Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi költőpénzt váltsak?

Mennyi költőpénzt váltsak?

Figyelt kérdés
15 éves fiam angliába megy a hétvégén. Azt írták a tájékoztató lapra, hogy költőpénznek vigyen 50-100 angol fontot, a többit euroban. De mennyit? Hiszen a 100 font már maga 35000.-Ft? Ti mennyit vinnétek? Kaja, pia, szállás, belépők benne van az utiköltségben. Nem egy költős gyerek, hülyeségeket nem fog venni. De még sem szeretném, hogy pénz nélkül maradjon. Szerintetek mennyi eurot váltsak? Azt mondták, hogy első és utolsó nap kell pénz kajára. A többi tényleg csak költőpénz lenne.
2011. ápr. 4. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát nézzétek át rendesen hogy tényleg minden belépö benne van-e a befizetett útban, mert egy ismerösöm sokszor megy a helyi iskolásokkal nyaranként ha külföldi útra mennek, és ott sokszor van szabadnap a programba vagy szabad délután amikor meghírdetik hogy pl x helyre elmennek aki akar és oda is a belépöt plusszba kell fizetni, ezek mindig megdobják az út árát.

Angliába a belépök iszonyat drágák és ilyenkor szokszor nem busszal mennek hanem tömegközlekedéssel ami szintén nagyon drága. egy szendó vagy meki is sokkal drágább.

az euró gondolom a buszútra kell, ha nem állnak meg csak útközben pisilni vagy is nem néznek meg anglia és magyarország között semmit csak esznek és pisilnak, akkor is kajára kell ha mekibe állnak meg kb 8 € aztán a pisik 0,50-1 € között vannak így minimum 15€ oda és vissza.

napi 10 Font költöpénz minimum + az esetleges kimaradt belépök és jegyárak.


nézzétek végig a programot és a lyukas napokon vagy félnapokra kérdezzetek rá mi lesz a program mert gondolom nem lesznek a gyerekek neki eresztve egyedül Londonnak, oda valami választható prgramot csinálnak amire plussz pénzt kell fizetni.

2011. ápr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, az valóban benne lehet a pakliban, hogy egy-két belépő nincs benne, és mekire is kellhet. Oké... 100 font. És még mennyi euro? Szerintem ha 100 euro-t váltok, az bőven sok...Azért ne legyen már kevés fél havi fizetésem költőpénznek...
2011. ápr. 4. 09:59
 3/11 anonim ***** válasza:
40-50 eurónak bőségesen elégnek kell lennie.
2011. ápr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

egy hetvegere ennyi koltozpenz?????

szerintem nem kell euro 100 font melle 2 napra ha ez csak extra koltsegekre megy.

2011. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

17.08

te ezt hol olvastad, hogy egy hétvégére megy?

2011. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Összeget nem tudok javasolni, csak úgy általánosságban egy módszert:


Nem vagyunk egy gazdag család, de nekem anyukám anno mindig jóval több pénzt adott, mint amire logikusan szükség lett volna. Hogy még akár egy hazafele szóló vonatjegyet/repjegyet is meg tudjak venni, ha bármi adódik és meg kell venni, még ha van is... Vagy megfájdul a fogam és kell fogorvosra, stb. :-)


Szóval simán volt nálam néha 50-100ezer ft-nyi pénz is.

Csak éppen NEM KÖLTŐPÉNZNEK VOLT NEVEZVE.

Én sem vagyok egy költekező típus, ezért is bízott bennem anyám. Az értékeimre mindig is tudtam vigyázni. Aztán ép ésszel el tudtam dönteni, hogy mi olcsó, mi drága és mi szükséges, mi nem...

Persze vannak olyan (nem csak) gyerekek, akik szó szerint elköltik utolsó centig a náluk lévő valutát, hát őket rosszul nevelték....


Tehát ha a fiad sem költekezős, akkor nyugodtan válthatsz tartalékba neki eurót. Csak mondd meg neki, hogy azt elő se vegye, ne tudjanak a társai se róla, csak vigyázzon rá, és ha mégis kell valamire, akkor hát ott van. Okos gyerek nem költi el.


Most úgyis elég olcsón adják az eurót. Legfeljebb ha megmarad, megvárod míg gyengül a forint és lesz egy kis árfolyamnyereséged, ha visszaváltod. :-)

2011. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
10 napra megy. Nem kettőre.
2011. ápr. 5. 06:55
 8/11 A kérdező kommentje:
A tájékoztató lapra azt írták, hogy költőpénznek Eurot vigyen, font elég lesz 80-100. De szerintem Angliában inkább a fontot fogadják el, mint az eurot. Mivel nem költekezős, és vigyáz a pénzre, ezért úgy gondolom,hogy inkább legyen nála több (bármi van...) majd utána visszaváltom. Csak tényleg ne legyen "szarban".
2011. ápr. 5. 06:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Én eddig azt hittem, hogy az euró az oda-vissza utazáshoz kell (ha busszal mennek fél Európán keresztül). Angliában a font a törvényes fizetőeszköz, oda nem kell eurót vinni.
2011. ápr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, jól mondod... az euro az oda vissza útra kell. Belgiumba, és Franciaországba.
2011. ápr. 6. 07:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!