Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Éltél már Kínában? Milyen ott...

Éltél már Kínában? Milyen ott az élet?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy hosszabb ideig éltél, dolgoztál már ott?

Milyen az élet egy kínai nagyvárosban? Jól kerestél? Angolul tudtál érvényesülni vagy kellett tanulni kínaiul? Mennyi idő megtanulni a nyelvet? Mennyire szeretik a fehér embereket? Mennyire tudsz "szabad" emberként élni?


2011. szept. 25. 14:51
 1/3 anonim válasza:
Nem, még nem éltem Kínában, de gondolom az élet ott is haláli.
2011. szept. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

[link]


Itt olvasgathatsz

2011. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kilenc évet éltem a Népi Kínában, épp a nagy átalakulások idején, az 1980-as évek végétől. Az első két év rettenetes volt, mivel nem volt állandó lakásunk, s folyton költöznünk kellett. aztán szépen rám ragadt a nyelv is, s egyre könnyebben kommunikáltam. Az európai embert fehér embernek nevezik, tisztelik és szeretik, mi jó kapcsolatokat tudtunk kiépíteni a munkásokkal és a felső vezetőkkel is. Viszonylag jól kerestünk, majd 1995 után egyre drágult ott is az élet, s két tarifájuk volt, külön a külföldiekre, s külön a kínaiakra. A víz, villany, egyéb szolgaáltatások irtózatosan megdrágultak, így aztán 97-ben végleg hazajöttünk. Angolul jól beszéltek, de meg kellett tanulni a köznyelvet. Kezdetben nem hagyhattuk el Peking határát, később megengedték, hogy a külföldiek Kínán belül utazzanak. Még így sem volt egyszerű, mivel a benzint kannákban kellett magunkkal vinni egy hosszabb kirándulásra indulva.

Szép volt, érdekes volt, fiatal voltam, mindent kibírtam.

2011. nov. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!