Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Az Everestre érdemes így...

Az Everestre érdemes így elutazni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem vagyok egy nagy hegymászó, a legmagasabb pont ahol voltam életemben az a Magas-Tátra volt.


Viszont mindig is szerettem volna elmenni megnézni az Everestet legalább távolról de mégis élőben. Nyilván felmenni a csúcsig nem szeretnék mert nem akarok meghalni.


Azon gondolkodtam, hogy jövő áprilisban elutaznék Nepálba és a 2es táborig mennék fel majd visszafordulnék és lejönnék. Nekem az bőven elég lenne mert az még az a magasság ahova serpa segítsége nélkül is fel tudnék érni biztonságosan és komolyabb előkészületek nélkül megúsznám. Ez leginkább anyagi szempontból fontos. Bár az út nyilván így is sokba lesz meg nincs gondom a pénzzel de ettől függetlenül felesleges dolgokra nem akarnék költeni.


Viszont nem tudom, hogy ez így megérné e. Mármint, hogy van e ennek így értelme és egyáltalán felengednek e csak így civilként a kettes táborig?



2023. máj. 27. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alaptáborba vannak szervezett utak amatőröknek is.
2023. máj. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van, az alaptábor-túrák minden egészséges felnőttnek elérhetők, igazából csak trekking tapasztalat kell hozzá. (És az is a komfortod miatt, nem pedig azért, mert életveszélybe kerülnél .)


Mondjuk a magashegyi betegség így is kiszúrhat veled.

2023. máj. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ezeknek majd akkor mind utána nézek :)

2023. máj. 27. 09:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alaptáborba magyar utazási iroda is szervez utakat, de ha feljebb akarsz mászni, ahhoz már külön engedély kell - ha jól tudom, 11000 dollárért adják meg, és random civilnek csak akkor, ha valamilyen szervezett útra megy.
2023. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alaptaborhoz semmilyen utazasi iroda nem kell, veszel egy jevyet kathmanduba elmesz Lulkaba es felsetalsz az alaptaborig ahonann meg csak az Everestet sem latod, viszont ha latni akarod akkor felsetalsz a Kala Patar-ra. Ez az egesz egy teahaz trekking.
2023. máj. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tibetben voltam egy körúton, aminek részeként voltunk 5200 méter magasan egy táborban. Megérkeztünk egy kis táborba, és egy hosszabb sétával lehetett eljutni egy gyönyörű kilátó pontra, majd vissza. a táborban töltöttük az éjszakát. Hajnalban felébredtem és életem leggyönyörűbb napfelkeltéjét láttam.


Nekem ez megérte, de én nem vagyok hegymászó, csak könnyű túrákat szoktam

2023. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!