coast-on van ilyen. Sydney-ben nem ismerek sulit, de még is csak Syneyről van szó! Suli mellett abban a heti 20 órában dolgozni szeretnék, szakács vagyok amúgy, bár valószínű mosogatás lesz az első, a nyelv miatt is. Persze más iskolák is szóba jöhetnek, ha valaki tud ilyet (ahol ezért a rengeteg pénzért, tényleg azt kapod amit ígértek, minőségi oktatás,szabadidős programok stb).

Valamint szintén akik voltak kinn,családi elhelyezést éri meg inkább kérni, vagy diákszálló,esetleg többen béreltek egy albit, a kolesz gondolom olcsóbb mint a családos cucc!

Kérem olyanok írjanak akik már tanultak kinn, vagy haverjuk, ismerősük volt kinn, mert a neten tényleg minden fönn van,szép és jó, csak amikor ott vagy ,akkor döbbensz rá hogy HOPPÁ!!!!

Ja és még valami, télen vagy nyáron érdemesebb inkább menni, télen gondolom kevesebb a diák-több figyelem jut rád a tanárok részéről!

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2013. okt. 16. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is terveztem, hogy kimegyek, de sajnos nem jött össze legfőképp az anyagiak miatt. Nagyon sok alaptőke kell hozzá, az a heti 20 óra munka amit vállalhatsz a suli mellett kvázi semmire sem elég. Főleg az ottani árakhoz viszonyítva. A lakhatás az összes ausztrál nagyvárosban a legdrágábbak közé tartozik a világon, de gondolom azért ezekkel vmennyire tisztában vagy.

Nekem Sydney-ben él ismerősöm, odamentem volna. Meg amúgy is. Ausztrália egyik kulturális és szórakoztató központja, tengerpart, pálmafák, nyüzsgés. 1 órányi autóút és az érintetlen vadonba vagy. De tulajdonképpen egy bármelyik ausztrál metropoliszról elmondható...

2013. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
88%
Brisbane .... egy ismerősöm ott tanult nyelvet és kapott munkát és már 6 éve vann kinnt lassan.
2013. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 csempéző vizipisztoy válasza:
Hát... ismered azt a filmet, hogy Mindenki elhúz Brisbane-ből?...
2013. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!