Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Indiában a turista kollégiumok...

Indiában a turista kollégiumok (hostel) java része miért szeparált nemek szerint?

Figyelt kérdés
Elég gyakran alszom kollégiumokban ha elutazom valahová, és észrevettem, hogy Indiában a legtöbb kollégium csak férfi/női vendéget fogad, illetve sok helyen nincs koedukált szoba. Én eddig úgy tudtam, hogy az ottani kultúra annyira nem választja el a nemek szerint az embereket mint például az arab országok.

2022. jan. 12. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes kérdés, szóval hagyok itt választ, hogy lássam, ha valaki okosabb. Olyanokat találtam, hogy vallási szokásból van, ahova nőket nem engednek be, és vannak olyan templomok-szertartások, ahol nők és férfiak külön ülnek. Ezt a cikket érdemes elolvasni: [link]


Másik tippem, hogy a de iure nem, de facto létező kasztrendszer miatt a nők helyzete még mindig sokkal hátrányosabb (pl. párkapcsolaton belüli nemi erőszak jogilag nem büntetendő). Ilyenformán a nők nem egyenlőek a férfiakkal, viszont lehet a válasz sokkal egyszerűbb, mondjuk konfliktuskerülés.

2022. jan. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Koedukált szobákat tartani hostelekben, meg úgy általában a hostel mint intézmény az ilyen nyugati hóbort. A világ java nem úgy él, hogy ilyen mértékben keverednének egymással nők és férfiak. A reptéren is külön sor van a nőknek. A hinduizmus sem túl laza ilyen téren, de azért azt se feledjük, hogy él 200 millió muszlim is az országban, meg egy csomó ultrakonzervatív kisebbség. Nyilván egy mumbai klubban senki nem fog ilyenekkel foglalkozni, de még mindig jelentős mértékben rurális az ország.
2022. jan. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen tapasztalatoknak érdemes utána olvasni tapasztaltabb utazók beszámolóiban, hogy ne érjenek meglepetések. India jelentős része meglehetősen hagyomány követő és komolyan veszik, hogy a nők nem utazhatnak, pláne nem alhatnak férfiakkal együtt, stb.


Saját tapasztalatom nincs, de még szállodáról is hallottam olyat, hogy csak akkor lakhat férfi és nő egy szobában, ha férj és feleség - amit persze nem biztos, hogy ellenőrizni tudnak egy magyar nyelvű anyakönyvi kivonaton, szóval működhet bemondásra is, de az igazolás okozhat nehézségeket.

2022. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!