Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Van itt olyan, aki Kínában él...

Van itt olyan, aki Kínában él és dolgozik?

Figyelt kérdés
Hogyan sikerült kijutnod, miért téged választottak? Úgy tudom nagyon nehéz vízumot szerezni. Szeretnék kint élni, minden tapasztalat érdekel.

2020. aug. 9. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
En éltem kint 3 évet, ebből két év folyamatos, munkaválallói vízum, tartózkodási engedéllyel. A maradék több részletben előszava 10 naptól 3 hónapig, változó hosszúságú kutatói vízummal. Ebben az évben is mentem volna, csak hát a vírus.... jó volt, szeretjük, a kaja nagyon hiányzik. És az a nyugalom ami ott van. Osszehasonlithatatlan a két ország, és nem mi nyertünk.
2020. aug. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy mi a foglalkozásod? Tudsz kínaiul? Nagyon érdekel az ország, voltam ott többször is, de úgy hallottam szinte lehetetlen megkapni a munkavállalói vízumot.
2020. aug. 10. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Kutató vegyész vagyok PhD fokozattal. Engem meghívtak, mindent a kinai fel intézett. A követség nagyon segítőkész volt. Kellett egy orvosi vizsgálat. HIV és TBC teszt negativitás. Nem beszélek kínaiul, csak pár szót, a munkanyelv az angol volt. Hianyszakma kell, vagy nagyon jónak lenned valamiben ahhoz hogy kaphass vízumot.
2020. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem városonként változik, de van egy követelmény rendszer ami alapján elbírálnak. Ebbe beletartozik az iskolai végzettséged, illetve az egyetemed nemzetközi rangja (erre van saját listájuk). Plusz pontot kaphatsz továbbá a kínai nyelvtudása, de az abba ölt energia mértékéhez marginális, nagyon kevés. Tapasztalt munkavállalók is kapnak pontot, pályakezdők számára nehezebb. Az előző válaszoló teljesen jól mond mindent azt hiszem ennyivel tudom még kiegészíteni. Vannak kulcsszavak amikre a kínaiak ugranak, én talán nem úgy fogalmaznék hogy hiányszakma, mivel az itthon picit mást jelent, inkább magas hozzáadott értékű innovatív szektor. Abban a dokumentumban amit erről kaptam anno, az innovatív szó végtelenszer szerepelt benne.

Talán vállalkozni egyszerűbb mint munkát kapni, az ország egyre nyitottabb a WFOE cégek számára, és évről évre csak jobb a helyzet .

Én tanultam Kínábanis, Taiwanon is, de egyelőre még a mester hátra van, nagyon fiatal vagyok, biztos vagyok benne hogy mire az MA. meglesz, a világ teljesen másmilyen lesz, majd akkor fogom csak tudni látni hogy dolgozhatok-e ott, Kínában gyorsabban telik az idő.

2020. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!