Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Egy nem zsidónak van joga...

Egy nem zsidónak van joga hosszabb ideig munkát vállalni, vagy akár letelepedni Izraelben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez most nem éppen a megfelelő kérdes, mivel most igencsak felütötte a fejét a konfliktus a palesztinokkal, viszont nem is a közeljövőben mennék, ha egyáltalán beengednek, mert még fiatal vagyok hozzá. Viszont ismerősök meséltek, akik voltak ott, videókat is néztem az országról, és megtetszett, egyik kedvenc országommá vált, és szivesen töltenék el ott időt huzamosabb ideig, aztán majd meglátjuk. De mint ahogy a kérdésből kitalálhattátok, én nem vagyok zsidó, és hallottam, hogy ez igencsak megnehezíti azt, hogy el tudjak kezdeni ott egy életet. A kérdés az, hogy igazak-e azok a pletykák, hogy nem zsidóknak nem adnak letelepedési engedélyt, csak akkor, ha beházasodsz oda/zsidó származású a házastársad?

2021. jún. 5. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Letelepedhetsz, ugyanugy, mint barmely mas orszagban.
2021. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Munkát vállalhatsz letelepedni nem túl egyszerű még zsidóknak sem.
2021. jún. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A munkavállalás, letelepedés feltételei ugyanolyanok, mint bármely más országban nem az orsz+ag állampolgárai számára.

Ha van munkád és lakcímed, tartózkodhatsz és több évi (jellemzõen öt) tartózkodás ut+an állampolgárságot is kaphatsz.

Zsidók esetében egyszerûbb, ugyannúgy, mint pl Magyarországon külföldi (pl román) állampolgár de magyar nemzetiségûek esetében: gyors´tott eljárás. Izraelben ez gyakorlatilag seperc. ( #2 téved )

Részletek (ha megy az angol): [link]

2021. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

3

Egyáltalán nem így van, pl be kell vonulni katonának csak az 32 hónap.

2021. jún. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4 Mi nem így van?

Katona csak izraeli állampolgár lehet, munkát viszont bárki vállalhat.

Nehogy már urbánlegendbõl tájékozódj!

2021. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5

Nem a munkavállalashoz hanem a letelepedéshez.

2021. jún. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

3/5

Ezt a marhasagot honnan veszed? Ha MAR izraeli allampolgar valaki, ES katonakoteles korban van, akkor be kell vonulni epp ugy, mint barmely mas izraeli allampolgarnak.

De az allampolgarsag megszerzese ELOTT akkor sem lehet tagja az izraeli hadseregnek, ha akar.

2021. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Az izraeli hadseregnek pont az a lényege, hogy a katonák a hazájukat védik. Izraelben csak és kizárólag izraeli állampolgár lehet katona. Annak viszont ha a korhatáron belül van, és nincs valami különleges oka a felmentésnek - pld betegség - akkor kötelező.
2021. jún. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megint csak baromság a letelepedési engedéllyel rendelkező nem állampolgároknak is be kell vonulni.
2021. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Izraelben él pár millió muszlim arab is, akik izraeli állampolgárok.
2021. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!