Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Miért csak Bli és Thaiföld...

Miért csak Bli és Thaiföld népszerű ?

Figyelt kérdés
Ismerösőknél leginkább Bali és Thaiföld jön szóba ha Dél-Kelet Ázsiáról vanszó. Mi van a többi területtel ? Fülöp-Szigetek, Szingapúr, Malajzia és a többi miért nem ilyen népszerű ?
2023. szept. 30. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Voltam Vietnamban, Malajziában, Thaiföldön, Szingapurban. Mindegyik országnak megvan a maga varázsa, mindegyik országot érdemes meglátogatni. Mégis nekem is a favorit Thaiföld. Oda már 4x elmetünk, és tervemben van megint elmenni. Hogy miért pont Thaiföld? Talán mert az volt az első ázsiai ország ahová eljutottam, és első látásra beleszerettem. Azóta mindig vágyodom vissza.
2023. szept. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Thaiföld relatíve olcsó (legalábbis a repjegy egész tűrhető, mi 2018-ban kifogtunk 120e/fős retúrjegyet), és mivel elég felkapott, így egész könnyen lehet ott programokat is szervezgetni, sőt, sajnos gombamód szaporodnak a butított, csak turistáknak szóló bóvli látnivalók is.

A magyar celebek is hozzátették a magukét, van, aki minden évben ott nyaral, van, aki nyaralója van ott, tehát a köztudatba is bekerült.

A hostelekben pedig hónapokig is el tud lenni egy igénytelen ember, nem kell drága szállást sem foglalni.

Balin nem voltam, de igazából hasonló lehet az ok, mint Thaiföldnél, az utazási irodák is ezt a két helyet nyomják legjobban valamiért, olyanok, mint a Karib-térségben a Dominikai Köztársaság.

Ráadásul a filmek is nagyon tudják formálni a közízlést (A part, Ízek, imák, szerelmek stb.).

Személyes véleményként fűzném még hozzá, hogy a Karib-térség a maja romokkal nekem kicsit jobban bejött, mint Ázsia, de ha megint Ázsiát venném célba, akkor vagy az általad említettekből szemezgetnék, vagy Srí Lanka, Kambodzsa jönne szóba.

2023. szept. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Azert mert az idiota magyarok a tobbirol azt sem tudjak hogy letezik.
2023. szept. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Más is népszerű, csak nem a tévében a proli celebek dumájában.
2023. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
Bali nem egy ország.
2023. szept. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5 Tudom de Indonézia azon része amit leginkább látogatnak.
2023. szept. 30. 21:04
 7/14 anonim ***** válasza:
A kérdésben is terület szerepel, nem ország.
2023. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Hááát, ... sztem Magyarországon legalább 9 milla ember nem volt egiken se és nem is tervezi.
2023. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
8: külföldi turizmusban nem a teljes populáció a viszonyítási alap, mert értelmetlen lenne.
2023. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a legolcsobb helyek.
2023. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!