Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hölgyeim (akik már túl vannak...

Hölgyeim (akik már túl vannak a húszon), Ti is osztjátok azok véleményét, akik szerint a közép-ázsiai országok nem igazán vonzó célpontok? Észrevételeim és mások észrevételei ezzel kapcsolatosan lent.

Figyelt kérdés

Akár hotelekben, vendégházakban, akár jurtákban szálltatok/szállnátok meg. Többen azt is mondták élőben, ill. írták még itt is, hogy ha egyszer el is jutottak valamelyikbe, az az egy bőven elég is volt, nincs miért sem oda, sem a többi környező országba újból elutazniuk.


.


Most hetekről, hónapokról van szó - nem tíz-tizenkét napról (akár egyetlen államba történt/történne a látogatás, akár körutazás tekintetében ezen idő alatt több ország múltjával és jelenével ismerkedtetek/ismerkednétek meg, teszem azt úgy, hogy ott helyiekkel találkoztatok/találkoznátok, vagy náluk szálltatok/szállnátok meg, és a többi).


_____________________________________________



Csak - például - Olaszország, Egyiptom, Mexikó, vagy Kína (most mondtam valamit) lehet a többség számára egyedüli szóba jöhető úticél? Kizárólag a szokásos desztinációk? Nepál, Mongólia (most megint csak mondtam valamit), esetleg a hét nővér Indiából nálatok (és ismerőseiteknél, barátnőiteknél, szóval a nők többségnél) valamiért nincs a szóba jöhető úticélok között? Vagy azért bőven van "élet" a megszokott célpontokon (és főképp Európán) kívül is, vagyis korántsem mindenki kizárólag a "szokásos" célországokba vágyik?


Mert valahogy/valamiért sok hölgytől azt hallom, és még itt is (nem csak nők) írták, hogy a fenti célállamokba nem igazán szeretnének eljutni. Legalábbis nem úgy vágynak egyikükbe sem, mint Olaszországba, vagy Máltára. (Pedig a többség, ahogy tapasztalom [és ahogy olvasom] az európai országokban sem csinál mást városnézésen [homlokzatok], vásárláson [éttermek, cukrászdák, bevásárlóközpontok] és fürdőzésen [úszás, napozás] kívül. Többség - nem mindenki. Valóban nagyjából ezt a hármat csupán.)


_____________________________________________



Utóirat:


Ha itt nem érkezne elegendő vélemény (kilenc-tíz már elégséges lenne), javasolnátok kérlek egyéb fórumokat, ahogy ugyanezt a kérdést feltéve több hozzászólás érkezne Tőletek, nőktől? (Hol vagytok többen?)


Nagyon szépen köszönöm, ha megosztjátok velem gondolataitokat!



2023. jan. 14. 20:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hoxa fórumára.
2023. jan. 16. 16:37
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy mit számít ez? Egyedül az az érdekes, hogy a barátnőd hova akar menni.

Egyébként ismerősi körben ismerek sok nőt aki szeret utazni, van aki volt Nepálban, volt akinek lefoglalt útja volt Pakisztánba (covid miatt nem jött össze). És van a másik oldal, volt aki megmondta hogy Európán kívül csak az USA érdekli, meg aki kimondott turistás helyekre jár, mint a Karib-tenger meg az Indiai-óceán.

És persze van aki még sose járt Olaszországba sem.


Mivel itt kimondottan az utazós fórumban kérdeztél, szerintem ezek a válaszok rajtad sokat nem segítenek; ide csak olyanok járnak akik szeretnek utazni és esélyesen nyitottabbak.

2023. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Most hetekről, hónapokról van szó"


Ennyi időre sehova sem mennék.


Amúgy engem egyáltalán nem vonz Közép-Ázsia, sem Kelet-Ázsia. Egyedül valamennyire Irán, illetve Izrael (a Szentföld miatt), ami érdekes a számomra, de nem nagyon ülök repülőre, így egyelőre off.


"Csak - például - Olaszország, Egyiptom, Mexikó, vagy Kína (most mondtam valamit) lehet a többség számára egyedüli szóba jöhető úticél?"

Ezek közül csak Olaszország jön nálam szóba, Mexikó és Kína abszolút nem vonz, Egyiptom érdekelne, mivel történész vagyok (nem a strandolás és a hotelek érdekelnek ott sem), de a közbiztonság és az egészségügyi színvonal csapnivaló.


Egyébként szerint sokan azért nem mennénk ilyen helyre, mert ha már utazunk és kikapcsolódunk, akkor szeretnénk olyan helyre menni, ahol ha történik valami, akkor legalább hazai szintű egészségügyi ellátást kapjunk, illetve hogy ne kelljen a kintlét alatt aggódni a biztonságért.

2023. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nepál egy ütközőállam, be van szendvicselve India és Kína közé. Áthaladásra jó. Nyomasztó hely. De legalább nem volt brit uralom alatt, büszkék is rá. Akkor ajánlom, ha profi hegymászó vagy, kedves kérdező. Bár akkor is mélyen a zsebedbe fogsz nyúlni. De Közép-Ázsián belül Tadzsikisztán olcsó. Ha a kérdező tanult oroszul, nyert ügye van.
2023. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Üzbekisztán kifejezetten olcsó,szép és rendezett városaik vannak.

Irán szintén.Fejlett,(konkrétan űr programmal is rendelkeznek)a főváros Teherán csodálatos éjszaka.Nehogy azt higye valaki hogy terror állam meg ilyesmi,mert ez csak nyugati propaganda.Nagyon olcsó mindkettő és az emberek is kedvesek.

Taiföld-Szintén iszonyat olcsó,szines kultúra,rengeteg látni való,ódon templomok,egzotikus kaják,tenger part...

De ez igaz Vietnamra,Myanmarra és hasonló dél keletre.

Én nem tudom de igen elmennék ilyen helyekre...

Még akkor is ha lány lennék :D

2023. aug. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!