Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyire nehéz a koreai nyelv?

Mennyire nehéz a koreai nyelv?

Figyelt kérdés

Mennyi időbe kerül megtanulni, és mennyire nehéz?

Magyaroknak is lehet dél-koerában érvényesülni? (szöul)


2012. febr. 27. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

[link]


Szerintem ez magáért beszél.

2012. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó:

Ez a lista egy hatalmas nagy marhaság. Nem azért írom, hogy kötekedjek... Egy kis kitekintés ezzel a listával kapcsolatban:


[link]


Visszatérve az eredeti kérdésre:

A koreai nem a legkönnyebb egy átlag magyarnak, annyi szent. Sok magánhangzója van, amit mi nem tudunk megkülönböztetni, mert a magyarban nincs meg. Az írása is kicsit bonyolult, bár alapvetően ABC-jellegű.

A nyelvtana hasonlít a japánra, az alá-felé rendelődésre és a tiszteletre nagy hangsúlyt fektet. Még egy olyan mondatot is többféleképpen lehet (és kell!!) mondani, hogy kinek mondjuk (idősebb, fiatalabb, férfi, nő, idegen, barát, rokon stb.) Agglutinál, azaz a ragokat a szavak végére teszi, mint a magyar, ez talán kicsit könnyebb. Nincsenek benne nyelvtani nemek sem, ez megint előny nekünk.

Szerintem kicsit foglalkozz vele, de csak akkor kezdd el a komolyabb tanulását, ha "beleszerettél" és tényleg érdekel. Ha szeretetből tanulod, akkor biztos menni fog. :-)

2012. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Mért lenne marhaság?
2012. febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Könnyű a nyelv, 40 karaktert kell megtanulnod.

A kínai és Japánban ez ezres nagyságrendű.

Korea nagyon fejlett ország, ajánlom.

Lehet érvényesülni magyaroknak is Seoulban, a legjobban a mérnöki munkakörökben.

2012. febr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

és mondjuk magyar tanárként?vagy ott nm nagyon érdekli őket?

és az angol?

2012. márc. 1. 20:55
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Ember es szorgalomfuggo, hogy mennyi idobe telik megtanulni a koreait. :)


Magasfoku kepzettseg, vagy szakma nelkul nehez boldogulni itt egy magyarnak. Kulonosen noknek! Magyar nyelv tanitasaval nem mesz semmire, senkit se erdekel. Az angol nyelv

tanitasaval meg az a baj, hogy a koreaiak imadjak ha a tanar anyanyelvi (amerikai, kanadai stb)..Meg manapsag mar annyi az angol tanar is :(...Es ha lehetseges is, nem felnotteket

hanem gyerekeket kene tanitani.

2012. márc. 4. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
82%

Koreai cégél dolgoztam 4 évig, igaz ebből csak 3 hónapot töltöttem Koreában, Taejon-ban és Geumsan-ban. Meg lehet szokni őket, de a kultúrájuk a mienkhez képest ég és föld. HA éjjel-nappal koreaiakkal vagy körülvéve ragad rád valami. Aki szorgalmas, biztos megtanulja a nyelvet. Két magyar és számtalan koreai tolmács is dolgozott velünk.

Kezdjük el a leckét: (nem biztos, hogy a kiejtés jó, mert tényleg picit más magán- és mássalhangzókat használnak)


Annjeonghaseo teamjangi (jónapot team manager).

Bélarágó hámnidá. Szugóhaszeo.

Csogi. Pali-pali (gyorsan gyorsan)

Ezt a "csogi vagy csoge"-t sokszor említik.

Hankook Tire veszájó imnida.

Szop te ki. Csokarasiva. (káromkodások) :)

Soju (szodju) dzsuszeó = szodzsut kérek.

Megdzsu dzsuszeó = sört kérek.

Kamszhamnidá, go mapsz nidá = köszönöm.


Persze egyebet nem nagyon tudok. :)))

2012. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
63%
Én most kezdtem el tanulni és nagyon tetszik.Nekem eddig könnyűnek tűnik de lehet hogy utána egyre nehezebb.
2012. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
ajánlom figyelmedbe a dél koreai sorozatokat, amik feliratosak. az online-sorozatok.hu-n vannak ilyen sorozatok, pl.: Yi San. itt egy idő után kihallhatod a ragokat a szavak végén, köszönési formákat, és a rendes kiejtést is megtanulhatod. sokat segít tanulás közben, jobban megérted azt amit leírnak :)+ egy kis történelmet is tanulhatsz, mivel ezek a sorozatok a történelmen alapszanak. :)
2012. máj. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
80%
Szerintem könnyű, ami nehéz az a rengeteg számlálószó, a két számrendszer, az udvariassági szintek.
2012. aug. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!