Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Az átlag magyarnak van esélye...

Az átlag magyarnak van esélye eljutni Japánba?

Figyelt kérdés
Egy visszafogotabb 2 hetes utazásra. Értsd visszafogott alatt: nem 5*-os szállodában, luxus éttermezés minden nap.

2023. júl. 29. 12:57
A kérdező szavazást indított:
Igen, van
Van, csak gyüjtenie kell rá
Nincs
Lehetne, ha kihagyna 2 balatonozást.
egyéb
44 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Kb hat éve voltam Japánban

Nem volt drága. Egy kínai légitársasággal mentem, két átszállással (Amszterdamban és Kínában valahol)


Sajnos ma sokkal drágábbak a repülőjegyek

A szállás 7 éjszakára 56 ezer jen volt (hotel asia center of Japan, Tokyo)


A kaja, ottani utazás sem került sokba


Szóval egy átlag ember gond nélkül el tud utazni Japánba

2023. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
26%

Mit kell érteni "átlag magyaron"?


Számomra az átlag az a fővárosi értelmiségi családból származó fiatalság, akiket a szülők életkezdéskor lakással, autóval segítettek, később meg a diploma megszerzése után betették őket valami jól fizető helyre. Nem luxusban élnek, mert nem hetente vásárolják a Chanelt Fendivel, de a fenekük alatt van a budai újépítésű lakás, meg a szalonból kihozott kis városi autó. Nekik van esélyük rá, igen.


Ezzel szemben másoknak nemhogy a fővárosi lakáshoz, de még a vidéki panelhez is hitelt kell felvenni, autóból megveszi az egymilliós használtat, aztán többet van a kocsi szerelőnél, mint náluk. Nyögik a hitelt, próbálnak az évi egy balatonozós nyaralásra félretenni, mellette annyira tudatosak pénzügyileg, hogy a megtakarításukat a zoknis fiókban tartják...

Valószínűleg ők nem is akarnak soha Japánba menni, de nem is lesz rá lehetőségük.

2023. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Attól is függ, hogy az általad említett átlag magyar szeretne-e eljutni Japánba :)

Az előző példa nyomán nekem van olyan kollégám, akiknek szülői segítséggel vidéken egy igencsak drága, elitnek tekinthető környéken van háza, minden kütyüből (és autóból) viszonylag új van, rendszeresen cserélgetik.

Na ez a kollégám általában a Balcsin nyaral minden évben családostól, és néha irígy megjegyzést kapok az utazgatásomra.

Pedig nekünk meg pl. nincs is kocsink, jól megvagyunk nélküle :)

Tehát ha nem hónapról hónapra él egy család, ahol szinte az a kérdés, hogy a lakáshitelt fizetik vagy esznek hóvégén, ott szerintem a prioritásoktól függ.

Saját szervezéssel és egy jó adag ügyességgel és szerencsèvel manapság sok helyre eljuthat egy nem kőgazdag is, ami régen lehetetlennek számított volna :)

2023. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
En atlag vagyok el tudnek jutni Japanba barmikor de nem erdekel igy nem emgyek.
2023. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerinted a budai 100 millios lakas a magyar atlag????? Krvára el vagy tévedve. Nincs saját lakásom, de el tudnék menni Japánba.
2023. júl. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%
Japanba repulni, es ketto hetig megszallni nem tud visszafogott lenni, ha erted.
2023. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Igen el, ha tudsz spórolni, 1,5 millió forintban már benne van minden egy 14 napos útra(kijutás, ottani utazás, olcsóbb szállás, egy-két éjszaka tradicionális tatamis szálláson, illetve belépők, de ennek az ára persze függhet attól, hogy mondjuk Disneylandbe akarsz e menni, vagy ilyesmi. Én első Japán útnál például kihagynám, Disneyland van Párizsban is és könnyebb odajutni, mint Japánba, viszont a Ghibli múzeumot mindenképpen ajánlom!)


Vannak egyébként szervezet utak is, attól függően, hogy egyedül mennél, vagy inkább vezetéssel, az is hasonló áron van. Ha pedig teljesen olcsón akarod kihozni 1,5 milla alatt, akkor a kapszula hotelek nagyon jó opciók, ha úgyis egyedül mész, így kb. szűkösen és nem fancy helyeken kajálva ki lehet hozni 900 ezerből. Ha két évig spórolsz rá, ez kb. havi 40-60 ezer forintot tesz ki, attól függően, hogy mik az igényeid.


Amit írtam, abban egyértelműen a repjegy is benne van már, valamint a shikansen egy oda-vissza útra.

2023. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

2-es


Átlag értelmiségi vagyok, 0 családi támogatással, lakáshitellel, aminek az önerejét én és a párom tettük össze 5 év alatt (Budapest, 65 négyzetméter), mégis eljutottunk Japánba. És van egy 5 éves autónk is mindemellett, valamint nem vagyunk többek 30-nál. Ha az embernek van egy jól fizető szakmája és van pénzügyi tudatossága és tudja hogyan kell számára fontos dolgokra spórolni, akkor abszolút nincs szükség apuci-anyuci támogatására. Csak ami itthon nagyon hiányzik, az az átlag pénzügyi kultúrája. 10-ből 7 magyar nem tud bánni a pénzével, már azelőtt elkölti, minthogy megkapta volna a teljes fizuját.

2023. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van de gyűjteni kell rá
2023. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%
9 es fel millios orszagban az atlagba jocskan beletartoznak a harommillios melyszegenyseg, es a dolgozoi szegenyseg is. Letezo emberek, egy orszagban laktok veluk.
2023. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!