Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Dél- Ázsiában kezdésnek...

Dél- Ázsiában kezdésnek melyik országot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Jártam már Ázsiában a fejlettebb országokban (Japán, Kína- Hongkong, Thaiföld), de most szeretnék a járvány után más országokat is meglátogatni. Jelenleg Dél- Ázsiában gondolkodok, konkrétan Pakisztánban, Indiában, Nepálban és Bangladesben.

Mivel eddig fejlett, vagy viszonylag fejlett országokban jártam, nem tudom, hogy e négy ország közül melyik az az ország, amely nem ad azért olyan brutális kultúrsokkot és egy átlagos turistának nem okoz nagy gondot. Tehát jó a közbiztonság, a higiénia elfogadható, a helyiek nem idegenellenesek.

Ezek közül melyik országot érdemes meglátogatnia egy "kezdő" turistának?



2021. dec. 19. 18:56
A kérdező szavazást indított:
Pakisztán
India
Nepál
Banglades
23 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
20%

Hongkong nem ország, hanem egy város/régió Kínában, elég szimplán Kínát írni.


Indiát nem javaslom a jelenlegi hatalmas szennyezettség, bűnözési ráta végett.

Pakisztán jobb és kedvelik is a külföldieket.

2021. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
90%

Gondolkodás nélkül Nepálba mennék. Én is el szeretnék menni oda egyszer.

Általad írt helyek számomra, fentről le, legjobbtól:

1. Nepál, 2. India 3. Pakisztán, 4. Banglades :)

2021. dec. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Nepál kezdetnek jó.
2021. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%
Nepalban, Indiaban voltam, Pakisztanba keszulok, Bangladesbe majd kesobb me. Ek, szoval mind jo es erdekes, de kezdesnek en is Nepalt ajanlom.
2021. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nepál a legegyszerűbb, teljesen egyértelműen, valódi fejlődő országban nem jártál még, szóval a másik hármat nem ajánlanám kezdésnek. Indiában hatalmas a szórás, délen csomó könnyen utazható hely van, északkeleten meg az is évszakfüggő, hogy mikor járhatóak az utak. A potenciálisan legnagyobb veszély Pakisztán egyes részein van, Balucsisztán meg a törzsi részek bármikor képesek polgárháborús övezetté alakulni, de mondjuk Lahorban vagy Gilgit-Baltisztánban maximum a közlekedési kultúra lehet káros az ember egészségére. Banglades nem különösebben para (4 éve voltam, szerintem azóta sem lett rosszabb), viszont annyira nem jár arra turista, hogy muszáj bírni a nagyon durva és folyamatos bámulást.


Annyit még érdemes hozzátenni, hogy ha szeretsz utazás közben bedobni esténként egy sört, akkor Pakisztán meg Banglades nem éppen ideális célpont.

2021. dec. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Apai ágon indiai származású vagyok, de én inkább Srí Lanka szigetét (Ceylon) ajánlanám.

Maldív-szigetek és Bhután fejlettebbek, de piszok drágák.

Bhutánban napidíjat fizetsz, ez 80 USD, kivéve indiai állampolgároknak. (Én magyar útlevéllel rendelkezem, sosem voltam indiai állampolgár, ráadásul India tiltja is a kettős állampolgárság viselését, ha indiai állampolgár vagy/akarsz lenni.)

Maladeva unalmas, a nem turistás részek is túl modernek, ami nem, az nehezen megközelíthető atoll általában, macerás, időrabló utazgatás.

Tehát Sri Lanka a top.


De mégsem akarok offolni, így a négy ország közül India a következő ajánlott úticél. Lakkadíva (Lakshadweep), Goa, Andamán és Nikobár szigetcsoportok, esetleg a szárazföldi India déli csücske kezdőknek is nagyon jók.

Bangladesen belül jóindulattal Cox Bazaar tengerpartját mondanám, az ország legdélebbi pontjáig egészen.

2022. jan. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, Nepál van ott a listádon, nem Bhután. Sorry.

Nepál egy ütközőállam, be van szendvicselve India és Kína közé. Áthaladásra jó. Nyomasztó hely. De legalább nem volt brit uralom alatt, büszkék is rá. Akkor ajánlom, ha profi hegymászó vagy, kedves kérdező. Bár akkor is mélyen a zsebedbe fogsz nyúlni. De Közép-Ázsián belül Tadzsikisztán olcsó. Ha a kérdező tanult oroszul, nyert ügye van.

2022. jan. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
7.-s latszik hogy soha nem voltal Nepalban. Az egyik legolcsobb orszag. Ha teahouse trekkinget valaszt akkor is rendkivul olcso ha meg satrazik akkor ingyen van. A Nepalba latogatok min 90 szazaleka nem profi maszo. En 17 nap alatt jartam meg az Annapurna kort es a legolcsobb trekkingem volt, a tobbi is hasonloan olcso.
2022. jan. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
@8 Az is mókás, hogy a szerintem kimondottan hippi Nepált nyomasztónak nevezi, míg a borzasztóan gyenge gazdaságú, vendégmunkából hazaküldött pénzből élő, kemény diktatúra Tádzsikisztán javasolja.
2022. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A két utolsónak igazat adok. Ennyire puritán lennék?
2022. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!