Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánban szakmával eltudok...

Japánban szakmával eltudok helyezkedni?

Figyelt kérdés
Tanulok japánul.

2020. febr. 22. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

NEM!


Keress rá a Youtube oldalon ZSÍROS DESZKA videóira. Lassan 20 éve ott él, és elmondja, hogy nehezebb oda bejutni, mint az USA-ba.

2020. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem láttam zsd videóit, de azt olvastam, hogy hiány van egyes szakemberekből Japánban.

Félmillió vendégmunkást fogad be Japán 2025-ig:

[link]

Japán könnyíti a külföldi munkavállalók beutazását

[link]

Óriási a munkaerőhiány Japánban

[link]

Japán új vízumrendszerrel enyhített a külföldi munkavállalók beutazásán.

2020. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Zsíros Deszka kb minden videóját láttam már.
2020. febr. 22. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen szakmával?
2020. febr. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dornstadter ***** válasza:
100%

Az, hogy tanulsz japanul jo, de az egy alapveto dolog. Minimum egy jo N2-es (JLPT) tudasra szukseged lesz.

A szakma mellett nem art, ha van is benne par ev tapaztalatod. Valamint a diplomasokat jobban szoktak "szeretni", mint a sima szakmunkas/erettsegivel rendlekezoket.


A vizum feltetelek valoban valtozoban vannak, elvileg konnyebb (lesz) munkaltatoi vizomot kapni mint regen. De ezzel kapcsolatban inkabb a budapesti Japan Nagykovetsegnel erdemes erdeklodni.

Evekkel ezelott nagyon nehez dolog volt munkaltatoi vizumot kapni. A cegeknek nagyon komoly anyagi es idobeni kiadast jelentet egy vizum intezese, raadasul olyan elvarasok is voltak/vannak, hogy idokoljak meg miert egy kulfoldit vesznek fel miert nem egy japant, miert jobb a kulfoldi mint a japan stb. Emiatt a legtobb ceg nem szivesen alkalmazott kulfoldieket.

A legegyszerubben angol tanitashoz lehetett vizumot szerezni, de ott meg, ertheto modon inkabb az anyanyelvi angolosokat preferaljak. (Itt mondjuk azt is meg kell jegyezzem, hogy az amerikaiak es meg par orszag allampolgarai a II. VH. utan kieroszakolt, elegge igazsagtalan jogaik miatt lenyegesen konnyebben jutottak vizumhoz mint pl. egy magyar.)

De meg ha enyhulnek is a vizum feltetelek, sem biztos, hogz konnyu dolgod lesz. S meg nem is beszeltunk az itteni szokasokrol, munka kulturarol stb. amihez hozza kell szokni... Szerintem nagyon komoly eltokeltseg es kitartas kell mind a nyelv megtanulasahoz, mind az itteni elethez.


Szerintem erdemes, ha van ra lehetoseged, valamilyen cserediak programban reszt venni, megpalyazni valamilyen itteni egyetemi kepzest vagy egy egyetem utani kutatoi osztondijat stb. Ha ilyesmivel el tudsz vegezni itt egy egyetemet vagy el tudsz itt tolteni 3-4 evet, sokkal nagyobb eselyed lesz munkat talalni mint otthonrol.


Egy masik megoldas, a hazassag.

Egy hazastarsi vizummal nincs semmi megkotes, barmilyen munkat vallalhatsz, a vizum megujitast es egyeb ugyintezeseket is magadnak kell intezni, igy a cegekre nem harul semmi teher (ennek altalaban szoktak orulni). De meg ezzel is nehez normalis munkat talalni. De, termeszetesen ez csak akkor ajanlott ha oszinte a dolog.

Kamu hazassagot ne koss vizum miatt! :)

2020. febr. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!