Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mit váltsák Törökországra:...

Mit váltsák Törökországra: eruro, dollar, lira?

Figyelt kérdés

(lira olcsóbb de több kell belőle)


2 hétre mennék


2012. febr. 24. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván török lirá-ra lesz szükséged. Ha teheted, eleve azt válts, így megszabadultál egy gondtól.
2012. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Eurót vigyél és abból csak annyi pénzt válts fel lírára, amit használnod kell.


A török líra olyan, mint a volt kommunista országok saját pénze. Nem valuta, hanem egy belföldi "játékpénz" ami az országon kívül semmit sem ér.


A török vizumot is euróban vagy dollárban kell fizetni, komolyabb helyeken is eurót várnak el, ha lírát tolsz a képük elé, kiröhögnek.

2012. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy hetet laktam Isztambulban. Euróval mentem, de már a repülőtéren be kellett váltsak belőle, mert se a taxis, se a vendéglős, se az újságos nem fogadta el. A többit elegáns belvárosi bankban váltottam be. Sehol nem adnak számlát (akkor se, ha kérsz), csak kiabálva hessegetett el egy olyan bankban, ahol még elegáns portásból is kettő volt. Számíts rá, hogy mindenki be akar csapni, benne van a vérükben. Törökország a balkánnál is balkánabb.
2012. febr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


mindenképpen váltok akkor lírát is, és azt itthon tegyem?


A másik valuta dollárt szeretném mert olcsóbb mint az euro. Erről mit gondoltok?

2012. febr. 25. 03:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy ott válts, ahol tudsz. Az a tétel, amit Te kezelsz, az olyan kevés, hogy se nem oszt, se nem szoroz - bármennyi is legyen az átváltási arány. Ha Soros György formátumú valutaspekuláns lennél és milliárdokat váltanál, akkor egy-egy ezreléknyi eltérésen vagyonokat kereshetnél. De nálad, az a két hétre való költőpénz szinte semmi. Ott váltsd, ahol kéznél van a váltóiroda - megéri a kényelem.
2012. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egy nyarat töltöttem Törökországban és a tapasztalatom az, hogy az esetek 95%-ban nem fogadnak el eurót, sem dollárt csak lírát. Pár helyen bazárokban ki van írva, hogy lehet mindennel fizetni, itt általában érdemes utána gondolni, hogy hogyan olcsóbb, mert képesek jól lehúzni, ha nem gondolkodsz! :) Volt olyan hely, ahol láttam egy karkötőt 1 líra, 1 dollár, vagy 1 euróért... Azért nem mindegy! :) Figyelj oda nagyon. Én nem mondanám, hogy bunkó átverő stílus van a háta mögött, sokszor az ember után dobják a dolgokat fillérekért is, de nagyon szeretnek alkudozni és ha lehet sokat kaszálni. :) Én igen csak megmosolyogtam ezeket a helyzetek, figyeltem, nem vágtak át egyszer sem.


Pénzt tudsz a repülőtéren váltani (emlékeim szerint), de amúgy minden forgalmasabb helyen van pénzváltó, persze bankba is bemehetsz.

2012. febr. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!