Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » ENNYIRE nem ajánlott India...

ENNYIRE nem ajánlott India (manapság már)? Idézetek/tanácsok egyedül utazóknak lentebb. Vagy vannak olyan fórumok/weboldalak, melyeken hasznos és jó tanácsok olvashatóak, hogy mégse kerüljön veszélybe az Indiát (minél többet belőle) felfedezni vágyó?

Figyelt kérdés

"...azonban az ország egyes területeinek felkeresését NEM javasoljuk, ezek továbbra is az I. (piros) és a II. (narancssárga) biztonsági kategóriába tartoznak."


"De vannak egyes, a szélsőséges mozgalmak által ellenőrzött vidékek, ahová nem ajánlatos a beutazás."


"A városokban, főként a forgalmasabb pontokon ajánlott a körültekintő magatartás, óvatosság."


"...nem feltételezik, hogy maguk is célpontjaivá válhatnak, mivel az országról és lakóiról kialakult _idealizált képpel_ mindez nem találkozik."


"Férfiakkal együtt utazó nők is minden esetben fordítsanak különös gondot közös szálláshelyük megválasztására, annak alapvető biztonsági felszereltségére."


"Sötétedés után ne hagyják el szálláshelyüket."


"Kerüljék el a forgalomtól távolabb eső helyeket." (Legalább ez ne lett volna felsorolva...)


És ha az előbbi önmagában nem lett volna elég lelombozó:


"Semmilyen körülmények között ne vállalkozzanak az indiai valóság megismerésével járó nagyvárosi, vagy vidéki, a >>>> turista látványosságoktól távolabb eső helyek felkeresésére <<<<..."


Tényleg ennyire borzasztó a helyzet Indiában (vagy legalábbis a nagy részén, ha nem is mindenhol)?


Ha igen, akkor hova érdemes - egyáltalán - menni, ha az ember Indiát szeretné látni? Ha az utazó le van korlátozva a turistás látványosságok szintjére, az számára olyan, mintha egy börtönbe látogatna el - hiszen csak egy börtönből nem lehet menni sehova sem. (Ahogy itt sem érdemes ezek szerint. De akkor minek menne bárki, pláne szólóban, egy országot meglátogatni, ha nem láthatja azt?)



2023. júl. 21. 23:40
1 2
 1/18 anonim válasza:
64%
A medvespray jó a rablók ellen is.
2023. júl. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ugyanez Magyarországra is érvényes
2023. júl. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%
Mar reg nem hippi backpackerek jarnak, de draga utazasokon se lepras nem leszel, se nem eroszakolnak meg. En nem mennek soha, spiritualisan megmagyarazhatatlan nekem a kasztrendszer, nyomor, mashol keresnem a keletet.
2023. júl. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

A konzuli weblap minden országgal kapcsolatban paranoid. Bihartól Nágaföldön át Kasmírig voltam minden csóró és elvileg necces részén Indiának, soha a világon semmi bajom nem lett, az emberek mindenhol kedvesek. Tévedtem el nyomornegyedben, kocsmáztam hajnalig külvárosi, gyertyával világított bódékban, kerülgetten falkányi kóbor kutyát, de semmi. Az emberek kedvesek, az ország olcsó és gyönyörű. Ennek ellenére egyáltalán nem való mindenkinek, sok a kosz, óriási a káosz és a tömeg (főleg az északi nagyvárosokban), mindenhol üvöltenek és dudálnak.


Veszélybe csak ilyen naiv idióták szoktak kerülni, akik nem tudják felmérni, hogy melyik környék éppen milyen, szerintem minimális fejlődő országbéli utazási tapasztalattal teljesen sima.

2023. júl. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
Az az ország sztem undi, szmog, nyomor, hatalmas tömeg. Menne oda a halál.
2023. júl. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Én inkább javaslom, hogy néz olyan youtube videókat, akik voltak nemrég Indiában. Pl ők asszem 2 hónapot voltak ott, fel-alá járkálva az országban, de a végére soknak érezték az Indiai kultúrát.

https://www.youtube.com/watch?v=maCc1max2Kc&ab_channel=WildV..

2023. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Egyetertekba 4.-s valaszoloval, en jovo honapban megyek harmadszor.

5.-s az orszag fantasztikus valtozatos, egy meseorszag.

2023. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Csak a mackó dezodor segít.
2023. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
#7 jó, az ilyen ezo-spiri 40es elvalt nőknek biztos csodálatos, de ezen túl egy nyomor és szeméttelep,minden tekintetben.
2023. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
9. egy par vagyunk es en plane nem vagyok elvalt 40.-s no kulonosen mert en vagyoo a par ferfi tagja. El sem tidod milyen orszarvukat nezni a Kazirangaban vagy barlangaszni Meghalayaban vagy megmaszni a Harihar fortot vagy megnezni Ellora-t es a vegtelensegig tudom sorolni. Btw amit nap mint nap erzek a Corvin negyednel (tomeny hugyszag) sehoo a vilagon nem ereztem Indiaban sem. Es fenyes nappal a belvarosban embert szarni a jardan sem lattam meg sehol csak Budapesten.
2023. júl. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!