Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hogyan juthatnék ki Japánba...

Hogyan juthatnék ki Japánba akár diákként, akár valami munkát vállalva?

Figyelt kérdés
Japánban szeretnék élni legalább 1 évig. Milyen lehetőségeim vannak?
2012. márc. 5. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Diákként több lehetőség van, teljes egyetemi ösztöndíj öt évre, vagy megkezdett egyetem után 1 éves ösztöndíj valamilyen alapítványtól. Ezekről tudni kell hogy mindössze 5-6 emberről van szó évente, és csak a legkiemelkedőbb tanulókkal állnak szóba. N3-as szintű nyelvtudás szükséges, papír nem kötelező, személyes elbíráláson kell átmenni, ha kiválasztanak a jelentkezők közül.


Dolgozni már valami egyszerűbb, jó szakembereket ott is keresnek, pl: minősített hegesztőket stb, diplomásokat viszont nem nagyon, abból japánban nincs hiány, az ottani diákok tanulási morája messze meghaladja bármely más országét. Viszont munkához már n2-es szintű nyelvtudás a minimum elvárás. Japán nemzetközileg elfogadott nyelvvizsga N5-N1 szintig terjed az N1 a legmagasabb.

2012. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem lesz egyszerű. Azért köszi a segítséget!
2012. márc. 5. 20:59
 3/4 anonim válasza:
Badár Sándor: Jappán.
2012. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ösztöndíj... Tényleg csak a legjobbakat küldik el a "központi" ösztöndíjakra, nekem az a szerencsém volt, hogy a Debreceni Egyetem, ahova jártam, 3 ösztöndíjat is indított minden évben, és oda kevesebb a jelentkező.

Munkát vállalni necces, ahogy már előttem is írták: vagy szakember legyél vagy -- hozzáteszem -- anyanyelvű angol, és akkor taníthatsz angolt. Aki nem anyanyelvű (hiába diplomás nyelvtanár), azt nehezen alkalmazzák.

Elvileg diákmunkát kaphatsz, sok bürokrácia után, pl. bolti eladó, de akkor is kell mellé legalább a tandíj fedezése ösztöndíjjal, és a lakhatásra keresed meg magadnak a pénzt.


Vagy... házasodj össze egy japánnal :) Akkor hamar megvannak a papírok :)


Remélem, segítettem.

2012. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!