Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ki az a magyar aki már Moszkvá...

Vachement_con kérdése:

Ki az a magyar aki már Moszkvában élt?

Figyelt kérdés

Milyen az élet ott meg a fizetés?

Hogyan lehet oda letelepedni? Mi a módja?


2011. júl. 12. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Helló! Én éltem 2 évet Moszkvában, egy nemzetközi cégen keresztül voltam kinn. Én megéltem eléggé jól, bár nekem nem kellett fizetnem sem a lakbért, sem pedig a rezsit, mivel a cég bérelt nekünk lakást és ők is fizették. Csak a közlekedést(kocsit adtak nekünk, csak a tankolást kellett saját pénzből fizetni). Emellett a saját költségemen mentem orosz nyelvtanfolyamra, mert a cég nem fizette, mivel nem volt szükséges a munkához az orosz nyelv.


Ebből kifolyólag nem ismertem az átlagemberek életét, de annyit mondhatok, hogy egy moszkvában élő orosz nagyságrendekkel jobban él, mint a vidéki oroszok! Letelepedésről annyit tudok, hogy kell hozzá egy munkaadó, aki állást ad neked, ő intézi az engedélyt!


Sok szerencsét a költözéshez, nagyon szép ország.

2011. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És tetszet kint Oroszországban?

Maradtál volna ha lehetet volna?

2011. júl. 13. 11:38
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
hello! en most is itt elek moskvaban, nagyon jo az elet!!! A mc donnalds ban dolgozom havi 900 dollarert,napi 8 oraban, hetvegen meg bulizok csajozok, az a baj hogy egyedul nehez volt elindulni mert egy szoba moskva kulvarosaban 400-500 dollartol indul, a kaja a supermarketben nem draga, a metro es a tomegkozlekedes is harmada a magyarorszaginak, ha ki szeretnel jonni tarsalgasi szinten kell az orosz nyelv utana meg majd jon a tobbi, igazi kultur hely, moskvaban olyan elni mint parisban, munkat feketen is vallalhatsz csak ne kepjon el a rendor, de az sem baj ha elkap, 500 dollarert elenged!!! 1000 dollar kell az elindulashoz+ a vonatjegy 30000+a vizum 10000ft harom honapra de kerheted egy evre 50000ft ert, Bp, andrassi ut120'
2011. szept. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dollár, "moskva" , "olyan élni mint párisba, "


te kis amerikai .... Pinocchio mellett kutya farka :)

Nem voltál te a keleti határnál messzebb.


Tehát ,Moszkva nem egy állomváros.

A belvárosán kívül egy közönséges kommunista panelsivatag, drága nagyon, vezetés rémálom más DK ázsiai országhoz hasonlóan, forgalmi dugók éjjel nappal, stb.

Kulturálisan nagyon jó mivel a klasszikus zene, balett központja talán egész Európában Párizst leszámítva.


Albérletek nagyon drágák, egy szoba a körmetró közelében nem szégyeli magát akár 60.000 forintra kérelmezni.

Garzon albérlet(studio) városban kb 200-300 ezer forint.


Ha adnak egy nagyon jól fizető állást (350-400 ezer rubléj havonta) akkor talán belevághatsz, de számíts arra, hogy nagyon jól kell tudj oroszul, mivel a kutya több angolt beszél mint az ottani emberek, és a világon az egyik legrosszabb akcentus az oroszoké.

2020. máj. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!