Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Libanon mennyire veszélyes...

Libanon mennyire veszélyes most az izraeli-hezbollah ellentét miatt?

Figyelt kérdés

2023. nov. 8. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon. De te ne aggódj a foteledből.
2023. nov. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jövőhéten megyek a 28. országomba. 2024-re terveztem egy libanoni utat, (de (ezen nyilván október 7. előtt gondolkodtam), úgyhogy nem a fotelemből beszélek.
2023. nov. 8. 18:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

28 országot elég könnyű Európában abszolválni, meg elmenni mondjuk Thaiföldre, plusz az USA-ba. Na, ezek egyáltalán nem készítettek fel arra, amilyen most Libanon. Jártam háborús zónákban, de előtte voltam tényleg necces helyeken és még azokhoz is relatíve nehezen hasonlítható. Libanon bármikor besodródhat a háborúba, a gazdaság évek óta elképesztően labilis, a Hamasz meg cserkészegylet a Hezbollah-hoz képest.


Magabiztosan tudsz például feketepiacon pénzt váltani valami sikátorban és fel tudod mérni, hogy ki próbál meg kirabolni? Ez jelen pillanatban nagyjából kötelező, ha nem akarsz sokszoros árat fizetni mindenért. Hajlandó vagy napi kétszer nézni, hogy az ország melyik régiói biztonságosak? Tudod, hogy mit érdemes tenni, ha összeomlik az alapvető infrastruktúra és vidékről kell visszajutnod valami követségi mentőgéphez egy Bejrút melletti katonai reptérre?


Ha a fentiekre a válaszaid határozott igenek, akkor hajrá, egyéb esetben ne menj, vagy vigyél magaddal valakit, aki kellően tapasztalt. Van még 165 másik ország, Libanonban meg nyugi lesz pár éven belül.

2023. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon. Atmenekultek a medvek.
nov. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sanchisbox ***** válasza:
63%

Először is nézd meg az útleveled, van-e benne izraeli pecsét. Ha van, akkor el se indulj, nem engednek be. Akkor válts ki egy újat.

Másodszor ne használj kártyát fizetésre! Vigyél magaddal kp-t, dollárt vagy eurót, amennyit gondolsz elkölteni + biztonsági tartalékot(azt ne váltsd át). Ugyanis a hivatalos váltási összeg messze van a feketén megvehető helyi pénztől. Ha kártyával fizetsz előfordulhat, hogy 100 euró egy üdcsi.

Maga az ország érdekes, kérdezz körbe, hova szabad és hova nem menni. Ugyanis vannak olyan országrészek(helyiség, tájegység), ami a hezbollah helyei és oda jobb nem menni, főleg, ha esetleg szeretnél még esetleg visszamenni az országba. De egyébként sem, mert akár be is zárhatnak(az még a jobbik eset) vagy elrabolnak. Bár a váltságdíjas rablásokról nem nagyon hallottam. Viszont a hezbollah kontrollálja az országot(ha nem is a fegyveres, de a politikai ága). Viszont rengeteg szép dolog van úgy az ember által épített, mint a természeti látványosságok között. Soha sem volt gondom, sem a muszlim, sem a keresztény helyiségekben. A libanoniak alapvetően bizniszezők, bár már messze nem az a kultúra, ami valaha naggyá tette őket. A hosszú 10 évek óta tartó konfliktus izraellel sajnos rendesen rá tette a mancsát. A műtrágyarobbanás, illetve a magán pénzek állami(hezbollah) lenyúlása sem segített a dolgon. A nagy cégek is limitálva vannak pénzfelvételben, így a fekete pénzváltás teljesen normális. Bár ettől függetlenül sohasem volt gond vele. Szerintem szép helyi szuvenir nincs, minden ami valóban szép az Szíriából jön, vagy valamelyik másik országból. Ezt egyébként megerősítette egy helyi öreg, akivel beszélgettem. Ettől függetlenül én megmondom őszintén nem tartok az országtól, jó hely, nagy bulikat lehet csinálni. Bár a tél nem a legkellemesebb időszak szerintem. Májustól már teljesen ok. Valamennyire igaza van #1, #3-nak, de nem kell azért túldramatizálni. Persze az igaz, hogy a bankbalhé kicsit megtörte a lendületet, de az izraeli-palesztín balhé nem nagyon változtat semmit, hisz egyébként is félig harcban állnak izraellel. Sajnos vannak olyan városnegyedek, ahova vigyázva kell menni, de nem a libanoniak, mindinkább a menekültek miatt(befogadtak egy halom szírt, illetve ciszjordán menekültet), akik sokkal kevésbé megbizhatóak , mint a helyiek.

Tehát, csak úgy nagy vonalakban, szerintem nem kell azért annyira félni, az egészséges távolságtartást figyelembe véve, de ami szinte minden országban okos dolog.

nov. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!