Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Indiában még mindig afrikai...

Indiában még mindig afrikai viszonyok uralkodnak, vagy sokat fejlődött azóta és vannak már modern városok, országrészek?

Figyelt kérdés

Van internet, lehet telefonálni?

A higiénia még mindig hagy kívánnivalót maga után?

Volt fejlődés az elmúlt években? Ismerőseim 2010 környékén jártak az országban és szomorú dolgokat meséltek akkor.

De az már 10 éve. Változott azóta ott valami?



2021. dec. 10. 20:12
 1/10 anonim válasza:
91%
Én két éve voltam. Olyan mint pl Ózd, kicsit putris, de van ott minden. Internet, telefon ezt nem is értem.. Miért ne lenne?
2021. dec. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Hülye kérdés, egy kontinensnyi országról beszélsz, ember. Ha Európa térképére illesztenéd, a 4 csúcsa Wales, Tunézia, az Északi-tenger és Moszkva környéke lenne.


Még mindig vannak helyek, ahol afrikai viszonyok uralkodnak, ahogy modern városok is. De az egyenlőtlenség óriási, nem fogsz komplett országrészeket találni (főleg úgy, hogy náluk egy országrész minimum Németország méretnél kezdődik), ahol sehol nincs ordító szegénység.


Erősen nem ajánlott Indiával kezdeni az Európán kívüli, szegényebb országokkal való ismerkedést, ha még semmi tapasztalatod nincs. Majd ha letudtál legalább 3-4 Kenya, Kambodzsa, Ukrajna, Egyiptom színvonalú országot, akkor utána gondolkozz Indiáról.

2021. dec. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Én is két éve jártam ott. Igazából minden van ott, ami itthon is, sőt! Csak ott a néhány száz millióval több létminimum alatt élő, a kaotikus közlekedés, tehenek, bambusz állványok kicsit árnyalhatják ezt a képzetet, pedig tényleg fejlettek technológiailag.
2021. dec. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Olyan fostömlő hely, mint a Tyler Rake: Kimenekítés című filmben.
2021. dec. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Sajnos még mindig a teve a fő közlekedési eszköz, és ha az ember a kontinens egyik feléből a másikba szeretne eljutni, akkor többszöri átnyergelésre kényszerül.

De ha gyorsabban szeretne üzenetet továbbítani, szerencsére már ismerik a telgram fogalmát. Postakocsi állomásokon szerencsére lehet üzenni.

Azt mondanám, épp azon a szinten állnak, mint a nagy magyar paraszt. Az a büdös senkiházi, aki még guglizni is képtelen.

2021. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Nálad nem működik az internet, vagy le van tiltva a google?
2021. dec. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Indiában mára már kulturált a közlekedés:

[link]


A higiénia is fontos, ezért rendszeresen fürdenek:

[link]


Igaz, hogy ugyanebben a vízben mosnak, szarnak és a halottakat is ide temetik.

Tulajdonképpen mindössze 40-50 féle -esetenként halálos- betegségnek teszi ki magát a turista.

2021. dec. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Indiában nem afrikai, hanem indiai viszonyok uralkodnak.

.

Más felfogású, más kultúra-diktálta szokások, az, ami nekünk furcsa és idegen, nekik természetes.

Tőlünk idegen nagy terület, sokkal több emberrel, tehát nem mindegy, melyik területet és kultúrájú népességet vizsgálod.

Lehet - és van is - fejlettebb területe, mint nálunk az elmaradottabb részek, és ugyancsak lehet, ahol lejjebb vannak, mint nálunk bárhol.

Példa erre a nálunk tv-sztárnak számító Joshi Barat, aki nem egyszer kijelentette, hogy a papi kasztból származik.

2021. dec. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kerala és mondjuk Dzsarkhand között nagyjából akkora különbség van, mint Németország és Ukrajna között, ekkora és ilyen népességű, ilyen komplexitású és diverzitású ország esetén átlagot vonni lehetetlen és értelmetlen.


India nem való mindenkinek, legtöbben vagy imádják vagy utálják, én előbbibe tartozom, jövőre megyek hatodszorra.

2021. dec. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
Biztos van 1-2 olyan nagyváros, ahova sok turista jár és arról azt hinné az ember, hogy hű, fejlődtek. De az ország nagy része kritikán aluli, írj be egy random várost gugliba és nézd meg a képeket. Egy ismerősöm járt kint visszamaradottabb helyeken, csótányok és patkányok mindenfele, angol wc nincs, számunkra elképzelhetetlen szegénység és visszamaradottság jellemzi a helyet. Én amúgy nem is értem, hogy mi vonzza a turistákat ilyen országokba, szeretnek a folyóba szarni és betegségeket elkapni? India nem olyan, mint a regi filmekben, hogy belecsöppensz egy maharadzsa palotájába és hastáncosok táncikálnak körbe.
2021. dec. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!