Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Thaiföld tippek/tanácsok/tapas...

Thaiföld tippek/tanácsok/tapasztalatok. Melyik éri meg a legjobban?

Figyelt kérdés

Szoktam nézegetni Thaiföldről képeket és videókat. Gondolkodtam rajta, hogy jó lenne egyszer elmenni, de tudom, hogy rengeteg lehetőséget kínál, így nehéz lenne a választás. Ha esetleg valaki volt, az leírná, hogy hol és mit tapasztalt , esetleg mit tanácsol? A következők a szempontjaim: (lehet, hogy furára jönnek ki, de ha van ilyen, arról szívesen tudnék többet!)


- lehetőleg tényleg szép tengerpartja legyen (az az igazi fehér homokos/pálmás) , nem baj, ha nem az a túl luxusos , mert annak az ára is tényleg borsos.

- esetleg ne legyen a legzsúfoltabb hely, de a szépsége meglegyen. (bár tudom, hogy mindenkinek más a szép, de még csak 5leteket várok.)

- az éjszakai élet formája jó lenne, ha jelen lenne, illetve ne legyen azért túl kihalt sem, de annyira zsúfolt sem, mint Phuket (ahogy hallottam.)

Tehát összességében szép tengerpart (ami adja a pihenő lehetőségeket), de egy kis városi minta is, kis éjszakai pezsgő élettel , ám nem a legzsúfoltabb és legdrágább, de nem is a legpocsékabb... Egyébként minimum a 2 hét lenne tervben... A szigetek vagy félszigetek is szóba jöhetnek...


Várom az 5leteiteket és tapasztalataitokat!!!



2020. jún. 1. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Mi minden évben Thaiföldre megyünk, mert beleszerettünk.

A listádat olvasva neked Phuket, és Krabi kiesik. Phuket túlzsufoltsága, Krabi meg enyhén kihalt része miatt.

Amiideális lenne az Koh Samui sziget. Bár a pálma nem jellemző, de szép homokos partjai vannak. Gyönyörű sziget, megvan az éjszakai varázsa is, de a nappali csodálata is. Drágább mint Krabi, de olcsóbb mint Phuket.

Szállodát nem írok, mert mi kicsit luxus körülmények között nyaralunk, vagyis megfizetjük a szállás árát (privat medence, vagy pont Koh Samuin, privat elkerített tengerparti rész)

Nem árt tudni, hogy a legtöbb homokos tengerparti rész a szálloda "tulajdona" vagyis a szállodához tartozik.

Érdemes elmenni, mert hatalmas élményben lesz részed.

ANnyit még megírok, hogy mi mindig október, novemberben megyünk.

Nem árt ha utána olvasol, hogy mikor éri meg menni, mert lehet pont esős időben mész. (ha esik akkor tényleg esik) Ha van még kérdésed írj nyugodtan.

2020. jún. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még várjuk ki a végét mi lesz ott. Pont az ilyen helyek kezdtek a járvány miatt csődbe menni, nem tudják még mi lesz a turizmussal, mikor fog újraindulni, stb.
2020. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1

Csak halkan jegyzem meg, hogy egész Thaiföldön a tengerpart KÖZTERÜLET és szigorúan tiltja a helyi törvény, hogy azt egy szálloda kisajátítsa a partot. Pont ezért privát partja nincs egyetlen egy szállodának sem - ez alól egyetlen kivétel a kis méretű (pár négyzetkm-nél kisebb) magántulajdonú szigetek.


Pont ezért pl. Phuketen azok a telkek, ami előtt olyan partszakasz van, ahova nem lehet lejutni csak magánterületen keresztül (mert pl. öböl és mind két széle sziklás, nem járható) 10x annyit érnek, mint a többi part előtti telek.


Kérdező:

Elgondolkozhatsz a Fülöp Szigeteken is. Coron pl. pont olyan, mint amit leírtál. El Nido is, csak ott kisebb a közösségi élet és nehezebb is eljutni.

2020. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!