Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kiköltözni Japánba vagy Koreába?

Kiköltözni Japánba vagy Koreába?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam hogy ha lesz elég pénzem kiköltözök Japánba.Igen ám de nő vagyok.És ha jól tudom ott a nőket valamennyire lenézik.Ott milyen munkát vállalhatok el nőként?És ha Koreába mennék akkor ott talán jobb a helyzet?És ott a munkák?Énekelni jól tudok.Az egész család zenés.Már régóta kötődöm Ezekhez az országokhoz minden szempontból.De nem tudom hogy ezek után érdemes e kimenni.Ha jól tudom ott valamennyivel gazdagabbak az emberek.Valakinek tapasztalat?Esetleg barátok kinn?
2011. aug. 21. 22:09
 1/8 anonim válasza:
100%
Magánemberként elveszel ott.
2011. aug. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt a beszélgetést egy magyar nővel aki már 20 éve Japánban él. Talán elgondolkodtat majd téged egy insider véleménye...


[link]

2011. aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először is kell tudni az adott ország nyelvét.Bár jó az angol nyelv,de semmire sem mész vele ha nem tudsz koreai nyelven vagy japánul.

Az énekléssel nem fogsz tudni boldogulni,mégpedig azért mert az adott ország állampolgárai közül is egymillióan akarnak énekesek lenni..

Azt hogy gazdag egy ország..nos elég hülye megállapítás.

Nekem van egy japán kolléganőm akivel egy cégnél dolgozom Angliában.Azt mondta azért él Angliában,mert otthon (Japánban) képtelen a fizetéséből kijönni.A lakásbérlés kétszer-háromszor drágább mint Angliában(pedig nekem elhiheted,hogy itt a lakásbérlés elég drága)

Arról nem is beszélve,hogy akár Koreában,akár Japánban is vannak munkanélküliek.

Japánról még annyit,hogy oda nem tudsz úgy kimenni,hogy fogod magad veszel egy repülőjegyet és kint is vagy.Majd kint nézel szállást,munkát..Oda komoly tervezés,segítő háttér kell..Oda csak úgy érdemes kimenni ha van bőven pénzed,ha már van fix állásod vagy van kinti segítséged.

Korea az más..Előbb el kell döntened,hogy Észak vagy Dél Koreába akarsz menni mert nagyon nem mindegy.Ég és föld a különbség..Egyébként pont Észak-Korea az,ahová nagyon nehezen tud egy turista menni,és nem mindig adják meg a vízumot sem..

2011. aug. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mivel már régebb óta foglalkozom a két országgal ezért a nyelv valamennyire megy is.Mindennap nézek Koreai vagy Japán sorozatokat és abból is van sok amit megértek.

Köszönöm a gyors és értelmes,kulturált válaszokat.

Én Dél-Koreára gondoltam.

2011. aug. 22. 09:59
 5/8 A kérdező kommentje:
De egyébként sem úgy mennék ki hogy először és már oda is költözöm.Először csak pár hétre,hónapra.Kapcsolatokat szereznék ott.Néznék munkát stb.Tehát ha nem találok munkát nyilván nem megyek ki.
2011. aug. 22. 10:23
 6/8 anonim válasza:
96%
Mondjuk, az szerintem egyértelmű, hogy a kérdező nem Észak-Koreára gondolt, oda csak az megy, akinek elment az esze...
2011. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért???
2011. szept. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

08-21 22:45


Érdekes volt a beszélgetés, de csak ~10-20% szól Japánról. Bár nekem így is érdekes volt. ;) Mert nem csak Japán érdekel, hanem Magyarország is, és a magyar emberek is. ;)

2011. szept. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!