Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az átlag magyarnak többmill...

Ha az átlag magyarnak többmilliós megtakarítása van, akkor hol van ebben az országban nélkülözés?

Figyelt kérdés
2023. máj. 29. 15:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Az átlag alatti meg nélkülözik.

Ugye milyen fogós kérdés volt, nem kellett hozzá diploma...

De hagy kérdezzek már rá, fogadjunk Fidesz fan vagy :DDDDDDDDDDDD

2023. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
De, nincsen többmilliós megtakarítása.
2023. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Kólauborkával ***** válasza:
67%

Mos az átlag magyarba katrtozik bele? Mert az szerintem nem nagy durranás, hogy 50+-ra van egy házad meg 10millád, ha ugyan ezt 30-ra ellehetne érni az átlagnak, na akkor nem kellene nélkülözni.

Nekem nincs rossz fizetésem, de ha nem figyelek mire költök, akkor hó végére elfogy a pénz, tehát nem tudok félretenni, és ne itt kaviárról álmodj, az egyszerü kaják között válogatok. Szerintem ez nélkülözés.

2023. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Egy átlag magyar: állami egészségügyi ellátásra vár, van egy 15-25 éves használt kocsija, a Lildbe az elsőáras kaját keresi, 20 éve nem volt nyaralni, nem tud megfizetni egy rendes magánfogorvost aki valóban megtartja a fogait és ha otthon elpusztul valami háztartási gépe, akkor alig-alig tudja pótolni.

Ez a magyar valóság, ma Magyarországon ez jár annak, aki becsületesen próbál dolgozni.

2023. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag magyarnak nincs több milliós megtakarítása.
2023. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Hogy jön ki ez az átlagmagyar többmilliós megtakarítással? Ha belevesszük orbán és a ner oligarchák által magyaroktól ellopott vagyont, és annak az átlagával mintha ők is magyar polgárok lennének? Még akkor is elég necces, mivel az ország lakóinak mostanra több mint 30%-a létminimum alatt él!

Forrást kérünk az állításodra, vagy elkönyveljük szimpla fidesz progapanda kérdésnek ezt is. Kérdésbe burkolt propaganda hazugság pff. Mindig van lentebb.

2023. máj. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Gasztroenterológián mindig 3-4 órát kellett várnom, milyen szuper az egészségügyi ellátás :D
2023. máj. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem feltétlenül kell rosszindulatot látni a kérdés mögé. Lehet szimpla értetlenség is.


Pár napja én is láttam egy olyan "rémhírt" az RTL híradóban, hogy MICSODA NÉLKÜLÖZÉS VAN, MÁR A MEGTAKARÍTÁSAIKHOZ IS HOZZÁNYÚLNAK AZ EMBEREK!. Aztán mutattak egy "szűkölködőnek" beállított családot, ahol három kölyök van, mindenki kényelmesen megkap mindent, ami a mindennapokhoz szükséges, méghozzá a kedvenc márkáiból, dugig van a hűtő, csak hát már "csak" 1-2 milla megtakarításuk van, és nem voltak egy ideje nyaralni.


Nekem meg rögtön elborult az agyam, hogy miért azt állítják be szegénynek, aki nyaralni nem tud menni, de amúgy magas színvonalon él, és van félretett pénze is. Mikor a környezetemben az emberek enni nem tudnak. Nem márkás kaját, hanem szinte semmilyent. Ha betegek, nem mennek el orvoshoz, mert nem tudják kiváltani a gyógyszert, stb.


Nem tudom, hogy akik ezeket a statisztikákat gyártják, mégis hol élnek, de nem találkozok ezzel az átlag réteggel, amit már az ellenzéki tévé is mutogat.

2023. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"11,8 millió forintra módosul az egy háztartásra jutó átlagos pénzügyi vagyon.)


A vagyon eloszlása ugyanakkor felettébb egyenlőtlen: szintén az MNB tanulmányából tudjuk, hogy a hazai pénzügyi eszközöknek nagyjából 75 százalékát a leggazdagabb 2 decilis birtokolja, és a társadalom alsó 8 tizede mindössze 25 százaléknyi vagyonon osztozik. Az átlagérték tehát csalóka, valójában kevesen rendelkeznek 10 milliós nagyságrendű pénzügyi megtakarításokkal, a nagy többségnek legfeljebb milliós, vagy annál is kevesebb tartaléka van. "

2023. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Remélem, hogy ez valami provokatív kamu kérdés és nem ekkora segghülye vagy. Köztv helyett művelődj
2023. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!