Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Oroszország távol-keleti...

Oroszország távol-keleti részén tényleg a lakosság már egy "jelentős" része kínai?

Figyelt kérdés
Nógrádi György előadásán hallottam, amikor az volt a téma h egy Putyin utáni Oroszország lehet h elveszti ezeket a területeit mert már annyira sok ott a kínai...

2020. okt. 6. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a többség csak olyan 35-40% de ha Kína akarná sem kapná meg. Az oroszok tanultak Alaszkábol.
2020. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Mindig is kínai volt.
2020. okt. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Oroszorszag egy birodalom, ami rengeteg nem orosz teruletet szallt meg es szamos mas nemzetiseget nyomott el, meg a Szovjetunio elott.
2020. okt. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bonyolult kérdés. Ki a kínai? A mandzsu az? A tatár az? A mongol az? A tunguz az? Csak a hanok kínaiak? Nem egyértelmű kérdés, ezekre a kínaiak sem tudnak válaszolni.

Tömören, a sztyeppe és a népek nem ismerik az országhatárokat, igen, élnek ugyan olyan kelet-ázsiai népcsoportok Oroszországban mint Kínában is.

Hogy értékeltessem mennyire bonyolult ez a kérdés, Tajvan 2008-ig Mongóliát sem ismerte el, hanem az egységes nagy Kínai Köztársaság részének tartotta.

Ha beszélsz egy picit angolul, nagyon ajánlom ezt a cikket, én szeretem ezt az újságot: [link]


Nógrádi Görgy egyébként egy simlis ripacs szemfényvesztő, akinek ha épp éles és szerintem jó meglátása is van, sajnos hazugságokkal támasztja alá és ezzel komolytalanná teszi a saját témáját. Semmi baj nem lenne ezzel, de gyakran hívják középiskolásoknak előadni, akiknek még nincs elegendő tárgyi tudása eldönteni a különböző állítások valóságtartalmát, viszont csillogó szemekkel hallgatják az idős-ergo bölcs és neves "szakértőt", ő pedig ezt kihasználja a hazugságokkal, ezért neheztelek rá.

2020. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Oroszországi Föderáció a neve az országnak, ami azt jelenti, hogy rengeteg nemzet tartozik bele. Oroszország nem nemzetállam, és amúgy is nehéz megmondani, hogy ki orosz, ki nem, ki mióta orosz, és ki mitől orosz.
2020. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!