Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Új-Zéland: Északi vagy déli...

Új-Zéland: Északi vagy déli sziget?

Figyelt kérdés
A nejemmel kitaláltuk, hogy elutaznánk Új-Zélandra. Lenne rá két hetünk, ennyi nyilván nem elég az egészre. Szerintetek az északi vagy a déli szigetet érdemesebb megnézni, hol van több látnivaló?
2015. okt. 23. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már olyan messze elutaztok akkor 4 hétre menjetek és mindkét sziget. Lehet hogy soha nem juttok el oda többet.
2015. okt. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg csak ennyi időre, akkor szerintem az északi.

Kezdhetnétek Aucklandon, aztán érdemes elmenni északra a Bay of Island részt megnézni,onnan visszamenni Auckalndra majd megnézni Matamatát, Rotoruát, illetve lemenni Wellingtonba.


Nekem a déli sziget is nagyon tetszet, de jóval nehezebb volt a közlekedés, eleve Pictonba kompozni kellett, aztán a fjordokat sem egyszerű megnézni, arra érdemes foglalni irodán keresztül, hajós vagy helikopteres utat, de az nagyon drága. A városok kisebbek, mint az északi szigeten, és mi nyár közepén is (tehát januárban) is megfagytunk Dunedinben :)

De mind a kettő nagyon nagyon szép :)

2015. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jó lenne 4 hét, de van összesen 20 nap szabadságom az évben, és másra is kell hagyni, szóval bűvészkedni kell az idővel.


Igazából ez a komolyabb korlát, mivel Svájcban élünk, mi Új Zélandra is spórolni mennénk :)

2015. okt. 23. 18:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelműen az északi itt [link] találsz pár okot mindkettőre.
2015. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!