Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliába fogok utazni...

Ausztráliába fogok utazni turista vízummal. Hogyan tudom igazolni, hogy ismerősöknél fogok megszállni?

Figyelt kérdés

Több helyen is azt mondták, igazolnom kell, hogy van érvényes szállás foglalásom. Enélkül nem engednek ki a reptérről.

Nagyon jó barátom ott él több mint egy éve és náluk fogok lakni. Ezt hogyan tudom igazolni? Kell hozzá valami nyilatkozat?



2018. ápr. 1. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Irjon egy nyilatkozatot, cimmel es telefonszammal, hogy nala fogsz lakni. Szerintem elegnek kell lenni
2018. ápr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Így van. Megkéred az ismerősöd hogy írjon meghívó levelet neked. Ebbe bele kell írnia hogy nála fogsz lakni és hogy megfelelő anyagi háttere van(munkahely, állandó jövedelem). Ezáltal vállalja, hogy te nem leszel az ország terhére amíg ott vagy.

A lakcímét és telefonszámát írja bele a levélbe. Ha a határőrök nem nagyon akarnak hinni neked, akkor felhívják a megadott telefonszámot. És leinformálják hogy ismer-e(ha igen akkor honnan), tényleg nála laksz-e majd és a többi.. (ha nagyon szükséges be is hívathatják, de jobb lenne ha alapból ott várna a reptéren, főleg ha nem nagyon tudsz angolul.)

2018. ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha a meghívó hivatalos formában van megírva, akkor nincsen gond. De a rendészek nem fognak telefonálgatni a kedvedért.
2018. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Így már értem.
2018. ápr. 1. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
akár hivatalos forma, akár nem, a tisztviselő a legkisebb gyanú esetén le fogja csekkolni a megadott számon, hogy kamu-e a meghívólevél
2018. ápr. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Attól nem félek, hogy ellenőrzi a számot. Tudom, aki európából megy és 20-30 közötti az alapból gyanús.
2018. ápr. 2. 08:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sem te, sem a barátod nem kell igazoljon semmit. Oda utazáskor a repülőgépen kiosztanak mindenkinek egy-egy kisebb formátumú angol nyelvű űrlapot (Incoming Passenger Card), amit ki kell tölteni. Az űrlapra személyi adatokat kell beírni (név, születési adatok, útlevél adatai, foglalkozás, kihez mész, szálláshely postacíme, telefonszáma, stb). Kitöltés után vissza kell adni a légikisasszonynak, a rádiós pedig faxolja a repülőtéri határőröknek. Mire leszállsz, már mindent tudnak rólad és a barátodról. Tájékozódj arról, hogy mit vihetsz magaddal és mi tilos. Csak érdekességként: tilos fakanalat és élelmiszert bevinni, még friss gyülömcsöt sem szabad.
2018. ápr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!