Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Grafikusként mennyire könnyű/n...

Grafikusként mennyire könnyű/nehéz elhelyezkedni Dél-Koreában?

Figyelt kérdés

Grafikusként (meg úgy egyáltalán művészeti irányzatban) mennyire könnyű/nehéz elhelyezkedni Dél-Koreában? (Milyen a fizetés?)


Kisebb koromtól kezdve érdekelt már csak Ázsia is, az évek során pedig csak jobban beleástam magam a témába. Dél-Korea számomra a legvonzóbb. Mindent imádok: a kajákat, helyeket, kultúrát, embereket. A gondolkodásmód, a dolgokhoz való hozzáállás, viselkedés és hasonló dolgok is úgy érzem, nagyon közel állnak/hasonlítanak az enyémhez, és számomra ez egy hatalmas előny.


Hozzátenném, hogy alapvetően sem szeretnék Magyarországon élni a későbbiekben, úgy érzem, nem olyan jó, nem a megfelelő számomra. Szóval ne egyből arra gondoljatok, hogy “Jajj, hát persze, egyből csak oda akar menni a mániás”, azért gondolkoztam ezen a leginkább, mert ezt érzem számomra megfelelőnek.



2020. júl. 27. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Esélytelen. Dél-Koreában szigorúak a migrációs törvények. Egy ilyen kpop majmot nem fognak beengedni egy érettségivel.
2020. júl. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1

Szerintem elég érthetően leírtam, hogy nem, nem vagyok “kpop majom”, és akik ezt nem értik meg, légyszi ne is válaszoljanak a kérdésemre :)


A kpop egyáltalán nem befolyásolta a döntésem, az életemet nem ilyen dolgok befolyása alatt szeretném élni, s ahogy le is írtam, nem csak Dél-Koreában gondolkoztam, úgyhogy már emiatt is teljesen értelmetlen, amit írsz.

Ha az ízlésem, személyiségem más lenne, nem Koreára esett volna a választás, hidd el, de azért kérlek engedd meg, hogy a hozzám legjobban illő válasszam, ha neked ezzel nem ártok :)

2020. júl. 27. 11:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy hacsak nem vagy kiemelkedő tehetség, különösebb vonzerőt jelentene a bevándorlást elég szigorúan kontrolláló hatóságoknak a grafikus gyakorlatod. Persze azért szurkolok.
2020. júl. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Hat elég nehéz ahogy utolso írta! Ha nem vagy kiemelkedő akkor esélytelen! Del Korea avagy a prűdek országa (gondolkodásmód... hát nem épp a legjobb!!!) elég sok ott a grafikus nem épp hiány cikk...

Valamint a koreai nyelv közép fokú is alap lenne! Nagyon de nagyon kis esely van rá ellenben ha angol tanár vagy... na akkor még külön vízumot is kapsz és mindenki alkalmazna mert rendesen tudod ki ejteni a szavakat 😂😅 (nagyon sokan amugy nehezen beszélik főleg pszichológiai okok miatt...)

Amugy készülj fel ra hogy ott agyon leszel dolgoztatva... a heti Teljes munkaidő az 62 ora általában... Nem 40...! Erre rá megy mèg a túlóra is... nem épp könnyű ott az élet ahol máshol sem!

2020. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Grafikusként nem tudom de angoltanárként elég könnyű elhelyezkedni egész Ázsiában,szerintem azt próbáld meg és mellette esetleg tudsz rajzolni,instára feltenni a munkáidat és hátha vkinek megtetszik


[link]

2020. júl. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia, en itt elek koreaban. Grafikuskent eleg nehez lenne dolgozni. Elsosorban koreaiakat fognak alkalmazni. Ilyen munkara kulfoldit csak akkor ha sokkal de sokkal jobb vagy mint az osszes koreai aki,jelentkezett. En is azt hittem szeretem az embereket es a gondolkodasmodjukat de ra jellett jonnom hogy borzalmasan felszinesek. Itt dolgozni meg mint irtak korabban tenyleg nem 40 oraban szoktak... illetve grafikuskent nemtudom milyen vizummal tudnal dolgozni :/


Angol tanar nem lehetsz csak akkor ha bizonyos (Anglia, Amerika, Ausztralia stb) orszagok utlevelet tartod a kezedben. Kulonben az oneletrajzodat sem fogjak megnezni.


Angolul nem beszel a nepesseg tobb mint fele igy a koreai nyelv nagyon fontos ha ilyesmi teren szeretnel dolgozni.


Ettol fuggetlenul remelem sikerul teljesiteni az almodat es valaki alkalmazni is fog grafikuskent itt. 😊

2020. júl. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6

Jobban értesz hozzá és elhiszem de az angoltanár dolgot nem tudom elhinni

Nekem eddig bármelyik ismerősöm ment angoltanárnak mindegyiket ázsiai országba hívták tanítani


Angolok,amerikaiak nem nagyon mennek Ázsiába

2020. júl. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6os vagyok.

Ha nem angol anyanyelvu vagy akkor koreaban nem kaphatsz E vizumot amivel tanitani lehet.


Meg azokat se nagyon alkalmazzak akiknek angol tanari vegzettseguk van egy nem angol anyanyelvu orszagbol.

Viszont azokat igen akik angol anyanyelvuek de nincs is tanari vegzettseguk. Komolyan.

2020. júl. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8

Elhiszem csak nekem ez azért furcsa mert van pár ismerősöm akik megcsinálták a tefl vizsgákat és mindegyik Azsiában dolgozik

2020. júl. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Koreaban?
2020. júl. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!