Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ha valaki Ausztráliába,...

Ha valaki Ausztráliába, Kanadába, vagy az USÁ-ba költözik milyen gyakran és mennyi időre jöhet Magyarországra a tartózkodási, letelepedési engedély elvesztése nélkül?

Figyelt kérdés

2019. márc. 26. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

USA-rol tudok nyilatkozni:

Zoldkartyad egyik feltetele, hogy az USAban kell elned egy eveben minimum 6 honapot. Ha 6 honapnal tovabb vagy tavol az orszagbol, amikor ujra visszajossz, a bev.tiszt kivancsi lesz minek neked zoldkartya, ha ugysem itt elsz. Persze ez alol vannak felmentesek, ha pl. tudod igazolni hogy egeszsegugyi okok miatt voltal tavol ennyi ideig, akkor visszaengednek.

2019. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az elso valaszolo irta, minimum 6 honap. En pl tobb mint 8 ev utan voltam eloszor magyarorszagon a kikoltozes utan.
2019. márc. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kanada: [link]



To keep your permanent resident status, you must have been in Canada for at least 730 days during the last five years. These 730 days don’t need to be continuous.


Ha sokat utazol rezidensként, akkor szokj hozzá a napok számolgatásához, a majdani állampolgársághoz is kell. Három évet (1095 napot) kell fizikailag Kanadában töltened az elmúlt öt évből. Amikor én kértem (és kaptam, évekig tartó bürokratikus bunyó után) akkor még három évet kellett négyből de a tartózkodás mellé nem volt odaírva a fizikailag szó és az összes kicsit is macerás ügy bíróságon landolt, volt amelyik a Legfelsőbb Bíróságig jutott. Ezt mostanra rendbetették.

2019. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 1

Megcsinálhatod azt amit leírtál de majd ha letelik az x idő ami után megkaphatod az állampolgárságot akkor nem biztos hogy pozitívan bírálnak el.

2019. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!