Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen nyelvet tanuljak, ha...

Milyen nyelvet tanuljak, ha Ázsiába akarok élni, de nem tudom hogy hova kapok állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Elsősorban Japánba szeretnék menni, és ott megkapni az állampolgárságot. Ha ott nem lehetséges valamilyen oknál fogva, akkor Dél-Korea, és így tovább. A nagy gondom meg az, hogy milyen nyelvet tanuljak meg, mert ha pl. japánul megtanulok, de nem kapok állampolgárságot, akkor feleslegesen tanultam meg. És ugyan ez igaz Dél-Koreára is. Angolt meg nem szeretik az Ázsiai országokban. Ha angolal mennék ki akkor meg munkát sem kapnék, az adott ország nyelv ismerete hiányában szerintem, vagy legalábbis nagyon nehezen. Nem tudom mit tegyek, mit tanuljak meg. Légyszi adjatok tanácsot, mi lenne a legjobb döntés, vagy hogyan deríthetném ki, hogy megkapnám-e pl. japánba az állampolgárságot, mert akkor már egyértelmű lenne a döntés. Köszönöm.
2011. febr. 27. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Ha az országnak van magyarországon nagykövetsége akkor vagy öket felhívva vagy ha van oldaluk akkor úgy.

De az angol nagyon fontos az összes ázsiai országban.

Párom 3 hónapot élt kint kínában, a cége küldte ki és angolul beszéltek mindenhol, az összes nemzetközi cégnél az emberek tudtak angolul (valahogy).

ha van egy elhatározásod pl japánba akarsz menni akkor az angol mellé a japánt is.


ahhoz hogy ott élj és dolgozz nem kell állampolgárság, elég megfelelö vízum vagy engedélyek. ezekröl is az adott ország nagykövetségénél kell érdeklödni, de lehet a neten is le van írva.


angol nagyon fontos.

2011. febr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Hány éves vagy?

Arra azért számolj hogy a nyelv megtanulása nem 1-2 év, úgy hogy megértsd vagy elolvasd az üzleteken a kanjikat.

Ha jól sejtem te tettél fel erről már egy kérdést...menj be a magyarországi Japán nagykövetségbe, és érdeklődj ott, ha mást nem Japánról tudnak mondani fontos dolgokat.

2011. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha Japánba mész, tanulj japánul.


"Angolt meg nem szeretik az Ázsiai országokban. Ha angolal mennék ki akkor meg munkát sem kapnék"


Ha felsőfokon elgagyogsz angolul, akkor Kínában bármikor bevesznek angoltanárnak egy falusi iskolába. Mondjuk Japánban nem, de az angoltudás pl. Kínában nagyon is sokat ér.


"Nem tudom mit tegyek, mit tanuljak meg. Légyszi adjatok tanácsot, mi lenne a legjobb döntés"


Természetesen a legjobb tanács, hogy gondold végig, van-e bármiféle értelme az ötletednek. Az, hogy tetszenek az animék meg a mangák, nem érv amellett, hogy ekkora vállalkozásba fogj bele. Komolyabb motívumok kellenek. Ha meg annyira tudnád, mit keresel Japánban, akkor valószínűleg már tudnál japánul, és nem vennéd teljesen egy kalap alá Japánt és Koreát.


Egyébként érdekes módon nem nehéz japán állampolgárságot szerezni, elég hozzá 5 évet ott élni, dolgozni és képzettséget szerezni, és bizonyos teszteken átmenni, meg lemondani a másik állampolgárságról.

2011. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ázsia elég nagy, és elég különbözőek az országok.

Azt már ennyire tudod, hogy neked ázsiai állampolgárság kell, de mindegy hova, csak ázsiába? Elég fura.


Előbb utazz, élj ott egy ideig, aztán dönts, amikor már ismered a lehetőségeket.

2011. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

21:32: "Hány éves vagy?" - 25 múltam. De kezdésnek nem elég társalgási szinten beszélni a japánt? Vagy azonnal írni is tudnom kell? Akkor 50 évesen fogok kimenni. Az írás jeleket nagyon nehéz megtanulni, azt tudom sajnos.


21:46: Egyáltalán nem szeretem az animéket, meg mangákat!!! Nem össze keverni engem a mai tizenéves tudatlan tinikkel. A japán kultúra, az ottani élet, a kedves emberek, egy új élet kezdete számomra, teljesen más mint itt. Van értelme az ötletemnek, már elég rég óta próbálom tervezni ezt, de munka melett, és a keresetem nem nagyon engedi meg (és ez a válasz, hogy miért nem tudok japánul még), hogy sokat lépjek ez ügyben, de gyűjtögetem a pénzt egy idelye és úgyérzem most már van annyi, hogy lépjek is valamit. Nem veszem egy kalap alá őket. De ha japánba nem engedik meg hogy éljek, akkor nem fogok vissza jönni M.o.-ra, megpróbálom akkor a hozzá legközelebb álló országot, Dél-Koreát, ha nem lehet mit tenni. Azt is szeretem, sok jót halottam róla! Kínáról kevésbé, az meggondolandó, bár annak a kultúrája is szép, ami a régi kínai hagyományokat illeti.


22:17: "Azt már ennyire tudod, hogy neked ázsiai állampolgárság kell, de mindegy hova, csak ázsiába?" - Fentebb levan írva ennek oka, hogy miért lenne "mindegy", ami nem mindegy, de ha nincs mit tenni. Próbálok felkészülni mindenre, hogy ha nem jön össze japán, akkor is legyen tovább út, terv, és ne akkor kezdjek újra tervezni a nulláról, mert az idő pereg, de gyorsan!


"Előbb utazz, élj ott egy ideig, aztán dönts, amikor már ismered a lehetőségeket." - Igen evvel tisztában vagyok. Akarok is előtte szétnézni kint mindenképpen, ismerkedni az ottani élettel, csakhát az anyagi helyzet szab korlátot.


- Remélem lehetett érteni a mondataimat, mert késő van, és kicsit fáradt vagyok, de ha valami nem világos, nyugodtan kérdezzetek vissza. Köszönöm az eddigi válaszokat, további jó tanácsokat még szívesen fogadok! :) -

2011. febr. 28. 01:57
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

ahhoz kepest hogy 25 multal ugy gondolkozol mint a legtobb tudatlan tini

semmitnem tudsz ezekrol az orszagokrol csak amit a tv-ben lattal az meg semmi

inkabb maradj otthon ha meg penzed sincs oda menni

2011. febr. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát mire sikerül így is kijutnod úgy, hogy le is tudj telepedni, tényleg leszel vagy 50.
2011. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
07:41: ...
2011. márc. 1. 00:06
 9/11 anonim ***** válasza:

07:41 helyzetmegítélése reális.


Aki olyat mond, hogy "Japánban akarok élni, de ha nem jön össze, akkor Koreában", az kb. annyit tud Ázsiáról, hogy ott ferdeszemű emberek élnek. De ha ennyit tud róla, honnan tudja, hogy oda akar menni? Ugyan már.


Azzal együtt a válasz elméletileg az, amit leírtam. A japán állampolgárságot nem nehéz megszerezni, mármint más országokéhoz képest.

2011. márc. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Japánba sokkal- de sokkal nehezebb állampolgárságot kapni, mint azt az ittlévők gondolják.

Sztem ne az állampolgárságra hajts, hanem arra, h dolgozhass ott, azt egy tartozkodási engedéllyel is megteheted.

Amire Japánban szükség van: vagy anyanyelvi szintű angoltudás (persze az anyanyelvi szintű japán tudás mellett), vagy orvosi vagy egyéb diploma (és szintén az adott munkakörben a szaknyelv + felsőfoku japán tudás). A magyarországon szerzett diplomákat, egyéb képesítéseket csak ugy fogadják el, ha a szükséges vizsgákat leteszed japánul.

2011. márc. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!