Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Szerintetek érdemes Japán...

Szerintetek érdemes Japán tartós letelepedés gondolatával foglalkozni?

Figyelt kérdés

Én egy 27 éves fiatalember vagyok. Műszaki felsőfokú végzettséggel és társalgási szintű angol tudással rendelkezem. Egyrészt nagyon megkedveltem a japán kultúrát (nem vagyok anime, manga fan), másrészt talán a lehetőségek (ha van) is vonzzanak.

Pár kérdés:


1. Szerintetek érdemes időt, energiát fordítani a japán nyelvre ha az ember ott szeretne élni a későbbiekben?

2. Egyáltalán lesz olyan gazdasága Japánnak hogy ott tervezzen és végezzen az ember? Gondolok itt a növekvő energia és nyersanyagárakra, elvégre Japán egy nagyon szegény ország e tekintetben.


Előre is köszi a válaszokat!



2012. febr. 6. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdemes, mert a Japán nyelv nagyon nehéz, és bármilyen jól megtanulod, a japánok akkor is ki fognak nézni maguk közül.


Japánban az életkörülmények kb. a magyar szint körül lebegnek, de agyon kell dolgozni magad, szinte rabszolgának tartják ott az embert.


Japán gazdasága egyre kevésbé meghatározó Ázsiában, viszont egyre fontosabb szerepet tölt be Oroszország és Kína. Inkább ezzel a két országgal lenne érdemes foglalkozni.

2012. febr. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
A világ talán legdrágább országa, főleg a megélhetés szemszögéből. Nagy és hosszú küzdelem árán tudsz majd beépülni.
2012. febr. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A férjem japán.Mi 1 éve jöttünk ki Japánba(előtte Angliában éltünk,dolgoztunk)

Én nem tudok japánul,csak pár mondatot amit a férjem révén tanultam.

Japán teljesen más világ,és ezt csak az tudja aki él it ott egy ideig.

Pl: idegeneket nem fogadnak be.Ha ot tis dolgozik valaki nagyon sok időnek el kell telnie,(és bizonyítania) hogy érdemes a bizalmukra.Én feleség vagyok,és bár modern felfogású a férjem és a családja is,mégis vannak helyzetek amikor kizárnak..nem vagyok odavaló(meg is érem őket,hiszen nem rosszindulatból teszik)

Van munkám,de csak részmunkaidős,és a férjem rokona segítségével.Hiába beszélek társalgási szinten angolul,ez nem számít.Csak a férjem és rokonai befolyása miatt van melóm.

Az árakról annyit,hogy Japán nagyon drága ország.Mi például egy olyan pici stúdiólakást bérelünk,mint otthon Magyarországon egy fiatal lány szobája..Az élelmiszer,benzin mind drága..Mi sem maradunk itt végleg.nyáron visszamegyünk Angliába.(csak családi okok miatt kellett kitérőt tenni)

2012. febr. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nem túl ösztönző vélemények:( Én is sokat vivódok magamban, ezért is tettem fel a kérdést itt. Persze tudom hogy egy ország jövőjét 10-15-20 éves távlatban nehéz megítélni.


Akkor az az aranykor ami a 60-70-80-as években jellemezte Japánt az már sohasem jön vissza?

2012. febr. 7. 06:48
 5/10 anonim válasza:

Hello, ez engem is érdekel.


1.: Vettem egy Japán nyelvtankönyvet van füzetem is leckékkel de nem nagyon tanulom a nyelvet, szeretnék egyszer kint dolgozni nemsokára szakmát kell választanom még nem tudom mi lesz az, jó lenne olyat, hogy kint melózhassak vele, a pénz nem érdekel kajára legyen ( body-builder kajára) és kész. Ha kikerülsz úgyis beletanulsz a nyelvbe ott már muszáj lesz napi szinten foglalkozni vele.


2.: Első nekifutásnak:

[link]


én fizikai munkát szeretnék ahol kevesebbet kell beszélni...

(diploma más kutya gondolom...)


Remélem nem kámpicsorodsz el a sok negatív tény miatt.

Sok sikert és kitartást!

2012. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

utolsó:


Kösz a jókívánságokat, uezt neked is!

A linken amit adtál 90% -ban angoltanárt keresnek:(

2012. febr. 9. 09:32
 7/10 anonim válasza:
2012. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, en itt elek mernokkent immaron 2 eve (27 evesen jottem ki), es a kovetkezo gondolatok jutottak eszembe.


- puding probaja az eves! Gyere ki, probald ki az eletet itt! Ha ugy erzed tetszik, akkor konnyen meg tudod tanulni itt a nyelvet. Es akkor a letelepedessel se lesznek problemaid, rengetegen "ragadnak itt" (tobbnyire japan vegyes csaladot alapitanak). Ha rajossz nem a te vilagod, mit veszitessz? Eltoltesz itt par gyonyoru evet, rengeteg kalandban lesz reszed, es amikor ugy erzed eleg volt, a vilag barmelyik pontjan ket kezzel fognak erted konyorogni, egy ilyen munkatapasztalattal a hatad mogott (ertem itt a muszaki palyan, esetleg orvosin). En imadok itt elni, de most mar erzem hogy orokke nem tudnek itt maradni. De nem bantam meg egy percet se hogy kijottem.


- Nyelv. Hiedelmekkel ellentetben egyaltalan nem nehez beszelni. Rengeteg hasonlosag van a magyarral nyelvtanilag , es a kiejtes is tokugyanolyan mint a magyar. Olvasni viszont nagyon nehez (bar meg mindig 1 fokkal konnyebb mint a kinait).


- Mivel a japók nagyon szorgalmasak, biztos vagyok benne, hogy a vilag elvonalaban fognak maradni a kovetkezo 70 evben is. Oke hogy nincs olajuk, de geotermikus meg napenergiaban eleg erosek lehetnek a jovoben (tele vannak vulkannal, meg melegviz forrassal, meg sokkal delebbre is vannak es rengeteget sut a nap). Mostanaban itt elegge megindult a zold energia fele a kutatas. Gyanitom a fukushima ugynek van koze ehhez.

2012. febr. 23. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tesóm anno ösztöndíjjal élt kint egy évet. Utána többször visszament, és még mindig vágyik oda.
2012. febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Meglepődve olvastam a válaszokat.

Én voltam kint egy évet, egyetemen.

A mai generáció már szerintem tök más. Befogadnak. Higgy nekem...

2012. febr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!