Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Szíria (a belháború után)...

Szíria (a belháború után) hozzávetőlegesen mikor, illetve Irán (magától értetődően a vírus után) körülbelül mikor lesz/lesznek ismert ajánlhatóak a turisták számra?

Figyelt kérdés

Iránról azt olvasni (a vírus mellett, de most az ugye édes mindegy, mivel idővel elmúlik ez is), hogy az utóbbi hónapokban belviszály alakult ki, emiatt nem ajánlott ott tartózkodni.


Ez és a szíriai mikorra múlik el?



2020. márc. 26. 19:15
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
4%

Ez egy rendkívül egyszerű kérdés,amiro pontos választ lehet adni......ez pedig az,hogy SOHA!!!

A közel keleten mindig ment,megy és menni fog a cirkusz a sok nem normalis ilyen-olyan vallású hitelmebeteg miatt......

Mondjuk irán még hagyján,ott eddig is el lehetett lenni.....de sziria.....na azt nyugodtan elfelejtheted!

2020. márc. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Irán biztonságos, Szíria nem.


Jóslatokat tenni, pláne a jővőre vonatkozóan felettébb felelőtlen dolog.


Hol olvastad azt, hogy nem ajánlott az Iránban tartózkodás a belviszály miatt? Szerintem egészen a járvány kitöréséig biztonságos volt, sőt, ha azt nem érzed veszélynek, hogy átmegy rajtad a betegség most is az.


Szíria más. Ott nem az a kérdés te éppen veszélyesnek ítéled-e meg, vagy nyugodtnak. Oda nem tudsz bejutni... pl. nem adnak ki turista vízumot. Már szerintem, de ha tévedek mondjátok.


Mint már írtam, szerintem értelmetlen tippelgetni, de ha muszáj: Iránt egy év múlvára betervezheted, Szíriába pedig sose fogsz bejutni.

2020. márc. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Szíriába bejutni elvileg lehet, a gyakorlatban sok szerencse és ügyesség kell ehhez. Ott a fővárosban még csak lehet létezni, de minek. A többi rész felé van néhány probléma. Nincs közlekedés, lőnek, kirabolnak, továbbá a műemlékek zöme romokban. Gazdaság nincs, idegennek az élelmezés se túl valószínű.

Iránban mindenekelőtt a tömegközlekedés a külföldiek számára erősen korlátozott (és ellenőrzött). A túrizmus kizárólag helyi utazási irodán keresztül történhet, úgy viszont szinte korlátlanul. Jellemzően egyéni túrista bérelhet autót sofőröstől, leadja az utitervét és a sofőr végigviszi. Vannak körzetek, ahová ideiglenesen nem célszerű menni, ezt az utazási irodával könnyedén lehet tisztázni. Kedvesek, profik és amit lehet, elintéznek, amit nem, megmondják. Már egy ideje kurd területekre kicsit problémásabb, de nem veszélyes. Természetesen mindez az egyelőre beláthatatlan befejezésű, járvány utáni helyzetre vonatkozik.

2020. márc. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért erős azt mondani, hogy Szíriába soha... Nem olyan rossz a helyzet már, főleg a nagyobb városokban (Damaszkusz, Aleppo, Latakia stb.) Turista vízumot adnak már ki pár éve, viszont speciális feltételekkel (agancy, kísérő stb.) Ha érdekel van fb oldal (Syrian Ministry of Tourism) ahol tájékozódhatsz, próbálnak nyitni a turisták felé óvatosan azért. Ismeretség nélkül szerintem ne utazz még, pár évet én várnék. Az én férjem szír, mi voltunk kint tavaly márciusban, gyönyörű hely és hihetetlen barátságosak az emberek, de nem sokan beszélnek angolul, magyar nagykövetség lassan 10 éve nincs, lépten nyomon ellenőrző pontok vannak ami kicsit időigényesebb néha. Az embargók (caesar act legújabban) miatt előfordul, hogy nincs elég benzin, olyankor nagy sorok állnak a benzinkutaknál, az sem túl kényelmes ha nincs ismeretséged. Sajnos ott most minden ezen múlik, hogy ismersz e valakit és/vagy hajlandó vagy e jó mélyen a zsebedbe nyúlni. De hogy ne csak negatívat írjak, az élet nem állt meg ott sem, működnek a plázák, a piacok, fantasztikus éttermek vannak, van hagyományos és modern is mindenből (adidas/nike stb boltok, francia parfümök, ugyanakkor a híres arab parfümök, ruhák), a tengerpart Latakiában... Szóval gyönyörű hely, de még várj pár évet :)

Nagykövetség magyaroknak Bécsben és Libanonban van, itt van több infó a vízumról: [link]

És egy kis kedvcsináló, a vlogger hölgy tavaly volt Damaszkuszban és nagyon meglepődött :) https://www.youtube.com/watch?v=_dR61b8U_Ac

2020. szept. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!