Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Banglades vagy Pakisztán jobb...

Banglades vagy Pakisztán jobb turista szempontból?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 27. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
banglades
2020. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Kábé 150 turisztikailag érdekesebb és biztonságosabb ország van a világon, mint ez a kettő.
2020. ápr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem több, mint 150. Én kb. 189-re tenném az ezeknél érdekesebb országok számát. Tuvalut, Naurut, Dél-Szudán, Szíriát, É-Koreát, Palesztinát a lista végére tenném.
2020. ápr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Pakisztan a vilag legszebb orszaga aligha van 150 nala erdekesebb. En most szeptemberben megyek.

Banglades is a listamon van mert szerintem az is erdekes.

2020. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

És mik a preferenciád, mit szeretnél csinálni? Mert ha a nyugat-európai városnézős római vakációkhoz vagy szokva, akkor nem biztos, hogy ez a két hely a neked való.

Pakisztánban sok a természeti látnivaló, Banglades extrém túlzsúfolt, alföldi jellegű, bár a Brahmaputra torkolata itt is szép. A banglák ritkán látnak turistát, vidéken főleg, így valószínű belefáradnál a folyamatos reflektorfénybe. Sok a kéregető is, meg alapvetően nagy a szegénység, nem egy katartikus turista úticél. Infrastuktúra alig, szóval hardcore terep. Nevezetesség nincs sok, de te az leszel a helyieknek. A biztonság közepes, kb. mint Indiában, így oda kell figyelni.

Pakisztánról sokat nem tudok (amúgy régen Banglades volt Kelet-Pakisztán), vsz. a biztonsági helyzet itt sem túl megnyugtató. A tájak nagyon szépek, de nem tudom, oda hogy jutsz el... Az hogy egyedül autót bérelsz és furikázol, Pakisztánban nem igazán opció. Ja, lehet hogy vízumot se kapsz.

2020. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Miert ne kapna vizumot? Pakisztanban evisa van.
2020. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
4es: nem kérdés, hogy szép, de turista szempontból nem a legjobb célpont manapság. Ahogyan Indiában is vannak szép helyek, de ha fizetnének se mennék oda mégegyszer.
2020. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
En alaposan utanna jartam hogy mennyire biztonsagos Pakisztan es mindenhonnan (konzulatus, nagykovetsegek stb) azt a valasz jott hogy eszak Pakisztan siman vallalhato.
2020. ápr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom melyik konzulátusnál érdeklődtél, mert a magyar konzulátus honlapján az van, hogy

"Tájékoztatjuk a magyar állampolgárokat, hogy Pakisztán alábbi területei utazás és ott tartózkodás szempontjából az "I. nem javasolt" kategóriába tartoznak"

(itt jön a felsorolás)

"Az ország többi területe az utazás és ott tartózkodás szempontjából a "II. Fokozott biztonsági kockázatot rejtő országok és térségek" kategóriájába tartozik."

Nem látok olyat, hogy "simán vállalható"

ésmég

"Pakisztánban az utóbbi hónapokban az iszlám fegyveresek, és szeparatista csoportok által elkövetett terrorcselekmények száma ismét növekvő tendenciát mutat."

Stb...

2020. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%
Elhiheted hogy autentikusabb forrasbol tajekozodom mint a magyar kulugy honlapja, mondjuk pl az Iszlamabadban levo konzultol
2020. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!