Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Mit tegyek ha lovam bakol?

Mit tegyek ha lovam bakol?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves pónicsikóm, nagyon tanulékony és inteligens, csak sajnos csipked és rúg, bakol, pláne ha kajárol van szó, próbáltam már odacsapni, hogy "helyre billentsem" de utánna meg megfórdul és bakol. Valami módszer van hogy engedelmes legyen és ne bakoljon!

2016. aug. 15. 23:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És foghalmam sincs mért rakta/m ausztriához... :/
2016. aug. 15. 23:03
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeru, ne nyulj a kajajahoz :)


masfel evesen meg elegge bohokasak, szoval ha nem sunyitva csinalja, akkor inkabb csak vedi a kajat vagy jatszik.


Engem a kancam egyszer megharapott a boxban. Eppen tisztitottam. Odacsaptam, erre sunyitott. Ekkor megalltam elotte, es mereven neztem a szemebe. Egyszer csak lesunyta a fejet es megallt a sarokban. Nem engedtem kijonni onnan. Soha tobbet nem csinalta.


Tobb embertol hallottam ezt a modszert mar, kiprobaltam es bevalt.


Allitolag a menesvezeto anyakanca (a legidosebb a menesben) fegyelmezi igy a fiatal csikokat. Ha valamelyik rosszat csinal, akkor mereven nezi addig, amig a csiko le nem hajtja a fejet es el nem somfordal a menestol. A boxban ilyenkor a sarokba szoktak huzodni. Ezzel mutatod, hogy bar szereted, de te vagy a dominans, es jobb ha nem szorakozik veled.

2016. aug. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ki fogom próbálni ;)
2016. aug. 16. 08:53
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem ertem, minek neked lo mikor nem tudsz rola gondoskodni? Sot, meg magyarul se tudsz: inteLLigens,megfOrdul.Az irasjelekkel sem vagy tisztaban, az utolso mondatod kerdonek kellene legyen, ehelyett felkialtoban van ami ertelmetlen.

A mai gyerekek magyarba... Jajj van egy lovam de am megcsak 12 vagyok stb..A szakszavakkal sem vagy tisztaban, a poni az az alacsony termetu zomok lora utal, mig a csikot a 3-4 eves lovakra hasznaljak.Tehat a te ponid 1.5 evesen meg sehogysem lesz csiko. Inkabb a tanulason jarjon az eszed, hulye gyerek.

2016. aug. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utolso, a poninak is csikoja van, csak gondoltam szolok.

A ponicsiko teljesen hasznalatos szo, nem tudom miert akadsz fenn ezen...


Amugy amit a kerdezo leirt, eleg gyakori problema bizonyos lovaknal akik nem szoktak meg valamiert az ember kozelseget. Azt kell kideriteni, hogy jatekrol van-e szo, vagy valoban rossz beidegzodes.

2016. aug. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Engem ne osszanak mar ki idiotak. Jo szorakozast.


Poni:

[link]


Csiko:

[link]

2016. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Akkor a poni kicsinyet hogy hivjak?

Na ki a idiota?

Te mennyit foglalkoztal eletedben lovakkal? En cirka 26 eve...

2016. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Hiaba foglalkozol 26 eve vele te segg, a Wikipedia nem hazudik.

Sajnos eddig boldog tudatlansagban eltel.

2016. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

[link]

Póni csikó.. miről is beszélgetünk?

2016. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne a google talalatokat nezd te nagyon okos. Latszik nem erted, hogy mukodik az internet...

Kar ezen vitatkozni, ott a link, elkuldtem. Levan irva, hogy k$rvara tevedsz 26 ev lovas tapasztalattal :) ;)

2016. aug. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!