Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Hiányszakmák Ausztráliában?

Hiányszakmák Ausztráliában?

Figyelt kérdés

A jövőben szereznék kiköltözni Ausztráliába. Tisztában vagyok vele hogy a szakmámnak a hiánylistán kell ennie, de lenne pár kérdésem ehhez.


Sok diplomás munka van a listán, de vannak olyanok is mint például asztalos, autószerelő, klímaszerelő, kárpitos, stb... Ezekkel mi a helyzet? Az itteni OKJ-s bizonyítványt elfogadják ott is? Vagy őket nem érdekli hogy én mit szereztem itthon, ott el kell végezni egy tanfolyamot?


Nem ragaszkodom annyira ezekhez a kétkezi szakmákhoz, szóval megköszönném ha valaki tudna ajánlani valami szakmát amit egyetemen el lehet végezni és annyira nem függ a matektól. Nem mondom, hogy annyira rossz vagyok matekból (3-as,4-es), de annyira nem megy hogy például egy mérnöki szakhoz elég legyen. Amúgy is a mérnök állások kezdenek betelni ott, mire végeznék levennék a listáról.


Szóval megköszönném ha valaki elmagyarázná hogyan is lehet bevándorolni és elhelyezkedni ott valamilyen kétkezi szakmával. Azt meg külön köszönöm ha valaki egyetemi szakot is tud amihez nem annyira fontos a matek és hiányszakma Ausztráliában :)


2016. aug. 30. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy lista hiány szakmákról, és vannak rajta kétkezi munkát igénylők is.

[link]


Azt sajnos nem tudom milyen papírt fogadnak el. A tesóm BGF-es tanulóként ment ki kötelező gyakorlatra dolgozni, és végül haza sem jött. Megírta a szakdolgozatot, de nem jött haza megvédeni, így nem kapta meg az egyik diplomát, de nincs is rá szüksége. Még az Ausztrál átlag fizunak is több mint a dupláját keresi.

2016. aug. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Közben találtam egy olyan lehetőséget hogy, ha a végzettség után szerzel x év tapasztalatot itt és ezt bizonyítani is tudod az ottani hivatalnak akkor kapsz egy ausztrál végzettséget abban a szakmában. Tehát olyan mintha ott elvégeztél volna egy tanfolyamot. Még most találkoztam először ezzel a megoldással szóval nem biztos, hogy ez ilyen egyszerű.


Egyébként a testvéred szakmai gyakorlatra tanuló vízummal ment és úgy szerzett ott munkát majd további vízumot? Illetve azt hogy érted, hogy nem kapta meg az egyik diplomát? Több szakra járt egyszerre?

2016. aug. 31. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem tudom milyen vízummal kezdett, mert nem diáknak ment ki. Ő egyáltalán nem járt ott iskolába. Itthon fixen megvolt, hogy melyik céghez megy dolgozni, gondolom az a cég szponzorálta, szóval ilyen szponzor vízum lehetett. Ez bő 10 éve volt, szóval nem emlékszem pontosan.

Egy szakra járt, de az olyan ami idegen nyelvű, és kettő diplomát adnak a végén. Egy magyart, és egy külföldit.

[link]

2016. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 goaus ***** válasza:
A minimum 3 év szakmai gyakorlat a legfontosabb, erre adják a pontot, az h OKJ utáni, nem érdekli őket. Szakmunkásként nem könnyű összeszedni a 60 pontot, 7-es, de inkább 8-as IELTS nyelvvizsga kell hozzá.
2016. szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!