Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mit kell tudnom Indonéziáról,...

Mit kell tudnom Indonéziáról, ha ki szeretnék utazni?

Figyelt kérdés
Fotós vagyok, és egzotikus, különleges helyeket keresek tájfotózásra. Ázsia tele van ilyen területekkel, így úgy gondoltam, hogy kiutazok. Először Indonéziára gondoltam, de Vietnámba is szívesen kimennék. Egy max. 2 hetes utat tervezek, még nem tudom, hogy mikorra. Viszont szeretnék egy kis segítséget olyanoktól, akiknek alapos földrajtudása van, vagy voltak már kint. Igazából mindenre kíváncsi vagyok, mint például a nyelv, kultúra, hogy hova érdemes menni, ilyenek. Még nem biztos, hogy Indonéziára esik a végső választásom, úgyhogy ha valakinek van valami ütős érve egy másik keleti országra, akkor hadd halljam! :)
2011. szept. 10. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Fülöp-szigetek, Taiwan, Új-Zéland, Fidzsi-szigetek, Új-Kaledónia, Pápua-Új Guinea és a körülötte levő szigetek (Új-Írország, Salamon szigetek, stb.), szóval úgy Óceánia és tőle nyugatra. Előtte persze érdemes konzultálni orvosoddal az esetleges szükséges oltásokról! Indonéziába is kell, ez szinte tuti. Egy tanács: soha ne csak a tájat fotózdd, ugyanúgy fényképezd le a helyiek által használt közlekedési formákat (még azt is hogy milyen autókkal járnak), az étkezést, a napi menetrendjüket, munkájukat, állataikat - ezt mint fotós mondom :) Indonézia egyébként az egyik legnagyobb iszlám ország, én csupán ezért nem ajánlanám, oda talán majd akkor érdemes menni ha nagyobb tapasztaltod és több időd lesz. Persze a többi meg kicsit nehezebben megközelíthető, de szerintem megéri, a 2 hétből 2-3 nap úgy is utazással megy el, a többi meg elrepül mint a pinty, ezt elhiheted.
2011. szept. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Titkos tipp: én Diego Garciára mennék ha lehetne. Ez egy borzasztó kicsi sziget (valójában homok-pad egy óriási lagúnával a közepén) az Indiai-óceán közepén ami mivel Nagy-Britanniához tartozik még az EU része is. Az egyetlen bökkenő hogy a világ egyik legnagyobb amerikai repülő- és vízibázisa működik rajta és nem látják túl szívesen a látogatókat, ha jól tudom az őslakókat is kitessékelték. Viszont az eredeti természetes környezet megvan és gyönyörű!
2011. szept. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__egyeb-kerdes..


írj privit a kérdésfeltevőnek, félig indonéz lány.

hátha tud értékes információkkal szolgálni.

2011. szept. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az információt! Elsősorban tájfotózás miatt szeretnék kimenni, ez persze nem jelenti azt, hogy kizárólag csak tájat fényképeznék. Sőt, ha ilyen helyre megyek, egyértelműen szakítanék időt arra, hogy meglátogassak néhány várost, és a helyi lakosokról is készítenék képeket, habár nem tudom, mennyire nyitottak az ilyen felé (csak azért, mert találkoztam már olyan emberekkel, akik nem voltak túlzottan oda, mikor fényképeztem őket). Szóval próbálom az ilyen helyzeteket kerülni, ha látom, hogy valakinek nem tetszik hogy fényképezem, akkor hagyom is.

Most így jobban átgondolva lehet hogy érdemes lenne halasztani még ezt az utat, és az egyik nyáron hosszabb időre kimenni. Diego Garciáról hallottam már, és tudom, hogy nagyon szép, viszont -ahogy írtad- kissé körülményes kijutni.

2011. szept. 10. 23:25
 5/6 A kérdező kommentje:
23:17-es felhasznákónak köszönöm a tippet! ;)
2011. szept. 10. 23:27
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
Borneo és Szumatra szigetekre utazz el, ha teheted, mivel a magas szintű civilizáció mellett csodálatos természeti környezetet találsz. A világ legnagyobb virágát a Raffléziát is feltétlen fotózd le, 3 méter a tűzpiros növény átmérője.
2011. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!