Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Nagy általánosságban kik...

Nagy általánosságban kik utaznak ilyen nagyon szegény ázsiai országokba?

Figyelt kérdés

Pl indiába, pakisztánba, ahol csak a nyomor van (vagy hasonló szintű országokban a világon bárhol)?


Illetve miért?



2021. ápr. 15. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted Indiába csak a nyomor van?

Vannak nagyon gazdag részei is, a turisták többsége oda utazik, nem a nyomorba.

2021. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
tudsz mondani pár példát?
2021. ápr. 15. 14:27
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Delhi, Agra, Jaipur, Mumbai
2021. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Indiában nyaraltam 1 hónapot. Ha valahol ott erősen szembe tűnő a gazdagság és a szegénység. Voltunk 1 városon belül olyan helyen ahol tényleg nagy szegénység van, de szinte 3 utcával arrább meg mintha Las Vegasban lenne az ember. Indiában számos olyan csodás hely van ahol nem a vagyoni helyzet számít.
2021. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
India egy hatalmas ország színes kulturával gazdag történelemmel. Valaki vagy gyűlöli vagy beleszeret. Én eddig 4-szer voltam összesen 14 hónapot töltöttem ott. És ahogy lehet megint megyek.
2021. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nemcsak a nyomor van, ahogy előttem már többen kifejtették. Másrészt vannak sokan, akik elsősorban azért utaznak, hogy idegen kultúrákat, tájakat ismerjenek meg, és a kényelem csak másodlagos szempont. Másnak meg a luxus és az all-inclusive ellátás jelenti a kikapcsolódást. Nem vagyunk egyformák.
2021. ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
En pl voltam Indiaban es most augusztusban megyek Pakisztanba. Miert? A kultura, a tortenelem a taj stb. Nem erdekel a fejlett vilag mert pl elmenni franciaorszagba pont olyan mint itthon maradni, semmi kulonleges semmi kaland semmi egzotikum.
2021. ápr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Mert őket ez érdekli. És mondok egy érdekeset, ha kicsit "nyomor van" egy országban attól még nagyon különleges sőt a legtöbb pont emiatt az mert egyedi tudott maradni.
2021. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Pakisztánba többek között a komoly hegymászók járnak, fejenként dollártízezreket egy-egy expedícióra otthagyva.
2021. ápr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az általad felsorolt helyeknél sokkal szegényebb országok is vannak Ázsiában, például Afganisztán vagy Kambodzsa. Kevesebb a turista is, mint Indiában vagy Pakisztánban, bár ez összefügg valószínűleg az adott ország méretével és az éppen uralkodó háborús állapotokkal is.

De ha elég pénzed van, szinte bárhol tudsz olyan szállodai ellátásban részesülni, mint egy Waldorf Astoriában.

Nyomor rengeteg országban van, Magyarországon is, elég ránézni egy BAZ megyei roma településre, de az átlagos turista nem azért látogat el egy helyre, hogy a nyomort szemlélje meg. És a legtöbb országban, ahol van nyomor, megtalálható annak az ellenkezője is.

Szerintem a turisták többségét be lehet osztani négy csoportba. Valaki azért látogat el egy országba, hogy a természeti szépségeket láthassa, bejárhassa a túraútvonalakat, megmászhassa a hegyeket, vagy csak részt vegyen egy szafarin. Valaki az ország épített, történelmi-kulturális emlékekre kíváncsi, bejárja a városokat, régi várakat, palotákat, templomokat. Van olyan, aki csak lazulni szeretne, leülni a a napsütésbe egy tengerparti bárban, és koktélt vagy sört kortyolni egész nap. És van, aki az adott ország, régió kulturális értékeire kíváncsi, minden áron ki akarja próbálni a helyi ételeket, a helyieknél lakik, direkt olyan színvonalon, ahogy az adott helyen a legtöbben. Nem turiszti helyekre jár, hanem a inkább a helyiek mindennapjait tengeti egy-két hétig.

India ebből a négyből minden csoportot kielégít. A méretéből és földrajzi fekvéséből adódóan a monszunerdőtől a félsivatagig, a magashegységtől a végtelen folyóvölgyekig szinte minden megtalálható. Nagyon gazdag a történelme, a civilizáció egyik legősibb bölcsője, ahol a mai napig is hasonló a kultúra, a vallás, az emberek, mint mondjuk 2000 éve. Szintén méretéből és fekvéséből sok jó tengerpart, beach találhat ott. Az utolsó csoport pedig szinte bármely emberklakta vidékre ellátogathat, hiszen emberi kultúra mindenhol van, ami őket a leginkább érdekli.

Tehát Indiában minden megvan, hogy sok legyen a turista. Pakisztán sokkal kisebb, ebből is adódóan nem olyan gazdag a történelem, illetve a kultúra sem olyan sokszínű, a lakosság nagy része muszlim, India legtöbb táján legalább 2 vallás van jelen. A természet is kevésbé sokszínű, Pakisztán nagy része magashegység vagy sivatag, aki viszont szavannát szeretne látni, nem jöhet ide. Ezek miatt ott kevesebb a turista.

Szóval egy ország turisztikai vonzerejét szerintem nem az ottani átlag életszínvonal határozza meg. Mint már említettem, ha van pénzed akkor jó ellátásban részesülhetsz, és minél több pénzed van, annál jobban hasonlíthat az ottani ellátásod az általad megszokotthoz. Egy másik kontinensen levő országba pedig általában azért nem a csórik utaznak, kivéve, ha a negyedik csoportba tartoznak, mert egyrészt eljutni sem olcsó, de minél kevesebb a pénzed annál inkább a helyi szegények életét kell majd élned. Ha meg a negyedik csoportba tartoznak, direkt ez hajtja őket, hogy ők is úgy éljenek egy kis ideig.

Viszont egy ország, ahol viszonylagos jólét van, de az első három csoportból egyiket sem tudja kielégíteni, arra a helyre nem fognak sokan utazni. Például Dániába, ami teljesen lapos, egyfajta klíma és táj, egyforma városok és emberek, a hideg tengert csak az északi népek élvezik. (Nem nézem le a dánokat és nem akarok nekik rosszat, de tény, hogy nem egy turisztikai nagyhatalom.)

Az ilyen helyeknél a mégkevésbé vonzóbb azok a helyek, ahol szitén semmi sincs, de nyomor az van, például mondjuk Csád.


Na ez elég hosszú lett:) de remélem azért egy képet adtam neked, hogy miért utazik szívesen az emberek többsége, már ha egyáltalán végigolvasod. Én is sokat utazom, magamból és az ismeretségemből kiindulva hoztam létre a négy csoportot, senki ne vegye alapnak!

2021. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!