Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ez így szerintetek mennyibe...

Ez így szerintetek mennyibe kerülne két embernek?

Figyelt kérdés
Szóval Tokyoba szeretnénk menni 1 napra,tehát mennénk és jönnénk.Egyetlen konkrét célja van a lányomnak meg az alap látványosságok.Reggel 6ra érkeznénk és este 6kor indulnánk vissza.Erre a 12 órára szükségünk lenne egy tolmácsra is.Ezt hol tudnám elintézni és mennyibe kerülne kb?
2011. okt. 31. 23:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

érdekes kérdés...

Jól értem, hogy Magyarországról repülnétek ide ezért a 12 óráért? Akkor számoljatok 2x kb 180.000 Ft

Innentől mindent Yen-ben irok, 1 Yen kb 2,6 Ft.

-Reptértől be a városba: ha nem akartok ül

helyet akkor kb. egyirányba 1700 yen/fő

-Tokyoban attól függ hányszor akartok metróra szállni, de az alapdolgokra kb 500 yen/főből megvan.

-Legolcsobb ebéd: McDonald's, kb 500yen/fő és jól is laksz

- Sajnos a tolmács árát passzolom.

2011. nov. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Igen ezért a 12 óráért.Valami meg nem mondom most milyen ruhaboltba akar elmenni 5 éve erre spórol.Az utat meg tőlem és a férjemtől kapja ajándékba,megérdemli szerintem :)
2011. nov. 1. 10:51
 3/16 anonim ***** válasza:
De 12 órára mi értelme van? Akkor már 1-2 napot maradjatok, nem kerülne sokkal többe..
2011. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát szerintem szállással együtt már nagyon sokba kerülne,így is alig tudom kispórolni.
2011. nov. 1. 16:53
 5/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nem jönn ki olcsobban ha csak egy napra mentek. A repjegy akkor olcsó ha legalább pár napot maradsz.(Mert úgy számolják ha csak egy napra maradsz, akkor üzletember vagy azok meg úgyis megveszik a drága jegyet.)

Ráadásul nagyon nehéz kifogni pont egy olyan légitársaságot, ami reggel érkezik és este indul vissza. Tokió nagy város nem is biztos, hogy elég az a 12 óra. (Utazás a városba a reptérről, visszafelé meg legalább két órával előbb már ott kell lenni a reptéren).

2011. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Figyelj, igaz meg nem voltam Tokyoban, szoval bocs hogy belepofatlankodok, de az USAban elek es tudom milyen az mikor messzire kell utazni. Raadasul csak atszallassal fogtok tudni menni, pl. Becsen keresztul es a legrovidebb ut is 13ora. En imadok repulni es orommel megyek latogatoba haza, de mindig elore hullik a hajam az utazastol. A Becs Tokyo jarat tobb mint 11ora. Ultel mar repulon? Ultel mar 8 orat egyhuzamban repulon? Mert akkor tudod mirol beszelek.

Tobb mint fel napot utazol, mert ugye Pesten is elobb mesz ki a repterre, csak azert, hogy fel napot egy olyan varosban tolts ahol ha jol ertem meg sosem voltatok. Minden tok idegen lesz es csak pislogni fogtok jobbra balra es mar rogton az elejen mikor leszalltok a repteren verni fogod a fejed, hogy hogy lehettel ilyen bena, hogy csak fel napra jottel.

Raadasul igen, a jegy igy sokkal tobbe fog kerulni. Amennyit sporoltok a jegyen ha minimum egy hetveget ott alszotok, azt elkolthetitek szallasra.

konyorgom ne egy napra menjetek, mert egy eletre megbanjatok. Lehet hogy soha tobbet nem fogtok tudni kimenni es mikor majd az unokaknak meselitek, ja igen, voltunk Azsiaban, kemeny fel napot toltottunk Tokyoban aminek a nagyresze a repteren es a tomegkozlekedesen telt....


Ezt szerintem gondoljatok at megegyszer.

Nezz utana a couchsurfing.com-nak, itt lehet hogy talalsz ingyen szallast.


(Ui: megneztem, ha peldaul kedden mesz, akkor az 300 dollarral dragabb (fejenkent), mintha pentektol vasarnapig maradsz)

2011. nov. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,hát megpróbálom megoldani valahogy.Igen ültem már annyit repülőn és maga volt a pokol tudom.Igazából azért akartam így mert félek hogy nem lesz pénz így rá és nem akarom hogy csalódjon a lányom,tényleg keményen dolgozott ezért.
2011. nov. 1. 18:18
 8/16 anonim válasza:
ha japán tolmácsot kerestek erre az időre, én szívesen vállalom ^^ minden nap beszélek japánul, elég jól megy a nyelv.
2011. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
utolsó vagyok, és hozzáfűzném, hogy nem vagyok hivatásos tolmács, de a tudásom garandáltan megvan hozzá. így viszont nagyon olcsón vállalom, töredékéért, mint a diplomás tolmácsok.
2011. nov. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok, egyetértek az USA-s válaszolóval... én azt hittem temetésre mentek, vagy valami haláleset történt, azért kell hirtelen kimenni rövid időre... Ha már ennyi pénzt elköltöttetek a jegyre, csak bánni fogjátok ha legalább 2-3 napot nem töltötök ott. Főleg, ha ez az egyikötök álma. Az első nap az utazás után hullafáradtak lesztek, nem hogy örömmel körbenezni a városba!

Én is ajánlom a couchsurfinget, bár ehez jo lenne angolul tudni, gondolom ez nincs, ezert kene tolmács. Viszont egy tipp: Shibuya-ban meg Shinjuku-ban (ezek kerületek Tokyoban) meg lehet szállni internetkávézókban meg manga cafekban. Én a Shibuyaban levo internetkávézóban már 2x aludtam amikor Tokyoban jártam (mivel én onnan másfél orára, falun lakok), kb 1300 yen 8 ora, zuhany is van. Bár nem a legkényelmesebb az tény, de legalább nem horroráron van! Két személyes fülkék, nem jön be senki, és adnak pokrócot és párnát is.

2011. nov. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!