Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Élettér váltás. Vajon lehetséges?

Élettér váltás. Vajon lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Magyarországon születtem, magyarországon élek, 25 éves vagyok. Nem túl bonyolult az elmúlt 25 évem: kipottyantam, tanultam, most dolgozom, van egy párom akivel házasodni tervezünk, ő is tanult, és most ő is dolgozik. Egyszóval élünk-éldegélünk.


Régóta foglalkoztat a kérdés, hogy el kéne menni ebből az országból. Legalább 10, de leginkább megszámlálhatatlan okot tudnék mondani arról, hogy miért akarok innen elmenni. Ebből csak párat írnék: dolgozunk mint az állat, félig meddig tanult emberek vagyunk (nincs diplománk, de több szakmánk van), de egy külföldi szakma nélküli bandzsa fekete bevándorló még is többet keres a mosogató mögött, mint mi itthon az anyaországunkban a vérverejtékes munkánkkal.


Az utak rosszak, az emberek mentalitása rossz. A stressz sok, amit max nem veszel már észre mert hozzászoktál.


Kimész külföldre és nem akarsz hazajönni.


Ez pár indok. Nos, a lényeg, hogy váltani kéne. Hiába tanulok itt akármit, ha a fizetésem nem lesz több fél millió forintnak megfelelő összegnél, ami itthon valljuk be "gazdag" kategóriába tartozik, külföldön meg egy fizetési fokozattal több mint a szakmátlan mosogató fizu...most persze lehet drágább németországban a pékárú, és angliában az albérlet / lakás, de könyörgöm, más dolgok - legjobb tudomásom szerint - minimálisan drágábbak, vagy egyáltalán nem.


Egyszóval el akarok innen menni, mert annyi pénzt keresünk, amiből épphogy megélünk. Futtya kajára, rezsire, albira, és ennyi. Félrerakni? Gyűjteni? Hirtelen jött kiadás? "Majd a család kisegít". Hát ebből elegem van. Ha már 1 ember elolvassa, netalán még át is érzi azt amit írok, az kérem intézzem hozzám pár mondatot.


Mivel ki akarok menni, megvan a lehetőségem a választásra. A jelenlegi helyzetet tekintve, vagy észak európába mennék (norvégia, dánia, svéd stb) kanadába, vagy ausztráliába. Nem érdekel sem az éghajlat sem semmi más. Egy dolgot szeretnék: stresszmentes életet, és annyi pénzt a verejtékes szájbalökött munkámért, amiből pár röpke év alatt kipréselek egy viskót és egy ÚJ (nem használt) autót. Persze nem bmw-t, csak valami új, családautót. Mi a véleményetek? Hova menjek? Nem jól gondolkodom? Velem van baj? Help mí :D



2015. aug. 30. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az autó menni fog fél év után is. Kérdés, hogy kell-e. ha például valamelyik nagyvárosban fogsz élni, nagy valószínűséggel csak nyűg lesz a kocsi. Ha vidéken, akkor meg létszükséglet.


A lakás már nehezebb ügy. Az általad említett országokban nem hogy pár év, de pár évtized kell, hogy összespórolj egy lakásra valót. Érdemes külföldi hirdetési oldalakat nézegetni...


Sztem menjetek el, ahová tetszik. Azután majd ott meglátjátok, hogy mire vagytok elegek, hogyan boldogultok.

Ha nem jön össze, akkor még mindig vissza tudtok jönni.

2015. aug. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia,


A külföldi élet egy lehetőség a sok közül, az is lehet, hogy nem a legjobb. Miután nem tudni milyen szakmáitok vannak, beszéltek-e nyelveket, nagyon nehéz bármi segítséget adni.

Ha nyelvet nem beszéltek, akkor komoly esélyetek van, hogy betanított munkánál feljebb nem juttok (amíg meg nem tanuljátok az adott országban beszélt nyelvet)

Az EU-ban jelenleg viszonylag szabadon lehet munkát vállalni és van szociális háló is, ha van munkád, akkor jár valamilyen orvosi ellátás, munkavállalói jogok, stb, és földrajzilag is közel van, én biztosan erre indulnék el.


Ha versenyképes, keresett a szakmátok, és nyelvet is beszéltek, akkor nagyon jó eséllyel tudtok magatoknak a mostaninál lényegesen magasabb életszínvonalat teremteni, de a kivándorlásnak vannak árnyoldalai is, előfordulhat, hogy rámegy a kapcsolatotok a korai stresszre (a külföldi munkakeresés is komoly feszültségforrás) vagy otthon maradó rokonnak van hirtelen szüksége a segítségetekre, bármi előfordulhat. (mindezt nem ijesztgetésből írom, csak, hogy ezekkel is számolni kell)


Mindenesetre, ha nem indultok el, nem derül ki mire lennétek képesek együtt, csak egymásra számítva, idegen közegben!


Sok sikert!

2015. aug. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Európában, esetleg Kanadában próbálkozzatok. Ausztrália elég esélytelen. Jó nyelvtudás nélkül nehéz lesz minimálbér fölött keresni. Az igaz, hogy nyugaton magasabb életszínvonalon lehet élni, de ott is a legtöbben hitelből élnek, nem lehet csak úgy összegyűjteni egy házra. Főleg, ha nulláról kell indulni. Bátyám német állampolgár, rendes ottani fizetést kap, és 20 évig törleszti a hitelt a házára.

Olyat lehet kemény spórolással, hogy kint dolgoztok, és itthon vesztek valamit, mivel magyarban még mindig harmadik világbeli árak vannak. 30 ezer euróért kapsz egy lakást Pesten.

Amúgy megértem a problémádat, én is itt vagyok 31 évesen, rendes irodai munkám van, pármillió spórolt pénzem, de azon kívül semmim nincs. Spórolás miatt anyámnál élek, elég kilátástalan a jövőm. De dolgoztam már Angliában, németben és ausztrálban is, szóval széles a látóköröm. Sydney-ben persze csak rokonnak feketén, túrista vízummal.

2015. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 goaus ***** válasza:
Én biztatlak, nekem életem legjobb döntése volt kijönni, pedig otthon mindenem megvolt, párom okán indultam világot látni. Sztem érdemes Angliában kezdeni ha angolosok vagytok, bele lehet kóstolni egyszerűen és viszonylag olcsón milyen is másik országban élni és melozni, utána bejárni a világot. Én is éltem már AU-ban, megfordultam usában, még kanadát nézem meg, nálam eddig USA a favorit, egy-két éven belül eldöntjük hol telepszünk le. Nekem honvágyam is van sűrűn nem tagadom, a sok barát - igaz lassan fele társaság mér itt vagy németben van - de főleg a család, de a munkamörülmények és az a leírhatatlanul mocskos morál miatt ami otthon van, nem költöznék vissza. Láss világot, aztán majd eldöntitek.:)
2015. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de szerintem veled van a baj.


1."futtya"

2."mivel ki akarok menni" -így egyes számban, most-

3."megvan a lehetőségem a választásra" és fölsorolsz 5 országot, mind kisbetűvel

4.egy viskóért és egy ÚJ -most nagybetűvel- autóért (meg mondjuk stresszmentes életért, ami röhej, több szempontból)


Ebben a nagy amerikarajongó világban megegyezik a véleményem J.F. Kennedy véleményével, aki azt mondta, hogy ne azt nézd, hogy az országod mit tud tenni érted, hanem azt, hogy te mit tudsz tenni az országodért.

Plusz hadd fejeljem meg annyival, hogy míg az amerikaiaknak országuk van, a magyaroknak hazájuk is; már akiknek helyén van mindene.


Visszakérdezek; mit csinált rosszul a szülők generációja, mit kellett volna másképp, hogy mára már nem érdekel sem az éghajlat, sem semmi más, csak "pár röpke év alatt egy viskó és egy új autó".


Vagy lehet, hogy ez a kérdés is csak egy burkolt toborzó? Ki tudja.

2015. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne gondolkozz, irány a világ. Kimégy külföldre, eleinte s.z.a.r munka, de jó fizetés, aztán jó munka jobb fizetés. Ne habozz. Én itt olyan kocsit vettem 2 havi túlórás fizetésemből kápére, amire otthon 5 év hitelt vettem fel. Most vettünk házat, 5 év alatt kifizetem, azután veszem a másikat, ezt meg kiadom. Indulj, egyszer élsz! Ha az ország nem becsült meg, hogy emberi életet biztosítson, te sem tartozol semmivel neki. Meddig akarod még viktort hallgatni és csodálni? Persze gondold meg. Ha nem bírod pia, rengeteg cigi vagy az asszony nélkül, amíg ő is kijön utánad, akkor ne gyere. Ha nem bírod, hogy van főnököd, maradj. Ha az önérzeted nagyobb, mint a munkakedved, akkor ne gyere. Itt önállónak kell lenned, önálló döntések, de önálló élet is. A fizetésed minimum 5x több, s legtöbb kiadás olcsóbb, mint otthon. S nem kell pakisztániakkal lyukakban lakni és mosogatni, azt csak a lúzerek terjesztik. Hajrá!
2015. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóval, tényleg toborzó.


"Ha az ország nem becsült meg,...., te sem tartozol semmivel."


Azért illene a rád fordított energiát-pénzt visszafizetned, mielőtt dobbantasz.

2015. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!