Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kínában és Japánban, hogy...

Kínában és Japánban, hogy viszonyulnak a négerekhez?

Figyelt kérdés
Félig fekete vagyok és jövőre lehetőségem lesz kiutazni Japánba és Kínába hosszabb időre. Az érdekelne mennyire befogadó népek, mert olvastam blogokat és 1-2 futólag megemlíti, hogy egyik helyen sem tolerálják túlságosan a feketéket ill. a sötétebb bőrűeket főleg Japánban ahol, mindenki fehérebb bőre áhítozik. Ti mit hallottatok erről, esetleg akik éltek vmelyik országban, hogy tapasztaltál?
2011. jan. 18. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

HA túristaként mész egy szállodába, ott csak a bankkártyád érdekli majd őket semmi más.


Japánban szerintem nincs okod félni az utcán sem.


Viszont azért kínában ha nem a turistaparadicsom részre mész akkor azért óvatos lennék a helyedben.

2011. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy testileg bántalmaznak, hanem milyen az emberek hozzáállása, megítélése velem szemben. Pl elutasítanak, megtűrnek, kedvelnek? Mint pl ha meglátsz egy romát a többség előítéletekkel tekint rá, ez kint hogy lenne?
2011. jan. 18. 17:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor így mondanám:


Szálloda: Mindkét országban barátságosak. Ha luxusszálloda, akkor mindkét országban kinyalják a segged is mellé :)


Utca (turistakörnyéken) :

Japánban rádmosolyognak, ha kérdezel valamit udvariasan válaszolni is fognak. Összességében kedvesek lesznek.

Kínában nem fognak kiútálni, de úgy fognak rád nézni, mint borjú az újkapura. Minnél távolabb kerülsz a nagyon forgalmas túristahelyektől annál inkább.


Utca (hátizsákos vidék)

Japán: Meg fognak bámulni, de szolídan, a "hátad mögött". Félned nem kell

Kína: Tuti nem térnék le a túristarészekről, még fehérként sem...

2011. jan. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ elég kimerítő volt:D
2011. jan. 18. 18:25
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

hááát

nem szeretik az az igazság több ázsiaitól vissza hallottam

de az ne szabja kedvedet

de japánban van egy fekete csóka aki műsorvezető vagy nem tudom :D

2011. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi a választ


Magyarországon is van egy fekete ürge, akit mindenki nevetségesnek tart:D

2011. jan. 19. 09:03
 7/13 anonim válasza:
100%
Le se szarják őket
2011. jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

ha olyan helyen jársz, ahol sok a külföldi, ott már biztosan hozzászoktak az eltérő bőrszínű emberekhez.

az említett két országban nincs tapasztalatom, de azt hallottam, hogy egymást utálják és rögtön észreveszik a különbségeket japán és kínai között, pedig számunkra európaiak számára nehezen megkülönböztethetőek.

2011. jan. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Régebben találtam egy blogot, egy külföldi fekete srác vezette a Japánban töltött ideje alatt. A bejegyzések alapján nagyon élvezte és nem írt semmi olyat ami bántó lenne, de Japánban nem is "bántják" az embereket, persze megnézni meg fognak szerintem ez biztos, az európaiakat is nagyon megbámulják, Kínában nem tudom mi a helyzet, de valamiért én is óvatosabb lennék, ott azért több rossz dolog van és talán ellenségesebbek is.

De jó neked hogy lesz ilyen lehetőséged, irigyellek:)

2011. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Ezt nem értem? Azt hogy a cigányokat átlagba utálják megértem mert lopnak! De a négerekkel mi bajuk van az embereknek?Bár én a cigányokkal sem foglalkozom ha békénhagynak! A származás nem FELTÉTLEN jelent bár mit is!
2011. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!