Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ilyen helyek hol vannak?

Ilyen helyek hol vannak?

Figyelt kérdés
Mianmar, Thaiföld, Laosz, Vietnám, Kambodzsa, Malajzia. Kb ezen a vidéken (nem tudom mi az összefoglaló földrajzi neve, már ha van neki) keresek szép tájakat. Ezeknek az országoknak, mik a legszebb részei ilyen szempontból? Ha esetleg valaki járt arra, vagy csak amúgy ismeri a helyet, akkor ti mit ajánlotok? Ja és még egy kis szavazás, hogy a természetet tekintve szerintetek melyik a legszebb?

2020. dec. 31. 13:12
A kérdező szavazást indított:
Mianmar
Thaiföld
Laosz
Kambodzsa
Vietnám
Malajzia
33 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Délkelet-Ázsiának hívják. Voltam mindegyik országban, szerintem nincs legszebb. Malajzia és Thaiföld a legfejlettebbek, Mianmar a legszegényebb. Mit szeretnél csinálni?
2020. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak ismerkednék vele. Majd lehet egyszer szeretnék elmenni, csak még kiskorú vagyok, meg minden, aztán ezért most még nem téma. Te merre jártál? Google térképet nézve, a települések nem olyan szépek.
2020. dec. 31. 14:17
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
En is voltam mindegyikben, szerintem sincs legszebb. Nekem legkevesbe Malajzia jott be. Viszont en ezek helyett Indoneziat ajanlanam, ott aztan minden van.
2020. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Myanmar alegszebb mert ugye az a legszegényebb és sokáig elzárt volt, így nagyon különleges.

És ott nem a pénzedért kedvesek veled.

2020. dec. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor majd szemezgetnek Indonéziával is.
2020. dec. 31. 14:59
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek Myanmarral kapcsolatban de ott az a gond hogy q legerdekesebb helyekre nem mehetsz mert az orszag nagyobb resze zart terulet.
2020. dec. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
@6 Mondjuk azért Bagant látni az egyik legmenőbb dolog a világon. Van egy egészen kiváló elefántrezervátum is, mrg fantasztikus túraútvonalak.
2020. dec. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, es en meg felmaszhattam a pagodakra.
2020. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

@8 Egy csomóra még most is fel lehet menni, van vagy 300 megmászható saccra :D


@Kérdező Érdemes eldönteni, hogy mi vonz, mindegy ország kicsit mást tud. Ha nem voltál még Európán kívül, akkor Malajzia meg Thaiföld a legegyszerűbb, Vietnám is tök oké, Mianmarral nem kezdenék egyből, annak ellenére sem, hogy a világ legkedvesebb emberei a burmaiak, az infrastruktúra hiánya meg a fel-felbukó nyomor tapasztalatlan embereknek lehet húzós, Kambodzsában szintén. Egy sima strandolós, Ázsiával ismerkedős útra tudok ajánlani egy Hanoi-HCMC túrát, abban van strand, sörözés, kultúra, délkelet-ázsia élmény, túl sok nehézség nélkül.

2020. dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát igen valóban tapasztalatlan vagyok, ugyan Európán belül többfelé jártam, de azon kívül még nem. A strand, meg ilyenek annyira nem vonzanak. Mármint persze, ha esztétikailag szép, mert olyan öbölben van, akkor megnézem, de csak a parton feküdni, az annyira nem jön be. Inkább olyat tudnék elképzelni, hogy akár kevésbé látogatott, de szép helyeken túrázni, bejárni a környéket. Legszívesebben egyedül mennék majd, nem irodával, de ha ez nagyon meredek ötlet, akkor irodával megyek. De még ez nyílván odébb van, most még nem téma az utazás maga, de úgy gondoltam, megismerném előtte a vidéket. Az irodákkal az a bajom, hogy nem mindig azt nézik meg, ami engem érdekelne. Itt Európán belül voltam egyszer ilyen úton, de hát nem volt az igazi. Persze jó volt, de nem néztünk meg mindent. Nyílván mivel Európa volt, utána rábeszéltem a családom és pótoltuk a kimaradt részeket. Ezért mennék szívesebben egyedül, mert akkor nincs ez, azt nézek meg, amit akarok (meg nyílván amit meg lehet). Bár nem tudom erről mi a véleményetek. Azt, hogy melyik ország a legszebb, azt azért kérdeztem, mert úgy gondolom (bár könnyen lehet, hogy ez egy sztereotípia), hogy kb az összes ugyan olyan. Legalábbis hasonlóak. És ezért gondoltam, hogy megnézem azt, amiben a legtöbb jó van, és akkor esetleg, ha annyira megtetszik, akkor a többit is. Igazából azt se tudom ezek mennyire szépek valójában. Hogy ha elmegyek, mennyire lesz csalódás. Ezért arra gondoltam, megkérdezem itt, hogy kinek mi tetszett, mit ajánl. Illetve nézegetem az utcaképet a Google térképen. Hogy a top 10-es listáknál azért árnyaltabb kép alakuljon ki bennem, mielőtt odamegyek.
2020. dec. 31. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!